اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۹۱۵۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
آیا می دانید بهترین ساعت برای جذب ویتامین های مختلف چه ساعتی در روز است؟ در این مطلب به بیان موضوع بهترین زمان مصرف ویتامین‌ ها پرداختیم.

مخاطب ۲۴- بهداشت‌نیوز نوشت: آیا می‌دانید بهترین ساعت برای جذب ویتامین‌های مختلف چه ساعتی در روز است؟ در این مطلب به بیان این مسئله پرداخته می‌شود.

بهترین زمان مصرف ویتامین‌ ها

بدن در ساعت‌های مختلف روز، فعالیت‌های متفاوتی انجام می‌دهد. بسیاری از افراد خوردن مکمل‌های غذایی را در ساعت‌های مختلف روز پیشنهاد می‌کنند تا با دستگاه گوارش و هضم و جذب این مواد مغذی مطابقت داشته باشد.
بسیاری خوردن کلسیم را در شب پیشنهاد می‌کنند. به این دلیل که کلسیم در شب مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین به دلیل اینکه کلسیم می‌تواند زمانی که در رختخواب هستید به خوابیدن تان کمک کند. برای مثال خوردن یک لیوان شیر را قبل از خواب به خاطر بسپارید. جذب کلسیم دلیل این امر است.

 

منیزیم نیاز است که با کلسیم همراه شود. بسیاری از افراد منیزیم را با کلسیم، با مکمل‌های شبیه به هم، در موقع خواب مصرف می‌کنند اگرچه برخی معتقدند که منیزیم در روز بهتر جذب می‌شود. اگر مکمل کلسیم که شامل منیزیم می‌شود، هر دو در یک زمان مصرف شود مناسبتر است.

بسیاری از ویتامین‌ها با غذا مصرف می‌شود، بنابراین مصرف آن‌ها همراه با غذا توصیه می‌شود. به خاطر داشته باشید که ویتامین‌ها را با غذا بخورید، زیرا در آن لحظه شما درحال خوردن و آشامیدن هستید.

ویتامین‌های محلول در چربی به چربی نیاز دارند تا جذب شوند بنابراین آن‌ها باید همیشه با غذا‌هایی که چربی دارند مصرف شود. این ویتامین‌ها شامل ویتامین آ، ویتامین د، ویتامین ای، و ویتامین کا هستند.

ویتامین سی فقط چند ساعت در رگ درحال گردش است. برای کسب نتیجه بهتر ویتامین سی باید هر ۳ ساعت یکبار یا در ۳ وعده غذایی تقسیم شده و مصرف شود.

بهترین زمان برای جذب فیبر صبح است. در این لحظه، فیبر در روده وارد شده بدون اینکه غذایی مانع ورود آن شود. فیبر می‌تواند مانع جذب ویتامین‌ها شود، زیرا به عنوان یک پوشش برای روده عمل می‌کند، بنابراین بهتر است قبل از مصرف فیبر ویتامین استفاده نکنیم. آهن نیز همراه با فیبر به خوبی جذب نمی‌شود.

پروبیوتیک‌ها همراه با غذا و گاهی اوقات قبل از غذا مخصوصا ۲۰ دقیقه قبل از غذا جذب می‌شود.

آنزیم‌های گوارشی جهت تاثیرگذاری بیشتر، همراه با غذا مصرف شوند.

ویتامین‌های محرک مثل ویتامین سی، نباید قبل از خواب مصرف شوند، زیرا شخص را بیدار نگه می‌دارد. بعضی‌ها معتقدند که آب مرکبات و ویتامین سی خواب را برهم می‌زند، اما این مورد تایید نشده است.

اگر شما مکمل‌های غذایی زیاد مصرف می‌کنید، بایستی آن‌ها را در قوطی‌های قرص سر و سامان دهید و هر قوطی‌ای را مختص ساعتی از روز قرار دهید. آن‌ها را به اندازه‌ای که توصیه شده و سر ساعت مصرف کنید. گذاشتن قوطی قرص‌ها نزدیک میز شامتان باعث می‌شود که موقع غذا خوردن، خوردن آن‌ها را فراموش نکنید. حتی اگر ویتامین‌ها را سر ساعت نخوردید، اضافه کردن آن‌ها در برنامه غذایی تان در هر ساعتی از روز به سلامتی شما کمک می‌کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربحث ترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار