کد خبر: ۳۱۸۴۶
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۲
مخاطب ۲۴ بررسی میکنید
دختران کار سرزمین مان نیازمند حمایت بیشتر به لحاظ مالی و فرهنگی هستند و در این خصوص فرد یا افرادی که به آن ها نمی توان لقب انسان را داد از آن ها سو استفاده جنسی و یا جسمی می کنند و این دخترکان را وارد بازی های بزرگتر ها می کنند

مخاطب ۲۴- دختران کار سرزمین مان نیازمند حمایت بیشتر به لحاظ مالی و فرهنگی هستند و در این خصوص فرد یا افرادی که به آن‌ها نمی‌توان لقب انسان را داد از آن‌ها سو استفاده جنسی و یا جسمی می‌کنند و این دخترکان را وارد بازی‌های بزرگتر‌ها می‌کنند و ضربات سنگینی بر روح و جسم شان وارد می‌کنند که شاید سال‌ها و یا حتی تا آخر عمر بار سنگین آن اذیت و ازارو ضربه‌های روحی را بر تن خود احساس می‌کنند.
حسن لطفی نماینده حوزه انتخابیه همدان (رزن) گفت: دخترانی که به عنوان دختران کار مطرح می‌شوند به سه دسته تقسیم بندی می‌شوند که یک دسته عبارت اند از افرادی که به دلیل فقر مالی مجبور به کار می‌شوند و راه چاره دیگری برای پول درآوردن برای خود و خانواده را ندارند، دسته دوم به دلیل فقر فرهنگی مجبور به کار در خیابان‌ها می‌شوند وی ادامه داد: دسته سوم هم افرادی هستند که اسیر باند و مافیا و افراد پشت پرده‌ای هستند که می‌آیند و از این دختران سو استفاده می‌کنند.
این عضو کمسیون اجتماعی در ادامه گفت: ما هم برای هر یک از این دسته‌ها تعاریف جداگانه داریم.
وی افزود: برای سر و سامان دادن به این سه بخش هم کار‌های جداگانه‌ای باید انجام داد مثلاً با دسته اول که با فقر مالی مواجه هستند و به این خاطر مجبور به کار در خیابان شده اند و احتمال سو استفاده از آن کودکان می‌رود باید توسط منابع مالی از این گروه حمایت کنیم.
لطفی در خصوص حمایت از دسته دوم گفت: برای دسته دوم بهتر است قبل از این که به فقر فرهنگی دچار شوند با فعال کردن مراکز فرهنگی کشور و در اختیار گذاشتن اطلاعات و آگاهی لازم به این قشر آن‌ها را از صدمات جبران ناپذیر که به جسم و روان آن‌ها وارد می‌شود آگاه کرد.
این عضو کمسیون اجتماعی مجلس در رابطه با گروه سوم که خطرناک‌تر هستند گفت: مافیا و دست‌های پشت پرده که از این دختران سو استفاده و بهره کشی جنسی می‌کنند متفاوت‌تر از دو دسته قبل باید برخورد کرد.
وی ادامه داد: با دادن اطلاعات کافی و قبل از این که از جسم این دخترکان سو استفاده شود آگاهی کامل و کافی را به آن‌ها به هر طریق ممکن منتقل کرد. چرا که درمان بعد از آسیب دیدن این قشر بسیار سخت‌تر از پیشگیری از آن است. چرا که مافیا از صداقت، عاطفه و مهربانی آن‌ها سو استفاده می‌کنند و به همین منظور باید با آن‌ها با اشد مجازات برخورد کرد و به این طریق راه را برای افراد دیگری که به فکر دست درازی به این قشر هستند کوتاه کرد.
وی خاطر نشان کرد: برای برخورد با هر یک از این سه دسته باید با راهکار علمی و مطالعه شده برخورد کرد.
لطفی گفت: در خصوص تعداد دختران کار که دچار آسیب شده اند اطلاعات و آمار دقیقی در اختیار ندارم، ولی به این امر واقف هستم چه این موارد واقعیت‌های جامعه ما هستند.
وی ادامه داد: مجلس در خصوص برخورد با دست‌های پشت پرده و افرادی که از این دختران بهره کشی می‌کنند قانون به اندازه کافی دارد و مجلس نیز به لحاظ قانون گذاری هیچ مشکلی ندارد.
نماینده رزن در پایان گفت: مشکل ما در بخش اجرای قانون است و این که باید به دنبال راه حل مشکل در بخش اجرایی کشور باشیم.
در ادامه بررسی آسیب‌هایی که متوجه دختران کار می‌شود به سراغ خانم مرضیه قربانی جامعه شناس رفتیم و نظر وی را در خصوص دخترکان کار جویا شدیم.
مرضیه قربانی گفت: در برخی از خانواده‌ها که علم و اطلاعات کافی در خصوص فرزند پروری ندارند و فقط اقدام به فرزندآوری می‌کنند باید توسط مراکز مشاوره به این اقشار کمک و آموزش‌های بیشتری داده شود.
وی ادامه داد: دختری که در خانواده‌ای با پدر و مادری معتاد زندگی می‌کند چطور می‌تواند در جامعه به خوبی از خودش محافظت کند؟
قربانی افزود: دخترانی که در سر چهار راه مشغول کار هستند (فال، گل و یا مواردی از این دست می‌فروشند). حتی از دست رنج خود نیز سود به حقی به دست نمی‌آورند چرا که علاوه بر دست درازی به جسم این دختران به کارکرد آن‌ها نیز دست درازی می‌کنند و حق شأن را نمی‌دهند.
این جامعه شناس در پایان خاطرنشان کرد: برای داشتن مادران آگاه آینده باید به فکر آموزش و پرورش دختران امروز باشیم.

برچسب ها: مصاحبه
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
نتایج نهایی شمارش آرا انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور title
ستاد انتخابات کشور از صبح روز شنبه نتایج شمارش آرا انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را برای اطلاع ملت شریف ایران اسلامی منتشر می‌کند که براساس آخرین اطلاعات دریافتی، این گزارش به روز رسانی می‌شود.
اعلام نتایج رسمی انتخابات مجلس title
نتایج انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چند حوزه انتخابیه به صورت رسمی اعلام شد.
فیلم کامل مبارزه امیر علی‌اکبری برابر آرجالان بولار هندی-کانادایی title
رویداد یکصد و شصت و ششم سازمان وان چمپیونشیپ، امروز در استادیوم "لوسیل" برگزار شد و امیر علی‌اکبری در ششمین مبارزه خود در این سازمان در مقابل آرجالان بولار فایتر هندی - کانادایی به دلیل کارت قرمز و دیسکاله به پیروزی دست یافت.
ایجاد فرصت مخاطب ۲۴ برای تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس title
مخاطب ۲۴ با هدف ایجاد بستر مناسب برای «انتخاب اصلح» و آشنایی مردم با داوطلبان انتخابات‌های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نظرات، دیدگاه‌ها و برنامه‌های آنها، آمادگی خود را برای میزبانی از شخصیت‌ها، گروه‌ها و احزاب سیاسی فعال در انتخابات و انعکاس دیدگاه‌های آنان اعلام می‌کند.
میزان افزایش نرخ دستمزد کارگران، وزیر کار پاسخ داد + فیلم title
شورای عالی کار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است هر سال پیش از شروع سال جدید، حداقل دستمزد کارگران را مشخص و به واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ کند تا کارفرمایان بر اساس تصمیمات مربوطه به اجرای حقوق و مزایا بپردازند.
اسامی نماینده های تهران که فعلا در هیچ لیست انتخاباتی قرار نگرفتند title
نکته قابل توجه در فهرست انتخاباتی اصولگرایان برای تهران، پوست‌اندازی شورای ائتلاف در نمایندگان فعلی و جایگزین ساختن چهره‌های جدید بوده است.
وراث متوفیان سهام عدالت؛ سریعتر اقدام کنند title
تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در ۴ بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.
برگزیده
نتانیاهو چه قولی داده بود به بایدن؟ title
اسکای نیوز عربی در گزارشی امروز از عدم تمایل جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای گفتگو با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خبر داد.
حال قهرمان سنگین وزن اردبیلی چطوره؟ title
قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان و المپیک هفته جاری از بیمارستان مرخص می‌شود و بیماری دیابت او تحت کنترل است.
پاسخ صریح آذری جهرمی به ادعای عبدالله گنجی درباره آراء باطله title
آذری جهرمی در پاسخ به عبدالله گنجی نوشت: معنای رای ۸۰۰ هزار نفری اولین نفر خبرگان (که در هر دو لیست حضور داشته اند) از مجموع ۱/۸ میلیون رای ماخوذه چیست؟
نظر دولت درمورد تعطیلی پنجشنبه و جمعه title
​بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت تعطیلی‌های پایان هفته توضیح داد.
آخرین خبر از تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ title
​شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ما بین سه تعطیلی قرار گرفته است و احتمال تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ وجود دارد.
حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم، افزایش پیدا کند title
آصفری: مجلس دولت را موظف کرده است که در برنامه هفتم نسبت به پرداخت بدهی خود به صندوق‌های تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی اقدام کند. به نظر من دیگر راه فراری وجود ندارد.