کد خبر: ۵۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶
«دیگر لازم نیست صاحبان پلاک خودرو برای سفر نوروزی و ثبت پلاک ماشین در سامانه ایران من ثبت‌نام کنند. پلیس راهور از طریق دوربین‌ها، پلاک خودروها را از نظر سلامتی و واکسیناسیون کنترل می‌کند.»

به گزارش سرویس اجتماعی مخاطب ۲۴ به نقل از معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت می‌گوید: «دیگر لازم نیست صاحبان پلاک خودرو برای سفر نوروزی و ثبت پلاک ماشین در سامانه ایران من ثبت‌نام کنند. پلیس راهور از طریق دوربین‌ها، پلاک خودرو‌ها را از نظر سلامتی و واکسیناسیون کنترل می‌کند.»

 

ثبت نام رانندگان در سامانه ایران من کنسل شد

 


بیشتر بخوانید:پروانه فعالیت ۱۵ هزار راننده تاکسی لغو می‌شود حدود دو میلیون نفر از واکسن‌نزده‌ها برای سفر‌های نوروزی با دوربین‌های پلیس راهور و سامانه ایران من کنترل می‌شوند.

روز گذشته اعلام شد که صاحبان پلاک خودرو پیش از سفر نوروزی باید در سامانه ایران من ثبت‌نام کنند. اما حالا معاون فنی وزارت بهداشت می‌گوید رانندگان دیگر لازم نیست در این سامانه ثبت پلاک کنند.

 


رانندگان باید با وارد کردن کد ملی و شماره همراه خود وارد این سامانه می‌شدند. اما برخی از آن‌ها با اشاره به عدم تطبیق اطلاعات شخصی در سامانه ایران من از اختلال در این سامانه انتقاد کردند.
رانندگان در سامانه ایران ثبت‌نام نکنند

محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت در این مورد به تجارت‌نیوز می‌گوید: «مشکل سامانه ایران من رفع شد. رانندگان دیگر لازم نیست در این سامانه ثبت‌نام کنند. قرار است پلیس راهور بدون اعلام رانندگان، پلاک‌ها را از نظر سلامتی و واکسیناسیون کنترل کند.»

آنطور که معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت می‌گوید مجاز یا غیرمجاز بودن پلاک خودرو برای سفر‌های نوروزی را پلیس راهور از طریق سامانه ایران من استعلام می‌گیرد.
کنترل پلاک واکسن‌نزده‌ها با دوربین‌های پلیس راهور

او درباره چگونگی کنترل پلاک خودرو‌ها برای سفر‌های نوروزی می‌گوید: «سامانه ایران من در دوربین‌های پلیس راهور بارگذاری می‌شود. این محدودیت قرار است مانند طرح ترافیک، پلاک‌ها را برای محدودیت کرونایی کنترل کند. زمانی که خودرویی وارد طرح ترافیک می‌شود اگر پلاک مجاز باشد جریمه نمی‌شود. اگر خودرویی غیرمجاز باشد جریمه می‌شود.»

صاحبان پلاک خودرو که سه دز واکسن را دریافت کرده‌اند یا از دز دوم آن‌ها کمتر از سه ماه می‌گذرد، امکان سفر نوروزی را دارند. در غیر این صورت با تردد در جاده‌ها یک میلیون تومان جریمه می‌شوند.
همه مجاز به سفر هستند به جز واکسن‌نزده‌ها

فرهادی می‌گوید همه مجاز هستند به سفر نوروزی بروند مگر اینکه پلیس راهور پلاکی را شناسایی کند که واکسیناسیون را انجام نداده باشد یا از نظر ابتلا به کرونا بیمار باشد.

پیش از این حسین قاسمی خبر داد که پلاک‌های خودرو‌هایی که واکسیناسیون آن‌ها تایید نشود از ۲۰ اسفند در صورت تردد بین جاده‌ای جریمه می‌شوند. آنطور که او گفت شش تا هشت میلیون نفر در کشور هنوز واکس کرونا نزدند که حدود دو میلیون نفر از آن‌ها صاحب پلاک خودرو هستند.

سامانه ایران من برای اعمال محدودیت‌های کرونایی به برخی از وزارتخانه‌ها از جمله وزارت راه‌وشهرسازی و بهداشت متصل است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار