کد خبر: ۴۸۱۹
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۰
موعلی:
محمدعلی بیات اعتقاد دارد هالک ایرانی اصلا ورزشکار نیست، اما امیدوار است او با چاشنی شانس از رینگ لندن پیروز بیرون بیاید.

به گزارش سرویس ورزشی مخاطب ۲۴ به نقل از "ورزش سه"، اتفاقات عجیب پیرامون مبارزه سجاد غریبی یا همان هالک ایرانی با مارتین فورد انگلیسی، آنقدر که از نگاه طنز در روز‌های اخیر بررسی و وایرال شده، به صورت جدی از سوی قهرمانان رزمی و کسانی که تجربه بار‌ها و بار‌ها مبارزه در رینگ را دارند، بررسی نشده است.
با اینکه برخی به سجاد غریبی توصیه کردند از مبارزه ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ در لندن انصراف بدهد، اما او با وجود ناکامی عجیب در مراسم چند روز اخیر در دوبی، اصرار دارد که در این مبارزه شرکت کند.

 

هالک ایرانی به چه قیمتی میخواهد معروف شود؟محمدعلی بیات، بوکسور حرفه‌ای ایرانی که سال هاست در دوبی اقامت دارد و در مبارزات حرفه‌ای بوکس شرکت می‌کند، با تماشای اتفاقات حاشیه‌ای روز‌های اخیر پیرامون هالک ایرانی، خیلی علاقه‌ای به صحبت کردن در این خصوص ندارد، چون معتقد است دو نفری که قرار است با هم مبارزه کنند، ورزشکار حرفه‌ای نیستند و مبارزه آن‌ها بیشتر شبیه یک "شو" خواهد بود.


با این حال دقایقی با این ورزشکار ملقب به "موعلی" همکلام شدیم و پیش بینی او را هم از این مبارزه جویا شدیم.


این آقا نه هنر خاصی دارد، نه ورزشکار است
در همین ابتدا بگویم که اصلا نمی‌دانم چرا مردم ما اینقدر اتفاقات عجیب و افراد اینچنینی برایشان جذاب است. دیدم همین آقایی که اسم خودش را هالک گذاشته، در اینستاگرام نزدیک به یک میلیون فالوئر پیدا کرده؛ در حالی که نه ورزشکار است و نه هنر خاصی دارد. مارتین فورد یک بازیگر و یک چهره شناخته شده است و از قد و هیکل خوبی هم برخوردار است. البته نمی‌دانم که رشته اصلی ورزشی او چیست، اما در فیلم‌ها هم مشخص بود که بدنش اصلا با این پسر ایرانی قابل مقایسه نیست. سه، چهار نفر از دوستانم آنجا بودند و به من گفتند که سجاد غریبی هیکل ورزیده و ورزشی ندارد و با فیلم و عکس هایش در اینستاگرام متفاوت است.محمدعلی بیات اعتقاد دارد هالک ایرانی اصلا ورزشکار نیست، اما امیدوار است او با چاشنی شانس از رینگ لندن پیروز بیرون بیاید.


به سالن می‌روم و از هالک ایرانی حمایت می‌کنم
من از ته دلم دوست دارم که این پسر ایرانی در مبارزه اش برنده شود، چون اگر ببازد و اتفاقات چند روز پیش روی رینگ هم تکرار شود، آبروی همه ما می‌رود. مارتین فورد زور زیادی دارد و دیدید که این بنده خدا حتی رفت زیر دو خمش را بگیرد، اما فورد تکان نخورد! من هم در همان زمان در انگلیس هستم و قطعا برای تماشای مبارزه شان به سالن می‌روم تا حمایت خودم را از یک ایرانی اعلام کنم.


هدفشان بیش از ورزش، معروف شدن است
این مبارزه برای هر دو نفر خوب است، چون فکر می‌کنم هدفشان بیش از مبارزه ورزشی معروف شدن است. اما اینکه بخواهیم آن‌ها را ورزشکار بدانیم، اشتباه است. تمرینات استاندارد رزمی کاران که مشخص است و همه در اینستاگرام فیلم هایش را منتشر می‌کنند، اما هر بوکسوری برای خودش یکسری تمرینات تخصصی دارد که هیچ وقت، هیچ جا منتشر هم نمی‌کند.

هالک ایرانی به چه قیمتی میخواهد معروف شود؟


با آداب مراسم face of آشنا نبودند
به این مراسم قبل از مسابقات face of می‌گویند. دو فایتر چشم در چشم هم قرار می‌گیرند و گاهی اوقات درگیری هم رخ می‌دهد. نمی‌دانم اصلا چرا این مراسم در دوبی برگزار شد، چون مراسم که در لندن است. این دو نفر اصلا با آداب مراسم رخ به رخ آشنا نبودند و به دنبال خودنمایی و درگیری بودند. بازهم می‌گویم که به عنوان یک ایرانی دوست ندارم هموطنم تحقیر شود و از دیدن این اتفاقات هم ناراحت شدم.


سجاد غریبی شانس پیروز شدن دارد
پیش بینی کردن نتیجه یک فایت که خیلی سخت است. در فایت کردن دو چیز اهمیت دارد؛ تکنیک و شانس. قبلا شاهد بودیم که برخی از فایتر‌های کم سابقه توانستند ستاره‌ها را با چاشنی شانس شکست دهند. به همین خاطر من برای سجاد غریبی شانس قائل هستم، اما وقتی می‌بینم شرایط بدنی این فردی که در واقعیت هست با آن کسی که در اینستاگرام می‌دیدیم، چقدر متفاوت است، کمی ناامید می‌شوم، چون مارتین فورد خیلی قوی است و شنیدم قبلا هم سرباز ارتش بوده.


پلن این آقا معروف شدن و پول درآوردن است
من به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای سرم در کار خودم است و مطمئنم همه فایتر‌های حرفه‌ای همینطور هستند. اما سیستم برگزاری این مسابقه بر پایه چیز‌های دیگری است، نه ورزش. معروف شدن در فضای مجازی و صد البته مسائل مالی و پولی که از این مبارزه به جیب می‌زنند، اهمیت بیشتری برایشان دارد. اما اگر من باشم، می‌گویم معروف شدن به چه قیمتی؟ بعضی‌ها می‌توانند برای معروف شدن تحقیر شوند، اما من نمی‌توانم. مطمئن باشید همین آقا تا بعد از مسابقه بیش از یک میلیون فالوئر دارد و از طریق همان اینستاگرام تبلیغات می‌گیرد و پول درمی آورد. اصلا فکر می‌کنم پلن او برای این مبارزه همین باشد.

هالک ایرانی به چه قیمتی میخواهد معروف شود؟


سجاد هنوز هم برای آماده شدن فرصت دارد

حداقل در همین مدت یک ماهه که برای مبارزه فرصت دارد، می‌تواند با یک فایتر یا یک مربی حرفه‌ای کار کند و کمی از تکنیک‌های رزمی یاد بگیرد. امیدوارم افرادی اطرافش باشند که درست راهنمایی اش کنند. هنوز فرصت خوبی برای سجاد غریبی وجود دارد. من که از چند روز دیگر کلا به انگلیس مهاجرت می‌کنم و اگر از من درخواست کند، قطعا کمکش خواهم کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار