کد خبر: ۱۱۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
دکتر میرهاشم موسوی در جلسه‌ای با مدیران شرکت‌های دارویی زیرمجموعه این سازمان اعلام کرد:
در پی دستور رئیس‌جمهور در جلسه نظارت ستادی بر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه نقش‌آفرینی مؤثرتر شرکت‌های دارویی زیرمجموعه این وزارتخانه در تأمین اقلام دارویی مورد نیاز کشور و پیشگیری از بروز کمبود‌های احتمالی در این حوزه، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در جلسه‌ای که روز یکشنبه دوم بهمن ماه با حضور مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی (شستا)، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تیپیکو) و مدیران شرکت‌های تابعه این هلدینگ برگزار شد، با اشاره به نقش ۲۰ تا ۳۰ درصدی هلدینگ دارویی تأمین‌اجتماعی در صنعت داروی کشور، تأکید کرد شرکت‌های دارویی تابعه شستا باید درباره دارو‌هایی که ممکن است دچار کمبود شوند، برنامه‌ریزی دقیق داشته و افزایش ظرفیت تولید این دارو‌ها را در اولویت کاری شرکت‌ها قرار دهند و در این زمینه با سازمان غذا و دارو و سایر نهاد‌های مرتبط نهایت همکاری را داشته باشند.

شرکت‌های دارویی تأمین‌اجتماعی در رفع نیاز‌های دارویی کشور مشارکت جدی داشته باشند

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از سازمان تامین اجتماعی ؛دکتر میرهاشم موسوی در این جلسه، گفت: با اشاره به مشکل کمبود نقدینگی در شرکت‌های دارویی، گفت: باید شرایطی فراهم شود که شرکت‌های دارویی تابعه شستا، متناسب با سهمی که در تولید دارو در کشور دارند، از تسهیلات بانکی نیز بتوانند برای توسعه تولید استفاده کنند.

وی افزود: هلدینگ دارویی تأمین‌اجتماعی ۲۰ تا ۳۰ درصد از صنعت داروی کشور را در اختیار دارد و در این صنعت استراتژیک که مرتبط با سلامت مردم و امنیت کشور است، نقش مهمی برعهده دارد.

دکتر موسوی گفت: در پی اجرای طرح دارویار، سازمان تأمین‌اجتماعی از همه ظرفیت‌‎های موجود استفاده کرد تا این طرح به عنوان یک طرح ملی با موفقیت اجرایی شود و تلاش کردیم که به تعهدات خود به بهترین نحو عمل کنیم. تیپیکو و بخش دارویی تابعه شستا هم تکالیف خود را در این طرح به شکل کامل اجرا کردند، اما کاستی‌های برخی دستگاه‌ها موجب شد که شیرینی و حلاوت این طرح برای مردم به شکل کامل احساس نشود.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: تلاش‌ها و اقدامات ارزشمندی که در تیپیکو انجام شده، باعث افزایش انتظارات از این مجموعه شده است و امیدواریم این مجموعه پرافتخار بتواند هرچه بیشتر در حوزه تولید دارو در خدمت مردم فعالیت‌های اثربخش انجام دهد. هفته گذشته ریاست محترم جمهوری در زمینه تولید دارو دستوراتی دادند و وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز تأکید کردند که ما تدابیر لازم را برای افزایش تولید و استفاده حداکثری از ظرفیت این مجموعه اتخاذ کنیم. قطعاً برای پیشبرد این برنامه و موفقیت کامل، پیگیری‌ها و حمایت‌های لازم در تمام سطوح وجود دارد و از مدیران شرکت‌ها انتظار داریم که با تلاش مضاعف برای افزایش تولید برنامه‌ریزی کنند.

دکتر موسوی گفت: شرکت‌های دارویی تابعه شستا باید درباره برنامه تولید دارو‌هایی که ممکن است در مقاطعی با کمبود مواجه شوند، دقت بیشتری داشته باشند و افزایش ظرفیت تولید این دارو‌ها را در اولویت کاری شرکت‌ها قرار دهند و در این زمینه با سازمان غذا و دارو و سایر نهاد‌های مرتبط نهایت همکاری را داشته باشند.

دکتر موسوی ادامه داد: ما مطابق نقشی که سازمان غذا و دارو بر عهده ما قرار داده است به تکالیف خود عمل کرده‌ایم، اما در مواقعی شاهد هستیم که از سوی سازمان غذا و دارو، آمار‌هایی ارائه می‌شود که با آمار ما متفاوت است. در مواردی نیز کاهش تولید دارو ناشی از کاهش واردات و کاهش دریافت مواد مؤثره برخی اقلام دارویی بوده است که گزارش آن را خدمت وزیر محترم ارائه کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با اشاره به درگیر بودن همه شرکت‌های دارویی با مشکل نقدینگی، گفت: اطلاعات ارائه شده از سوی نظام بانکی حاکی از این است که ۱۵ هزار میلیارد تومان برای تولید دارو تسهیلات داده‌اند که ۱۰ هزار میلیارد تومان تمدید تسهیلات قبلی و پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید بوده است. باید مشخص شود که شرکت‌های تابعه شستا چه میزان از این تسهیلات استفاده کرده‌اند و جا دارد که با پیگیری بیشتر، متناسب با سهمی که در تولید دارو در کشور دارند، از تسهیلات بانکی نیز استفاده کنند.

دکتر موسوی با تأکید بر اینکه از تیپیکو نیز همچون سایر هلدینگ‌های تابعه شستا انتظار سود‌دهی و تأمین بخشی از نیاز‌های مالی سازمان تأمین‌اجتماعی وجود دارد، گفت: در کنار انتظار سودآوری، در بینش حاکمیتی نیز تعهد داریم که هر جایی که مردم به این صنعت و تولید دارو نیاز داشته باشند، به وظایف خود عمل کنیم. ما اموال بازنشستگان را نمایندگی می‌کنیم و باید تمام قد تلاش کنیم و برای جبران کسری‌ها اقدام کنیم.

دکتر موسوی افزود: در هر حوزه‌ای که وظیفه‌ای بر عهده گرفته‌ایم به اندازه‌ای که می‌دانیم و می‌توانیم باید به تکلیف خود عمل کنیم و از ظرفیت در اختیار به نحو مطلوب استفاده کنیم. در این مجموعه کار‌های ارزشمندی در حال انجام است و اگر انتقادی وجود دارد، ناشی از انتظار بالا و ظرفیت بالایی است که نسبت به این مجموعه وجود دارد. ممکن است در جایی اشکالاتی داشته باشیم که باید آن‌ها را رفع کنیم. در جایی که مشکلی وجود دارد در درجه اول باید باید نواقص و ریشه‌های آن شفاف شود و صورت مسئله را روشن کنیم و در مسیر رفع مشکل حرکت کنیم.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مجازات آنی سارق موبایل در خیابان + فیلم title
قربانی با حمله ای برق آسا سارق موبایل را در خیابان غافلگیر و به سزای عملش رساند.
سفر خارجی ناخواسته کودک بنگلادشی حین قایم موشک بازی در بندر! فیلم title
پسر بنگلادشی که در کانیتنر یک کشتی در حین بازی قایم موشک بازی پنهان شده بود ناخواسته از یک کشور خارجی سر درآورد.
حمله مرگبار سگ ولکرد به کودک ۴ ساله + فیلم title
کودک ۴ ساله در مقابل خانه در حال بازی بود که مورد حمله سگ ولگرد قرار گرفت.
بازی با مار سمی، مرد جوان را به کام مرگ فرستاد + فیلم title
مرد جوان هندی که قصد گرفتن سلفی با مار سمی را داشت بر اثر حمله ناگهانی مار جانش را از دست داد.
ویدئویی پربازدید از فرار غواص از حمله کوسه بزرگ title
ویدئوی خوش شانسی یک غواص از حمله مرگبار کوسه در اعماق اقیانوس به ویدئویی داغ تبدیل شده است.
برگزیده
همسر بازیگر سرشناس کیست؟| میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان| اظهارات جنجالی گوگوش title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند اظهارات جنجالی گوگوش در مورد مسعود کیمیایی، روسیه در جنگ از بمب خلا استفاده کرده است، میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان، چرا صورت حاجی فیروز سیاه است؟ را می‌خوانید.
گشتی در موزه «خواکین سورولا» نقاش اسپانیایی title
«خواکین سورولا» نقاش اسپانیایی بود که سبک نقاشی او در زیرمجموعه امپرسیونیسم قرار می‌گرفت. بهترین آثار او در فضای باز نقاشی شده‌اند و ساحل آفتابی والنسیا را به زیبایی به تصویر می‌کشند. عمده شهرت «سورولا» برای نقاشی‌های ماهرانه‌اش از مردم و مناظری است که زیر نور درخشان خورشید سرزمین مادری‌اش به تصویر کشیده شده‌اند.
تصاویر بارش برف ۲ متری در ژاپن title
برف ژاپن؛ در منطقه هیجیوری ژاپن ۲۲۳ سانتیمتر برف باریده است که به منزله یک رکورد در بارش برف در ماه دسامبر است.
مهران غفوریان: قرار بود دختر باشم + فیلم title
صحبت های مهران غفوریان درباره خانواده خود را بشنوید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار