کد خبر: ۴۵۹۰۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۱
اسماعیل ابراهیمی در گفتگوی اختصاصی با مخاطب ۲۴

تشکیل کابینه پیشنهادی، دغدغه ها و سهم خواهی ها

مخاطب ۲۴- در یک بعد ازظهر گرم تابستانی در دفتر مخاطب ۲۴ میزبان آقای مهندس اسماعیل ابراهیمی  فعال سیاسی و یکی از فعالان موثر در ستاد‌های مردمی  دکتر مسعود پزشکیان (رئیس جمهور منتخب ایران) بودیم.

گفتگو- مریم احمدی: آقای مهندس اسماعیل ابراهیمی ضمن عرض تبریک بخاطر انتخاب آقای دکتر مسعود پزشکیان به عنوان رئیس جمهور منتخب ایران می‌خواستم نظر شما را نسبت به شورای راهبردی تعیین شده جهت تعیین کابینه و کمیته‌ها و کارگروه‌های مختلف تشکیل شده در این ارتباط را بدانم؟

در خصوص سوال شما باید به صراحت بگویم که این سوال شما تنها سوال فردی نیست بلکه سوال ۹۹% از حامیان دکتر پزشکیان نیز می‌باشد.

خدمت ملت شریف ایران عرض می‌کنم من هم مثل آن‌ها به بعضی از این احزاب که در کمیته راهبردی دکتر مسعود پزشکیان حضور دارند انتقادات بسیار دارم. به عنوان نمونه حرف اصلی این افراد این است که چند نفر از این آقایان در دولت آقای روحانی صاحب سمت‌های وزارتی و یا سخن گویی دولت بوده اند؛ و امروز با توجه به انتقاداتی که به دولت و یا عملکرد آن‌ها داشته و دارند معتقد هستند که آقای پزشکیان در مراحل تبلیغاتی انتخابات عنوان فرمودند: "هر کس بخواهد در ستاد‌های من و به نفع من کاری انجام دهد، حتی بعضی از افرادی که در ستاد‌های شهید رئیسی کار می‌کردند، من هیچ گونه منعی نسبت به کارکرد‌های آن‌ها ندارم. "

این جمله شخص ایشان است.

اما امروز، تلقی فرزندان ایران این است که افراد و یا وزرای آقای روحانی برای آقای مسعود پزشکیان و هم مردم ایران تعیین  تکلیف می‌نمایند.

من نیز به عنوان یکی از حامیان بالقوه مردمی دکتر مسعود پزشکیان وظیفه خود  دانستم که این مطلب را که واکنش اجتماعی جامعه ایران است را به اطلاع رئیس جمهور منتخب از طریق این رسانه برسانم.

امیدوارم که رئیس جمهور محترم و منتخب مردم ایران به این موضوع بسیارمهم توجه کافی و وافی را داشته باشند و در صورت امکان ترتیب اثر بدهند.آقای ابراهیمی اکثریت ستاد‌های انتخاباتی دکتر پزشکیان در حال حاضر  بلاتکلیف هستند در یک سرگردانی حادی به سر می‌برند. شما به عنوان فعال موثرمردمی  چه برنامه‌هایی برای پایان کار این ستاد‌ها دارید؟

 اعضای فعالین ستاد‌های انتخاباتی دکتر پزشکیان اعم از ستاد‌های اصلی در سرتاسر ایران و مردمی آن که عاشقان و  حامیان شخص دکتر مسعود پزشکیان محسوب می‌شدند و با جان و دل و شب و روز برای موفقیت آقای پزشکیان خدمت کرده اند و به آرزوی دیرینه‌ی خود رسیده اند امروز انتظار دارند شخص آقای رئیس جمهور منتخب و آقای مهندس علی عبدالعلی زاده به عنوان ریاست ستاد انتخاباتی ایشان در مقام پدر جامعه حداقل صاحب این فرزندان بی جیره و مواجب خود شوند؛ لذا اولین انتظار ایشان از شخص آقای عبدالعلی زاده و آقای دکتر مسعود پزشکیان این بود که از الگوی جناب آقای خاتمی (رئیس جمهور اسبق ایران) پس از پایان انتخابات سال ۷۶ استفاده می‌کردند و تمام اعضای ستاد‌ها را از بخش‌های مختلف کل کشور به یک تجمع بزرگ دعوت کرده و با حداقل یک تقدیرنامه به امضا شخص دکتر پزشکیان در یک محلی در تهران از زحمات آنان تشکر و قدردانی لازمه را به عمل می‌آوردند.

اینجانب اسماعیل ابراهیمی اعلام آمادگی می‌کنم در صورت موافقت شخص ریاست جمهوری آقای دکتر مسعود پزشکیان و و ریاست محترم ستاد‌های انتخاباتی ایشان مهندس عبدالعلی زاده که امروز در شورای راهبردی ایشان نیز حضور دارند، از کلیه اعضای ستاد‌های انتخاباتی دکتر پزشکیان در سراسر کشور دعوت نموده و این تجمع با شکوه را بعد از مراسم عاشورا و تاسوعای حسینی با حضور شخص دکتر مسعود پزشکیان برگزار نمایم.


 با توجه به این که خیلی از آقایانی الان در اطراف آقای پزشکیان هستند چهره‌هایی بودند که قبل از انتخابات چه در دوره‌ی اول و چه در دوره دوم و چهره‌های شناخته شده‌ی جامعه هستند و از مجاهدین روز شنبه هستند. شما نظرتان راجع به این آقایان چگونه است؟

نظر شخص بنده این است که ما اگر افراد منصفی باشیم و معتقد هستیم که انحصاراصولگرایی بد است،   همانطور هم انحصار اصلاح طلبی خوب نیست، پس ما نمی‌توانیم جامعه مان را منحصراً به دست گروه‌ها و یا  افراد فرصت طلب بسپاریم و نظاره گر اعمال زشت و ضد مردمی آنان باشیم.

 خیلی از کسانی که در ستاد‌های انتخابی دکتر پزشکیان فعالیت می‌کردند، آن‌ها امتحان پس داده‌های دولت‌های قبلی بودند، به طبع داخل این افراد فرصت طلبان شناخته شده و دلالان سیاسی که پست هارا هم در بسیاری از وزارت خانه  معامله می‌کردند،  ولی شرایط آن روز انتخابات و امروز رئیس جمهور منتخب شده‌ی ملت ایران زمین تا آسمان فرق دارد.

قطعا آن افراد، افرادی شناخته شده با کار نامه‌ی مشخص (هم برای امنیتی‌ها و هم برای  اطلاعاتی ها)  که صلاحیت آن‌ها به طبع تائید نشده،   ولی سال‌ها دفاتر وزرا را اداره می‌کردند. امروز این افراد کاسه‌ی  داغ‌تر از آش شده و به جای اینکه برای خدمت به پزشکیان و جامعه آماده باشند، مجدداً دنبال رانت خواری‌های خودشان هستند.

" زهی خیال باطل" قطعاً رئیس جمهور پاک دست و صادق از این فاسدین کیلومتر‌ها  فاصله خواهد گرفت. به طور مثال امروز در روزنامه‌ها  و سایت‌ها لیست‌های جعلی و غیر واقعی با عنوان کابینه‌های احتمالی آقای دکتر مسعود پزشکیان منتشر می‌شود که همه‌ی این‌ها قطعاً از نظر رئیس جمهور منتخب مردود است.

شیوه‌ی تعیین کابینه به صورت مستدل از سوی شخص رئیس جمهور منتخب تدوین شده و معیار‌های وزرای پیشنهادی مشخص گردیده است؛ لذا ملت شریف ایران عنایت بفرمایند و اجازه بدهند رئیس جمهور منتخب و محترم بر اساس اختیارات خودش   با هماهنگی لازم وزرای پیشنهادی خودشان را انتخاب و در مدت مشخص به مجلس معرفی کنند.نقش احزاب به خصوص اصلاح طلبان و مذاهب و اقوام را شما در این دوره‌ی چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری چگونه دیدید و ارزیابی شما چطور بوده است؟

نظر شخص بنده این است  که ضمن قدردانی از زحمات کلیه احراب حامی دکتر مسعود پزشکیان اعم از جبهه اصلاحات، جبهه اعتدال گرایان، مستقلین، حزب اعتدال و توسعه ایران،   سفیران صلح ایران، با توجه به اینکه تنها نقطه‌ی قوت جبهه اصلاحات ایران در این دوره این بود که ۴۵ حزب با نقاط مشترک بسیار زیاد متحد بودن و شرط لازم را هم برای ورود به انتخابات اینگونه مطرح کرده بودند  که در صورتی که شورای محترم نگهبان یکی از کاندیده‌های معرفی شده از سوی جبهه اصلاحات ایران تائید نماید، در انتخابات دوره‌ی چهاردهم شرکت خواهند کرد.

از طرفی بعضی از احزاب قبل از تصمیم نهایی، کاندید‌های مستقل برای خودشان داشتند و ۶ نفر از کاندید‌های ثبت نام شده که همه متعلق به جنبه‌ی اصطلاحات بودند، برنامه‌های خودشان را به جبهه  اصلاحات معرفی کرده بودند، تنها کاندیدایی که از سوی شورای محترم نگهبان تائید شد، شخص آقای پزشکیان و خیلی از جناحات سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی ایران معتقد هستند که  نقش مقام معظم رهبری در تائید صلاحیت دکتر مسعود پزشکیان بسیار موثر بوده است.   امروز نه تنها حامیان پزشکیان، بلکه جبهه اصلاحات ایران  قطعاً این نظر مثبت رهبری را فراموش نخواهند کرد.

انتخابات دوری چهاردهم وانتخاب دکتر مسعود پزشکیان یک انتخاب عادی نبود، و در یک شرایط خاص که بعد از سانحه دلخراش سقوط هلی کوپتر شهید رئیس جمهور رئیسی در یک مقطع زمانی بسیار کوتاه و بدن برنامه و فوق العاده برگزار شد. اگر این انتخابات در سال ۱۴.۴ اتفاق می‌افتاد ما معتقد هستیم که دکتر مسعود پژشکیان با آرا ۲۷ میلیون نفر به عنوان رئیس جمهور ایران انتخاب می‌شد.

از اینکه فرصت مناسب تبلیغاتی وپشتیبانی و برنامه ریزی برای آقای پزشکیان همانند ۵ کاندیدای دیگر نبود و با امکاناتی که انان داشتند چه در شهرداری تهران، چه در بنیاد شهید، چه در قوه‌ی مجریه و چه در پارلمان  به هیچ عنوان قابل مقایسه با امکانات آقای دکتر مسعود پزشکیان نبوده و نیست؛ لذا نقش احزاب اصلاح طلب در انتخاب پزشکیان بسیار مهم و کلیدی بود 

از طرفی در خصوص این انتخابات ریاست جمهوری هیچ کس نباید فراموش کند که اقوام و مذاهب بالاخص سُنّي مذهب ها در سراسر ایران نقش مهمی را بازی کردند.

ما نباید غافل بشویم که جناب رئیس جمهور به طور قطعی قول دادند که حقوق از دست رفته‌ی اقوام ایرانی را که سال‌ها زیر بار تهمت و افترا و انگ جدایی طلبی  بودند مد نظر قرار دهد چرا که طبق قانون اساسی باید همه ایران به یک چشم دیده شوند.

امیدوارم  همانطوری که رئیس جمهور منتخب قول دادند  در کابینه اش و معاونت‌های ریاست جمهوری از اقوام مختلف به خصوص اهل سنت در پست‌های وزارتی و استانی و اداری  استفاده گردد.


در دوره دوم انتخابات عده‌ای از اصول گرایان اعم از حامیان آقای قالیباف، حزب همت، جهادگران، ستاد‌های سابق آقای محسن رضایی و حتی عده‌ای از اعضای ستاد‌های شهید دکتر رئیسی  از آقای پزشکیان حمایت کردند، به نظر شما آیا این افراد می‌توانند در دولت آقای پزشکیان جایگاهی داشته باشند؟

با توجه به اعلام شخص آقای پزشکیان در زمان انتخابات و تبلیغات انتخاباتی که قطعاً کابینه‌ی ایشان یک کابینه ملی یا بهتر بگویم با اتحاد ملی خواهد بود.

انتظار اصول گرایان حامی پزشکیان از جانب آقای رئیس جمهور منتخب بر این اصل هست که از شایستگان و عاقلان اصولگرایان نیز در کابینه ایشان در پست‌های مختلف استفاده شود.

من نیز معتقد هستم که آقای دکتر مسعود پزشکیان نظری غیر از این نخواهد داشت و نگرانی و یا شیطنت‌های برخی از افراد در این مورد قطعاً بی مورد خواهد بود.

برچسب ها: مسعود پزشکیان
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
مهدی طارمی به اینتر پیوست title
مهاجم ایرانی چند فصل اخیر پورتو به طور رسمی به قهرمان ایتالیا پیوست.
ماجرای آهنگ جدید امیرتتلو برای امام حسین چیست؟ title
کاری که با عنوان «آهنگ جدید امیر تتلو» در حال انتشار است، نسخه بروز شده یک اثر قدیمی مربوط به ۹ سال پیش است.
قتل پسر ناخلف خانواده توسط پدر با شلیک گلوله در تهران title
مرد میانسالی که پسر خود را باکلت‌کمری به قتل رسانده بود، توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شد و به ارتکاب جنایتی هولناک اعتراف کرد.
کلاهبرداری در پوشش محرم title
رییس پلیس فتا پایتخت از کلاهبرداری در پوشش محرم خبر داد و گفت: کلاهبرداران با ارسال فایل‌های آلوده به بدافزار به اطلاعات دسترسی پیدا می‌کنند.
چه حکمی برای متهمان پرونده سرقت مسلحانه در بزرگراه صدر تهران صادر شد؟ title
حکم متهمان پرونده سرقت مسلحانه در بزرگراه صدر از سوی دادگاه صادر و متهمان ردیف اول و دوم پرونده به اعدام محکوم شدند.
محرومیت ۳ ساله ۳ ورزشکار ایرانی به دلیل دوپینگ title
امید نجفی، ورزشکار پاورلیفتینگ، محمدامین زهیر، ورزشکار پاراپاورلیفتینگ، و امیرعلی فریدی اسد، کشتی‌گیر آزادکار، به سه سال محرومیت از فعالیت در تمامی حوزه‌های ورزشی محکوم شدند.
درخواست خواننده معروف ترکیه‌ای از پزشکیان چه بود؟ title
خواننده مشهور ترکیه‌ای در صفحه اینستاگرام خود در پیامی به زبان فارسی انتخاب مسعود پزشکیان به ریاست جمهوری ایران را به او تبریک گفت.
برگزیده
پزشکیان: بدون حمایت مردم نمی‌توان اقدامی انجام داد title
رئیس جمهور منتخب گفت: اگر مردم نخبگان کارشناسان تولید کنندگان صنعتگران، مذهبیان، فرهنگیان، عشایر، کشاورزان و همه اقشار مردم نباشند امکان ندارد که بتوانم به تنهایی کاری را انجام دهم.
پیام تبریک مقامات جهان به مسعود پزشکیان title
مسعود پزشکیان در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران که دیروز (جمعه پانزدهم تیرماه) برگزار شد، با کسب اکثریت آرا پیروز و نهمین رئیس‌جمهور منتخب مردم شد.
مسعود پزشکیان، نهمین رئیس‌جمهور ایران شد title
در پایان شمارش آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳، مسعود پزشکیان با کسب ۵۳.۷ درصد آرا رئیس دولت چهاردهم شد.
پورمحمدی در کجا رای داد؟ title
محمدباقر قالیباف، محسنی اژه ای، محمود واعظی و همسرش، حسین دهقان و آملی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم شرکت کردند.
رهبر انقلاب: مردم عزیزمان امروز بهترین را انتخاب کنند title
رهبر انقلاب گفتند: ان‌شاءالله مردم عزیزمان موفق شوند رای بدهند و بهترین را انتخاب کنند.