کد خبر: ۳۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸
به نظر می‌رسد پرسپولیسی‌ها از وزارت ورزش به وزارتخانه دیگری کوچ کنند تا مشکلی برای حضور در آسیا نداشته باشند.
به نظر می‌رسد پرسپولیسی‌ها از وزارت ورزش به وزارتخانه دیگری کوچ کنند تا مشکلی برای حضور در آسیا نداشته باشند.
 
واگذاری پرسپولیس به مالک جدید؛ خداحافظی با وزارت ورزش
 
مخاطب ۲۴ به نقل از فرارو: یکی ازمهمترین اخباری که در ۲۴ ساعت گذشته رخ داده و شاید چندان مورد توجه قرار نگرفته این است که قرار است وزارت ورزش مالکیت باشگاه پرهوادار پرسپولیس را از دست بدهد و این باشگاه به وزارتخانه دیگری سپرده شود. در واقع این تصمیم جدیدی برای حل مشکل پرسپولیس و استقلال برای ورود به لیگ قهرمانان آسیا است.

پیش‌تر کنفدارسیون فوتبال آسیا چندین مشکل اساسی را برای صدور مجوز حرفه‌ای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برشمرده بود که مهمترین آن‌ها داشتن مالکیت واحد بود. هر دوی این باشگاه‌ها دولتی و متعلق به وزارت ورزش هستند. چنین موردی با ایراد جدی همراه بود و زمزمه اخیر عدم صدوم مجوز حرفه‌ای این دو باشگاه و کنار زدن آن‌ها از لیگ قهرمانان آسیا، چندان بی ارتباط با این امر نبوده است.

حالا، اما اتفاق جدیدتری رخ داده است؛ آنطور که داریوش مصطفوی رییس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها درجلسه روز گذشته با مدیران پرسپولیس و استقلال عنوان کرده، قرار است مالکیت پرسپولیس از وزارت ورزش گرفته شود و به وزارتخانه دیگری سپری شود. او در این مورد می‌گوید: «قرار شد باشگاه پرسپولیس را یک وزارتخانه در اختیار بگیرد و از مدیران آنجا به عنوان فرد باشگاه را اداره کند. اگر کمیته استیناف و بدوی تشکیل شده برای پاک کردن مسائل گذشته است. گذشتگان هم تقصیری نداشتند. بحث مالکیت این دو باشگاه معضلی شده بود که افراد باید از یک سری مسائل می‌گذشتند.»

با چنین تصمیمی، درست است که پرسپولیس همچنان تیمی دولتی باقی می‌ماند، ولی از زیر سایه وزارت ورزش خارج می‌شود؛ تصمیمی ریسک پذیر که هم می‌تواند پایانی بر مشکلات همیشگی این تیم باشد و هم ممکن است سرآغازی بر مشکلات جدید؛ وزارت ورزش از مدت‌ها قبل اعلام کرده بود که به این دو باشگاه قرار نیست پولی دهد ومدیرانی که خودش انتخاب می‌کند اجازه داشتند جذب سرمایه کنند. پس شاید خروج پرسپولیس از سایه وزارت ورزش، کمی از لحاظ مالی به سود باشگاه سرخ‌های تهرانی باشد. از سوی دیگر از انجا که وزارت ورزش سال‌ها با سازوکار مدیریتی در این ۲ باشگاه آشنا است و خم و چم کار را می‌داند شاید تا زمانی که کار‌ها در وزارتخانه جدید روی غلتک بیفتد، پرسپولیس زمان از دست داده و نتواند به برنامه‌هایی که دارد برسد.

به هر روی با تصمیم جدید، باشگاه استقلال تحت تملک وزارت ورزش خواهد ماند و همچنان با همان سازوکار سابق به فعالیت هایش ادامه خواهد داد. پرسپولیس هم که قرار شده به وزارتخانه دیگری سپری شود که هنوز اسم آن مطرح نشده، ولی اگر قرار بر پیش بینی باشد می‌شود حدس زد که وزارت ارتباطات در این زمینه پیشگام شود، چون شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه سال‌ها نقش اسپانسر این دو باشگاه را داشتند و با تزریق مدیران مورد اعتماد به کادرمدیریتی این دو باشگاه، در تصمیمات کلان هم شرکت می‌کردند. البته حال سومی هم وجود دارد که فقط برای رهایی از تهدیدات AFC چنین تصمیمی گرفته شود و در پشت پرده، همچنان وزارت ورزش امور را در دست داشته باشد.

برچسب ها: پرسپولیس
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار