اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۸۷۸۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹
در این مطلب به سریع ترین گل هایی که در ادوار مختلف جام های جهانی به ثمررسیدند اشاره می کنیم.

به گزارش مخاطب ۲۴- چند روز دیگر تا آغاز جام جهانی قطر زمان باقی مانده است. بسیاری از مشتاقان و طرفداران فوتبال در سراسر جهان بی صبرانه منتشر این تورنمنت حساس هستند. با توجه به اینکه چند روز دیگر قطر ۲۰۲۲ آغاز می‌شود، ما در اینجا با معرفی ۱۰ گل از سریع‌ترین گل‌هایی که تا به حال در تاریخ درخشان این رقابت‌ها به ثمر رسیده اند به استقبال جام جهانی پیشرو می‌رویم.

۱۰ گل سریع‌ که در جام های جهانی به ثمر رسیدند

۱۰. آدالبرت دسو (رومانی) _ ثانیه ۵۰ مقابل پرو (۱۹۳۰)

طبیعتاً این سریعترین گل جام جهانی در آن زمان بود که دسو در دقیقه اول مقابل پرو گلزنی کرد. آن‌ها در این بازی ۳-۱ به پیروزی رسیدند.

۹. فلوریان آلبرت (مجارستان) – ثانیه ۵۰ مقابل بلغارستان (۱۹۶۲)

فلوریان آلبرت ۲۱ ساله پس از به ثمر رساندن گل برتری در پیروزی ۲-۱ مقابل انگلیس، تنها ۵۰ ثانیه وقت صرف کرد تا اولین گل هت تریک خود را مقابل بلغارستان به ثمر برساند. او دومین گل خود را در دقیقه ۶، سومین گل خود را در دقیق ۵۳ به ثمر رساند و مجارستان سه گل دیگر را به ثمر رساند و در پایان آن‌ها ۶-۱ پیروز شوند.

۸. برنارد لاکومب (فرانسه) – ثانیه ۳۷ ثانیه مقابل ایتالیا (۱۹۷۸)

برنارد لاکومب در بازی افتتاحیه جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین، خیلی زود فرانسه را به گل رساند. برتراند-دمانس، دروازه بان، توپ را به دیدیه سیکس سپرد و او یک سانتر برای لاکومب ارسال کرد که با ضربه سر تبدیل به گل شد.

۷. آرنه نیبرگ (سوئد) – ثانیه ۳۵ ثانیه مقابل مجارستان (۱۹۳۸)

تگل گل سوئد مقابل مجارستان در ثانیه ۳۵ بازی به ثمر رسید. در این بازی سوئد با وجود رسیدن به گل زودهنگام، بازی را به نتیجه ۵ بر ۱ به حریف واگذار کرد.

۶. امیله وینانته (فرانسه) – ثانیه ۳۵ مقابل بلژیک (۱۹۳۸)

فرانسه میزبان در بازی مرحله یک هشتم نهایی خود مقابل بلژیک از طریق امیله وینانته پیش افتاد. مهاجم ریسنیگ کلاب پاریس با به ثمر رساندن گل در ۳۵ ثانیه اول بازی باعث شد تا تیمش در مسیر پیروزی ۳-۱ قرار گیرد.

۵. کلینت دمپسی (ایالات متحده آمریکا) – ثانیه ۲۹ مقابل غنا (۲۰۱۴)

دمپسی پس از ورود به منطقه جریمه غنا و عبور از دروازه بان در ثانیه ۲۹ توپ را به تور دروازه غنا دوخت.

۱۰ گل سریع‌ که در جام های جهانی به ثمر رسیدند


۴. برایان رابسون (انگلیس) – ثانیه ۲۷ مقابل فرانسه (۱۹۸۲)

یکی از گل‌های معروف انگلیس در جام جهانی توسط برایان رابسون، نماد منچستریونایتد، در بازی اول گروه مقابل تیم قدرتمند فرانسه که کاپیتان آن میشل پلاتینی بود به ثمر رسید.

یک پرتاب بلند، مهاجم انگلیسی را در محوطه جریمه صاحب توپ کرد که با دو مدافع فرانسوی برای گرفتن توپ مواجه شد. ضربه سر در داخل محوطه جریمه، توپ را مقابل رابسون قرار گرفت که او موفق به گلزنی شد.

۱۰ گل سریع‌ که در جام های جهانی به ثمر رسیدند

۳. ارنشت لنر (آلمان) – ثانیه ۲۵ مقابل اتریش (۱۹۳۴)

رکورد سریع‌ترین گل را در دوره افتتاحیه سال ۱۹۳۰ در اختیار آدالبرت دسو از رومانی بود، اما لنر در سال ۱۹۳۴ با زدن گل در ۲۵ ثانیه اول بازی مقابل اتریش در ناپل، این رکورد را به نصف رساند. این رکوردی بود که ۲۸ سال ماندگار شد.

۲. واسلاو ماسک (چکسلواکی) – ثانیه ۱۶ مقابل مکزیک (۱۹۶۲)

ماسک تنها با گذشت ۱۶ ثانیه از آغاز بازی به تیمش برتری داد و توپ را در گوشه پایین دروازه حریف چسباند. اما مدت کوتاهی این گل رنگ باخت و دیاز، دل آگویلا و هرناندز هر کدام گلزنی کردند تا مکزیک را به پیروزی ۳-۱ برسانند.

۱۰ گل سریع‌ که در جام های جهانی به ثمر رسیدند

۱. هاکان شوکور (ترکیه) – ثانیه ۱۱ مقابل کره جنوبی (۲۰۰۲)

۱۱ ثانیه برای یک گل به طرز باورنکردنی سریع است و این همان رکوردی است که بعید است دوباره شکسته شود.

۱۰ گل سریع‌ که در جام های جهانی به ثمر رسیدند

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار