اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۷۲۶۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵
دبیر و عضو هیت مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران
فرامرز رستگار: افزایش حداقلی و منطقی تعرفه ها که اخیرا در ستاد تنظیم بازار مصوب شده موجب برگشت چندین هزار میلیارد تومان سرمایه راکد به چرخه اقتصاد و ایجاد فرصتی برای توسعه و سرمایه گذاری به نفع مشترکان می شود.

فرامرز رستگار، دبیر و عضو هیت مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران در میزگرد تخصصی چالش‌ها و راهکارها در مسیر توسعه گفت: افزایش حداقلی و منطقی تعرفه ها که اخیرا در ستاد تنظیم بازار مصوب شده موجب برگشت چندین هزار میلیارد تومان سرمایه راکد به چرخه اقتصاد و ایجاد فرصتی برای توسعه و سرمایه گذاری به نفع مشترکان می شود.

با اصلاح منطقی تعرفه ها ، سرمایه های راکد به جریان می افتد

به گزارش مخاطب۲۴ به نقل از  اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ، در این میزگرد که ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۱ با حضور فعالان صنعت مخابرات و مدیران شرکت مخابرات ایران برگزار شد ،مهندس رستگار، به اصلاح تعرفه های تلفن و تاثیرات مثبت این تصمیم گیری بر حوزه ICT اشاره وعنوان کرد: یکی از نتایج مطلوب این مصوبه ، خروج از رکود کامل شرکت مخابرات که آنرا به لبه پرتگاه نزدیک کرده بود؛ می باشد واین در واقع برای شرکت مخابرات یک رشد محسوب می‌شود که اگر در زمان مناسب خودش بدون تاخیر انجام می شد توسعه متناسب و هم زمان با آن هم صورت می گرفت.

دبیر سندیکای صنعت مخابرات اظهارداشت: اگر کارفرماهای بزرگ وکارگزاران این امکان را نداشته باشند که در زمینه فعالیت های خود ، به موقع و به اندازه، توسعه انجام دهند، تمام واحدهایی که در زنجیره تأمین هستند؛ دچار اشکال و چالش نمی شوند و اگر در صورت دارا بودن ظرفیت تولید، تعارفات رایج در کشور مبنی بر صدور تولیدات به خارج از کشور برداشته شود، توان بکارگیری از تمام ظرفیت های تولید را در داخل کشور پیدا می کنیم.

با اصلاح منطقی تعرفه ها ، سرمایه های راکد به جریان می افتد

وی افزود: وسایل ارتباطی یک سری تجهیزات امنیتی است که ورودش به هر بازاری با ملاحظاتی همراه است و نمی شود در خارج از مرزها حتی باکیفیت و قیمت مناسب آنها را به راحتی خریداری کرد. این کار به تعاملات سیاسی بین کشورها نیاز دارد.

با اصلاح منطقی تعرفه ها ، سرمایه های راکد به جریان می افتد

مهندس رستگار با اشاره به اهمیت اعتماد سازی بین شرکت مخابرات ایران با شرکت های تولیدی ، پیمانکاری و مردم افزود: با ایجاد اعتماد متقابل و حذف مقررات اضافی می توانیم با همان ضمانت نامه های قبلی چابک تر حرکت کنیم و مسیر توسعه را به درستی بپیماییم.


وی خاطر نشان کرد: یک سوم از مشترکان تلفن ثابت، خطوط بدون کارکرد یا کم کارکرد دارند و برای تعدادی از خطوط شارژ پرداخت می کنند و برای تعدادی از آن ها خیر. همین امر و همچنین نگاه غلط در تعرفه گذاری تلفن ثابت موجب شده این خطوط به صورت راکد باقی مانده در صورتی که مشترک دیگری در نقطه ای دیگر نیازمند برقراری ارتباط است.

رستگار افزود: با این افزایش حداقلی در تعرفه ها و برگشت سرمایه، خطوطی که بدون استفاده مانده اند به جریان می افتد، هزینه های سنگین دایری خطوط تا حدودی تأمین و به نوعی امکانات توسعه فراهم می شود، تجهیزات و امکانات به روز شده و در نهایت به نفع مردم ودولت و بنگاه های اقتصادی خواهد بود.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار