کد خبر: ۷۱۵۱
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۲
مهدی تاج در نشست مطبوعاتی امروز خبر مهمی به خبرنگاران داد؛ به گفته او جواد نکونام در برنامه درنظر گرفته شده، سرمربی احتمالی تیم ملی در جام ملت‌های ۲۰۲۳ خواهد بود.

مهدی تاج در نشست مطبوعاتی امروز خبر مهمی به خبرنگاران داد؛ به گفته او جواد نکونام در برنامه درنظر گرفته شده، سرمربی احتمالی تیم ملی در جام ملت‌های ۲۰۲۳ خواهد بود.

جواد نکونام سرمربی بعدی تیم ملی شد

به گزارش مخاطب24 به نقل از ورزش سه، کنفرانس مطبوعاتی امروز رئیس فدراسیون پس از صحبت‌های اولیه درباره پرونده‌های قضایی به جایی رسید که او درباره موضوع "مربی ایرانی" تیم ملی اظهارنظر کند؛ چیزی که مطلوب فضای این روز‌های کشور هم هست.

مهدی تاج: احتمالا در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، کی روش مدیرفنی تیم خواهد بود و نکونام به عنوان سرمربی در این تورنمنت حضور خواهد یافت.

رئیس فدراسیون در این نشست گفت: در بعضی از صحبت‌های بزرگان است که از مربی داخلی استفاده شود. ما یک مربی داخلی بسیار عالی را کنار آقای کارلوس کی‌روش قرار خواهیم داد که بتوانیم بعد‌ها امیدوار باشیم از سرمربی داخلی استفاده کنیم. در هر صورت این رویه بسیار خوبی است که انجام شده است. من از همه مربیان داخلی تشکر می‌کنم که یک روز تیم ملی را اداره کردند. مانند آقای مهاجرانی، مایلی کهن، قلعه نویی، دایی، شاهرخی، فرکی، پروین، قطبی و سایرین. این‌ها مربی داخلی بودند و تیم ملی را به بهترین شکل اداره کردند. امیدوارم روزی بتوانیم مربی داخلی موفقی را بالای سر تیم ملی داشته باشیم و اکنون این را مدیریت می‌کنیم؛ به همین دلیل قرارداد آقای کی‌روش را یک قراردادی موقت تلقی کردیم.

او افزود: قرارداد او ماهی ۵۰ هزار یورو است، چون می‌دانم اگر این‌ها را نگوییم روز‌های دیگر می‌گویند شفاف سازی کنید. ایشان ۵ دستیار دارد که قراردادشان ۳۰ هزار یورو است و مدت آن سه ماهه و تا پایان جام جهانی است. البته برای هر دو طرف این امکان وجود دارد که اگر خواستیم تا جام ملت‌ها ادامه دهیم. من از آقای کی روش بسیار تشکر می‌کنم. ایشان این مسئولیت را با همین مدت پذیرفت. برای آقای کی روش این حسن را داشت و دارد که برای پنجمین بار روی نیمکت یک تیم در جام جهانی می‌نشیند. برای ایشان حسن است و برای ما نیز این حسن را دارد که مربی‌ای را استخدام می‌کنیم که چند سال با تیم ملی ما کار کرده است، همه شرایط تیم ملی را می‌داند، ضوابط تیم ملی را می‌داند. من مطمئنم یک نظم خیلی قوی و منسجمی به نیمکت، رختکن و اردو‌های تیم ملی بر می‌گردد. ما شاید در آینده بتوانیم از آن استفاده بهینه ببریم.

تاج در بخش دیگری از صحبت هایش به رونمایی از مدلی پرداخت که او به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال در نظر دارد. مدل آلمانی که پیش از این در تیم‌های ملی استفاده می‌شد و دستیار سرمربی تیم ملی به مرور زمان جای سرمربی را می‌گرفت. چیزی که او به آن اشاره کرد، حضور جواد نکونام در تیم ملی و تغییر تدریجی سرمربی تیم ملی از کی روش به وی بود. تاج حتی گفت که احتمالا در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، کی روش مدیرفنی تیم خواهد بود و نکونام به عنوان سرمربی در این تورنمنت حضور خواهد یافت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار