کد خبر: ۶۹۹۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۱
تصاویری از بازداشت فردی که سلمان رشدی را با چاقو هدف حمله قرار داده است در رسانه‌های خبری منتشر شده است.

مخاطب24- سلمان رشدی، نویسنده مرتد کتاب "آیات شیطانی" هنگامی که قصد سخنرانی در نیویورک را داشت، مورد حمله قرار گرفت. آسوشیتدپرس به نقل از شاهدان عینی وضعیت جسمی سلمان رشدی نویسنده آیات شیطیانی را بعد از حادثه حمله به او ناپایدار گزارش داد.

فیلمی از لحظه حمله به سلمان رشدی

سلمان رشدی از ناحیه گردن هدف ضربات چاقو قرار گرفته و وضعیت او ناپایدار است.

به گزارش فارس، یک شاهد عینی به آسوشیتدپرس درباره مشاهدات خودش از حمله به سلمان رشدی نویسنده مرتد کتاب موهن آیات شیطانی علیه پیامبر اسلام (ص) گفته که: "این مرد (ضارب) به سرعت روی سکو قرار گرفت و شروع به کوبیدن سلمان رشدی کرد.. ابتدا از خود میپرسی چه اتفاقی دارد می‌افتد؟ ولی به سرعت تا حد بسیار زیادی روشن شد که سلمان رشدی در حال کتک خوردن است. این اقدام حدود ۲۲ ثانیه طول کشید.

 

 

هنوز جزئیاتی از هویت ضارب منتشر نشده است. طبق گفته خبرنگار آسوشیتدپرس، هنگامی که یک سخنران مشغول معرفی سلمان رشدی در موسسه چاوتوکوا در غرب نیویورک بوده است، ضارب به صحنه حمله می‌برد و به سلمان رشدی مشت و چاقو می‌زند.

 
 

بیانیه پلیس نیویورک در مورد حمله به سلمان رشدی

ساعتی پس از حمله با سلاح سرد به سلمان رشدی، نویسنده کتاب آیات شیطانی در مراسمی در نیویورک پلیس این شهر بیانیه ای صادر کرده است که مهمترین نکات آن به قرار ذیل است:

حمله به سلمان رشدی و شخصی که با وی مصاحبه می کرد روی صحنه سالن صورت گرفت. حمله با چاقو صورت گرفت و به گردن وی ضربه ای وارد شده است. رشدی با هلیکوپتر به بیمارستان منتقل شده است. وضعیت رشدی هنوز مشخص نیست. ضارب دستگیر شده است.

برچسب ها: سلمان رشدی
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار