کد خبر: ۶۲۹۹
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲
حجت‌الاسلام رئیسی که برای شرکت در اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر، در عشق‌آباد پایتخت ترکمنستان حضور دارد با جمعی از همتایان خود دیدار کرد.

به گزارش مخاطب۲۴ _ حجت‌الاسلام رئیسی که برای شرکت در ششمین اجلاس سران کشور‌های ساحلی دریای خزر، تهران را به به مقصد عشق‌آباد ترک کرده با جمعی از همتایان خود دیدار کرد.

تصاویر جالب دیدار رئیسی و پوتین در حاشیه اجلاس خزر + عکس

در این دیدار ها، آقای رئیسی رئیس جمهور کشورمان با الهام علی‌اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان و سردار بردی محمداف رئیس جمهور ترکمنستان دیدار کرد.

 

گفتنی است رئیس جمهورپیش از ظهر امروز وارد فرودگاه عشق آباد شد و توسط رشید مردف معاون رئیس کابینه وزرا و وزیر امورخارجه مورد استقبال قرار گرفت.

ششمین اجلاس کشور‌های حاشیه خزر بیست‌ونهم ژوئن (هشتم تیر) در عشق آباد پایتخت ترکمنستان، با حضور رؤسای جمهور پنج کشور حاشیه این دریا برگزار می‌شود.

بررسی نحوه همکاری کشور‌ها پیرامون موضوعات دریای خزر و آماده‌سازی مقدمات حضور رؤسای کشور‌ها مهم‌ترین دستور کار شورای وزیران خارجه در عشق‌آباد است که پیش از برگزاری نشست اصلی جلساتی برگزار می‌کنند.

نشست سران کشور‌های ساحلی خزر نخستین بار به پیشنهاد «صفرمراد نیازف» رئیس جمهوری وقت ترکمنستان و با هدف تعیین رژیم حقوقی دریای خزر و با حضور رؤسای جمهور وقت ایران، روسیه، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان و قزاقستان در اردیبهشت ۱۳۸۱ در عشق آباد برگزار شد. دور دوم این اجلاس نیز در ۲۴ مهر ۱۳۸۶ در تهران برگزار شد.

 
برچسب ها
ارسال نظرا‌ت
نام:
ایمیل:
* نظر: