کد خبر: ۶۱۷۱
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۴
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش گفت: اینکه سهم سایر فدراسیون‌ها را برای فدراسیون خودمان بخواهیم اسمش مطالبه‌گری و حق طلبی نیست، بی عدالتی است.

به گزارش مخاطب۲۴ _محمد پولادگر با اشاره به اتفاقات مجمع عمومی فدراسیون کشتی گفت: نمی‌خواهم به این بحث ورود کنم، چون اخبار مجمع به اندازه کافی در رسانه‌ها بازتاب پیدا کرده، اما نمی‌توان با رفتار و حرف‌های خارج از عرف، ادعای مطالبه‌گری داشت. کاری به جایگاه اداری‌ام ندارم، اما واقعا متاسفم که یک رئیس فدراسیون با چنین ادبیاتی با بزرگتر سنی خود حرف می‌زند و بعد مدعی شود که دنبال حق خود است. اگر چنین فرهنگ و ادبیاتی باب شود، باید فاتحه ورزش را خواند!

محمد پولادگر: اسم هر رفتاری حق‌طلبی نیست

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در ادامه تاکید کرد: در بحث تخصیص و توزیع بودجه فدراسیون‌های ورزشی، حساب دو دو تا چهار است. همه چیز شفاف و واضح است. ما یک بودجه مشخص ورزش قهرمانی داریم که باید به ۵۰ فدراسیون ورزشی تخصیص بدهیم. این نمی‌شود که به یک فدراسیون بیشترین بودجه را بدهیم و یک فدراسیون را اصلا نبینیم. اینکه سهم سایر فدراسیون‌ها را برای فدراسیون خودمان بخواهیم اسمش مطالبه‌گری و حق طلبی نیست، بی عدالتی است.

 

پولادگر با تاکید بر اینکه کشتی ورزش ملی و مدال آور کشور ماست، گفت: اصلا بخاطر همین ویژگی بیشترین بودجه به این فدراسیون اختصاص یافته است. چه کسی می‌تواند منکر افتخارآفرینی جامعه کشتی شود، اما مگر رشته‌های دیگر فعالیتی ندارند، مدالی کسب نمی‌کنند؟ تیراندازی در حال حاضر یکی از رشته‌های مدال‌آور ورزش کشورمان است. این رشته برای اولین بار در المپیک توکیو همانند کشتی به یک طلا دست یافت و در سال‌های اخیر حضور موفقی در مسابقات قاره‌ای و جهانی چه در بخش بانوان و چه بخش آقایان داشته؛ آیا می‌توان بودجه‌ای برای این فدراسیون در نظر نگرفت؟ کاراته در اولین حضور المپیکی‌اش طلا گرفت و سه دوره متوالی قهرمان جهان شده، موفقیتی که کمتر کشوری موفق به انجام آن شده، رشته‌ای که یکی از پرجمعیت‌ترین رشته‌های ورزشی کشورمان است و در بازی‌های آسیایی سهم زیادی از مدال‌های کاروان ورزشی ایران را داشته، آیا بودجه‌اش باید ۱۰ درصد کشتی باشد؟

وی افزود: والیبال که همین چند روز پیش توانست در لیگ جهانی تیم ملی آمریکا که قدرت برتر والیبال جهان است و سه دوره قهرمان المپیک شده را سه بر صفر شکست دهد و دل ملت را شاد کند، با بودجه در نظر گرفته شده، حتی نمی‌توانست هزینه‌های همین مسابقات لیگ جهانی را پوشش دهد. مگر والیبال در ۱۰ پانزده سال اخیر کم افتخار کسب کرده است که نادیده گرفته شود؟ فدراسیون ناشنوایان که اردیبهشت ماه با ۱۴ طلا ۱۲ نقره و ۱۴ برنز تاریخ سازی کرد و برای اولین بار با این تعداد مدال در جایگاه سوم جدول رده بندی مدال‌ها قرار گرفت باید بودجه صفر داشته باشد؟

منبع : تابناک 

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار