کد خبر: ۵۹۱۱
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۷
در حالی که معامله‌گران در انتظار افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو هستند، بازارها از آرامش پس از سقوط لذت می‌برند.

به گزارش مخاطب۲۴ ـ سهام آسیایی روز چهارشنبه با سرمایه‌گذارانی که نگران تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره بودند، درهم آمیخت و از زمانی که گزارش تورم پیش‌بینی‌شده، موج‌های شوکی را در بازار‌های جهانی ایجاد کرد، اهمیت بیشتری پیدا کرد.

آرامش بازار سهام پس از سقوط

پس از آنکه داده‌ها نشان داد قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات‌متحده در ماه گذشته با سریع‌ترین سرعت خود در چهار دهه اخیر افزایش یافت، در آغاز هفته شاهد دریایی قرمز بود که امیدواری‌ها را مبهم کرد و مقامات را برای اقدام تحت فشار قرار داد.

این خبر شروط را افزایش داد که بانک مرکزی در تلاش برای حفظ اعتبار، نرخ بهره را با سرعتی تندتر و سریع‌تر از حد انتظار افزایش خواهد داد.

پیش از داده‌های روز جمعه، فدرال رزرو در پایان نشست سیاست خود در روز چهارشنبه، انتظار داشت که هزینه‌های استقراض را نیم واحد افزایش دهد، اما سرمایه‌گذاران اکنون به‌طور گسترده انتظار افزایش سه چهارم واحدی را دارند و برخی حتی یک درصد را پیشنهاد می‌کنند.

این اقدامات نگرانی‌هایی را ایجاد کرد که شرایط سخت‌تر پولی ضربه‌ای به اقتصاد ایالات‌متحده وارد کند و به‌طور بالقوه آن را در سال آینده وارد رکود کند.

با این حال، بسیاری از ناظران می‌گویند: اگر سیاست‌گذاران بخواهند قیمت‌ها را مهار و از رکود تورمی جلوگیری کنند، اقدام در حال حاضر تنها گزینه موجود است.

در حالی که بیشتر وال استریت و اروپا سقوط کردند، آنان شاهد اقدامات آشفته کمتری نسبت به جمعه و دوشنبه بودند.

بازار‌های آسیایی مختلط بودند و برخی از بازار‌ها از خرید مقرون به صرفه برخوردار بودند.

هنگ کنگ، شانگهای، سنگاپور، ولینگتون، تایپه و جاکارتا همگی در موقعیت مثبت قرار داشتند، اما توکیو، سیدنی، سئول و مانیل سقوط کردند.

در حالی که در آستانه اعلام فدرال رزرو کمی آرامش وجود دارد، مفسران هشدار می‌دهند که عدم اطمینان برای مدتی در سطوح معاملاتی ادامه خواهد داشت.

منبع : ایسنا 

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار