کد خبر: ۵۶۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸
مهدی طارمی توانست با دو گل برابر توندلا بهترین عملکرد دوران باشگاهی خود را در پرتغال ثبت کند.

مخاطب۲۴- سایت «گل پوینت» پرتغال بعد از بازی فینال جام حذفی فوتبال پرتغال میان پورتو و توندلا که با نتیجه ۳ بر یک به نفع پورتو به پایان رسید به ارزیابی فنی بازیکنان پرداخت.مهدی طارمی مهاجم ملی پوش کشورمان بار دیگر توانایی هایش را به رخ فوتبال اروپا کشاند، مهدی طارمی موفق شد در این بازی برای پورتو دبل کند.

مهدی طارمی موثرترین بازیکن در قهرمانی

رسانه پرتغالی در ارزیابی فنی‌اش از این دیدار مهدی طارمی را شماره ۱ پورتو معرفی کرد و او را موثرترین بازیکن در رسیدن به قهرمانی دانست.

رسانه پرتغالی به طارمی نمره ۷.۵ از ۱۰ را داد تا ستاره ایرانی بهترین بازیکن پورتو شناخته شود. البته طارمی بعد از بازی از سوی سازمان لیگ پرتغال جایزه بهترین بازیکن را کسب کرده بود.

مهدی طارمی همیشه در طول فصل یک فرد برجسته بوده است. برای برخی به این دلیل که او شبیه‌سازی می‌کرد و برای برخی دیگر مهاجمی بود که توانست از کوچکترین فرصت‌ها گل بسازد. بعد از رفتن لوئیس دیاز به لیورپول، او توانست به خوبی جای خالی این بازیکن را پر کند و بتواند به تیمش کمک کند و قهرمانی در لیگ و جام حذفی پرتغال را به دست بیاورد.

مهدی طارمی در جشن قهرمانی پورتو درباره انتقاد‌هایی که از او می‌شود، گفت: فکر می‌کنم فصل خیلی خوبی داشتم. من هرگز به هیچ حریفی یا کسی بی‌احترامی نکردم، اما افرادی از باشگاه‌های دیگر بودند که به من بی‌احترامی کردند. هیچ وقت جواب ندادم فکر می‌کنم فقط به این دلیل که در باشگاه پورتو بازی می‌کنم مورد انتقاد قرار می‌گیرم. این‌ها انتقادات از طارمی نبودند، بلکه انتقادات از پورتو بودند.

او درباره خطا‌های پنالتی که می‌گیرد گفت: این روش عادی بازی من است، مدافعان باید در نزدیک شدن به ضربات دقت بیشتری داشته باشند. تقصیر من نیست که اول به توپ می‌رسم و مدافعان روی من خطا می‌کنند. وقتی خطا در منطقه جریمه اتفاق می‌افتد، پنالتی است. تمام پنالتی‌ها با VAR آنالیز می‌شوند. مسئولیت این اتفاق با من نیست.

طارمی با دو گلی که در فینال به ثمر رساند (که می‌توانست سه گل هم باشد، اگر یکی از دو پنالتی را به تیرک دروازه نمی‌زد)، پس از هرنی، ششمین بازیکن پورتو شد که در فینال جام حذفی پرتغال دو گل یا بیشتر به ثمر می‌رساند.

مهدی طارمی علاوه بر اینکه اولین بازیکن آسیایی بود که در جام حذفی گلزنی کرد، به رکورد دیگری نیز دست یافت و به فصلی رسید که بیشترین گل را در دوران حرفه‌ای خود داشت و از آنچه در پرسپولیس در فصل ۱۷-۲۰۱۶ انجام داده بود، پیشی گرفت.

مهدی طارمی در این فصل در ۴۸ بازی در تمامی رقابت‌ها، برای پورتو ۲۶ گل زد. این بهترین عملکرد دوران باشگاهی طارمی بوده است. او توانست با دو گل در دیدار برابر توندلا رکورد ۲۴ گل خود برای پرسپولیس در یک فصل را بشکند و بهترین عملکرد خود را ثبت کند.

آمار گل مهدی طارمی در رقابت‌های لیگ پرتغال

۲۰۱۹-۲۰: ۳۰ بازی - ۱۸ گل

۲۰۲۰-۲۱: ۳۴ بازی - ۱۶ گل

۲۰۲۱:۲۲: ۳۲ بازی - ۲۰ گل

مهاجم ایرانی هم‌چنین در تمامی رقابت‌ها توانسته است در فوتبال پرتغال در ۹۶ بازی ۴۹ گل ثبت کند که آمار تقریبا یک گل به ازای هر دو بازی است.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار