کد خبر: ۴۸۷۱
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
درد‌های عضلانی یکی از علائم شایع ابتلا به کروناویروس بوده و این علامت در مبتلایان به سویه اُمیکرون نیز گزارش شده به طوری که در زمان ابتلا به این سویه نیز افراد درد و گرفتگی عضلات را تجربه می‌کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی مخاطب ۲۴ به نقل از ایسنا، بنابر یافته‌های پزشکان در آفریقای جنوبی، کشوری که اولین موارد ابتلا به سویه اُمیکرون در آن گزارش شد، در ابتدا بیشتر افراد با شکایت از درد عضلانی موسوم به "درد ماهیچه" به آن‌ها مراجعه کردند.

 

درد بدن امیکرون در کجاست؟

 


بیشتر بخوانید: وضعیت تبریز در اوج پیک ششم کرونابر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده در طول مدت افزایش موارد ابتلا به سویه اُمیکرون در سراسر جهان، بیشتر افراد مبتلا به این سویه علائم تنفسی خفیف همراه با درد شدید عضلانی را تجربه می‌کنند.

همچنین علائم دیگری نیز از جمله آبریزش بینی، بدن درد، درد قفسه سینه، کمردرد و خستگی معمولاً از جمله علائم آلوده شدن به سویه اُمیکرون هستند.

به گزارش ایندیا تایمز، در عین حال پزشکان طی مطالعات و آزمایشات اخیر دریافته‌اند دو ناحیه از بدن که بروز درد در آن‌ها در مبتلایان به سویه اُمیکرون به مراتب شایع‌تر است شامل پا‌ها و شانه‌ها هستند.

شواهد پزشکی بدست آمده در دو سال اخیر که کروناویروس شیوع گسترده یافته نشان می‌دهند که این ویروس می‌تواند هر قسمتی از بدن را درگیر کند با این حال در موارد ابتلا به سویه اُمیکرون، پا‌ها و شانه‌ها معمولا نواحی هستند که بیشتر تحت تاثیر درد‌های عضلانی قرار می‌گیرند.

داده‌های مطالعات اخیر نشان می‌دهند بیشتر افرادی که در زمان ابتلا به سویه اُمیکرون از درد‌های عضلانی شکایت دارند، این درد‌ها را در ناحیه پا‌ها و شانه‌ها گزارش می‌کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار