کد خبر: ۴۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴
پس از لهستانی‌ها، سوئدی‌ها نیز اعلام کردند که حاضر نیستند در پلی‌آف انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ مقابل روسیه بازی کنند.

به گزارش سرویس ورزشی مخاطب ۲۴ به نقل از تسنیم؛ فدراسیون فوتبال سوئد اعلام کرد که در مرحله پلی‌آف جام جهانی ۲۰۲۲ مقابل روسیه بازی نخواهد کرد. این در حالی است که ساعاتی قبل از اعلام این موضوع، فدراسیون فوتبال لهستان نیز از امتناعش از روبه‌رو شدن با روس‌ها به خاطر حمله نظامی آن‌ها به خاک اوکراین خبر داده بود.

 

سوئد هم از بازی با روسیه انصراف داد


طبق قرعه‌کشی، در مرحله نیمه نهایی پلی‌آف جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره اروپا، روسیه قرار بود در خانه به مصاف لهستان برود که این بازی به دلیل انصراف لهستانی‌ها منتفی است. برنده این بازی باید به مصاف برنده بازی سوئد و جمهوری چک می‌رفت که اکنون یکی از آن دو تیم هم اعلام کرده است با روسیه روبه‌رو نخواهد شد. این در شرایطی است که گفته می‌شود جمهوری چک هم احتمالاً موضعی مشابه را اتخاذ خواهد کرد. کارل اریک نیلسون رئیس فدراسیون فوتبال سوئد در این مورد اظهار داشت: تا زمانی که این دیوانگی ادامه داشته باشد، تیم ملی روسیه نمی‌تواند جایی در فوتبال داشته باشد.

 


به دنبال حمله روسیه به اوکراین، مجامع مختلف بین‌المللی سعی در فشار آوردن به روسیه دارند و اکنون اهالی فوتبال به دنبال راهی هستند تا یوفا و فیفا را برای کنار گذاشتن از مسیر صعود به جام جهانی متقاعد کنند.

تاکنون تنها مجازات فوتبالی که برای روس‌ها در نظر گرفته شده، سلب امتیاز میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا از شهر سن‌پترزبورگ و تقدیم آن به پاریس و محکوم شدن تمام تیم‌های روسی به انجام بازی‌های اروپایی خود در زمین بی‌طرف بوده است.

اکنون باید منتظر ماند و دید که موضع یوفا و فیفا در قبال کناره‌گیری تیم‌های مسیر B پلی‌آف جام جهانی از رویارویی با روسیه چیست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار