کد خبر: ۳۷۲۱
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲
تارنمای ای. اف. سی به گفتگو با سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران پرداخت و نوشت: مریم ایراندوست تیم ملی فوتبال زنان ایران را به مرز‌های جدید رساند.

به گزارش سرویس ورزشی مخاطب ۲۴ به نقل از تارنمای کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت: در حالی که تیم زنان ایران برای اولین بار در مسابقات جام ملت‌های شرکت می‌کند، مریم ایراندوست سرمربی تیم ملی فوتبال زنان عنوان کرد که نه تنها باید در زمان بازی موفق شویم باید تصورات خود را در این رقابت‌ها تغییر دهیم.


سرمربی تیم فوتبال زنان ایران از AFC تمجید شد
در جدیدترین سریال بسیار محبوب کنفدراسیون فوتبال آسیا به نام (این بازی من است)، تارنمای AFC درباره چگونگی رسیدن ایران به جام ملت‌ها و آینده فوتبال زنان کشورمان توضیح می‌دهد.

برای بسیاری این داستان تنها حس خوبی از روند انتخابی جام ملت‌ها بود، اما برای ایراندوست صعود به جام ملت‌ها اوج دوره زندگی و کار او محسوب می‌شود.


سرمربی تیم فوتبال زنان ایران از AFC تمجید شد
تیم ملی فوتبال زنان ایران زمانی که در مسابقات مقدماتی ۲۰۲۱ تاشکند ازبکستان شرکت کردند، در رنکینگ هفتاد و دوم جهان قرار داشت و هرگز راهی جام ملت‌ها نشده بود.

آن‌ها در طول این سال‌ها برای صعود به جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۰، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ تلاش کردند، اما شکست خوردند، اما روحیه و عملکرد آن‌ها در مسابقات ازبکستان سبب شد تا صلاحیت تاریخی برای آن‌ها به ارمغان آورد و چشم انداز فوتبال زنان ایران را تغییر دهد.
سرمربی تیم فوتبال زنان ایران از AFC تمجید شد
ایراندوست در این خصوص عنوان کرد: از نتایج بدست آمده در مسابقات ازبکستان و صعود به جام ملت‌ها، راضی‌ترین فرد روی کره زمین هستم. از نظر فنی، تیم ما جای زیادی برای پیشرفت دارد و تلاش می‌کنیم این نواقص را در اردو‌های آماده سازی خود برطرف سازیم تا در آینده در شرایط بهتری باشیم و نقاط ضعف خود را به حداقل برسانیم. وی افزود: همه می‌دانند که از زمان تشکیل تیم فوتبال زنان ایران مدت زیادی نمی‌گذرد و ما نمی‌توانیم همه کاستی‌ها و مشکلات را در مدت کوتاهی برطرف کنیم، اما باید بگویم که همه تلاش می‌کنیم تا مشکلات را برطرف کنیم.

واضح است که فوتبال زنان ایران گام‌های فوق‌العاده‌ای برداشته است، به‌ویژه زمانی که مریم، دختر نصرت ایراندوست، بازیکن و مربی سابق ایرانی به این موضوع فکر می‌کند که این گام‌ها از کجا شروع شده است.

ایراندوست با اشاره به اینکه قورمه سبزی غذای محبوب ایرانی گفت: در این ۴۲ سال بار‌ها از من پرسیده‌اند که چرا یک دختر باید فوتبال بازی کند و بهتر است قورمه سبزی بپزد. آیا باور می‌کنید که از قورمه سبزی متنفرم و دیگر آن را نمی‌خورم؟ دیگر نیازی نیست که بگویید ما کی هستیم، زیرا همه ایرانی‌ها فیلم‌ها و عکس‌های ما را دیده‌اند و مطمئنم همه ما را می‌شناسند.

شایستگی تیم ملی فوتبال زنان در کشور فوتبالدوست ایران بیشتر شده است، اما اگر چشم انداز بلندمدت ایراندوست بخواهد محقق شود، تنها یک داستان بزرگتر آغاز می‌شود.

ایراندوست عنوان کرد: وقتی تیم ایران در بین ۱۲ تیم برتر آسیا قرار می‌گیرد و در مهم‌ترین مسابقات آسیایی حضور می‌یابد، تاثیر مثبتی بر روی فوتبال زنان ایران خواهد گذاشت. انتظار دارم با برنامه‌ریزی مناسب، تیم‌های ملی بانوان کشورمان در رده‌های سنی دیگر ساماندهی شوند و برنامه‌ای پنج ساله برای رشد و توسعه فوتبال بانوان اجرا شود.

وی اضافه کرد: در صورت تداوم حمایت‌های فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و مردم ایران، به شما قول می‌دهم تا پنج سال آینده به جام جهانی فوتبال بانوان صعود کنیم.
جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از ۳۰ دی تا ۱۷ بهمن با حضور ۱۲ تیم به میزبانی هند برگزار می‌شود. ایران که برای نخستین بار سهمیه حضور در این مسابقات را به دست آورده، در گروه اول با هند، چین و چین تایپه هم‌گروه است.

برنامه مسابقات تیم ملی زنان ایران در مرحله گروهی به وقت تهران:

پنجشنبه ۳۰ دی ساعت ۱۷:۳۰، ایران - هند

یکشنبه ۳ بهمن ساعت ۱۳:۳۰، ایران - چین

چهارشنبه ۶ بهمن ساعت ۱۷:۳۰، ایران - چین تایپه

مرحله نخست مسابقات در سه گروه چهار تیمی برگزار می‌شود.

گروه اول: هند، چین، چین تایپه و ایران

گروه دوم: استرالیا، تایلند، فیلیپین، اندونزی

گروه سوم: ژاپن، کره جنوبی، ویتنام، میانمار

تیم‌های اول و دوم هر گروه و ۲ تیم برتر از میان تیم‌های سوم گروه‌ها به مرحله بعدی مسابقات صعود می‌کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار