کد خبر: ۳۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس یک بار دیگر بر سر موضوعی عجیب و غریب با یکدیگر وارد تنشی جدی شده اند.

پرسپولیس و سپاهان به عنوان دو تیم پرافتخار لیگ ایران دل چندان خوشی هم از ندارند. این دو باشگاه علاوه بر تنش‌هایی که در زمین مسابقه در حین بازی چه در مستطیل سبز و چه روی سکو‌ها داشته اند، از لحاظ مدیریتی هم گهگاهی به یکدیگر کنایه‌ های تندوتیزی  زده اند.

 به گزارش سرویس ورزشی مخاطب ۲۴ فرارو، جدیدترین جنجالی که در این زمینه به راه افتاده مرتبط با حذف «ستاره» لوگوی باشگاه پرسپولیس توسط سپاهانی‌ها است. باشگاه سپاهان در روز بازی اش با پرسپولیس نه تنها با به تصویر کشیدن سه بازیکن سابق پرسپولیس بر روی پوستر ویژه این دیدار تحریک آمیز حاضر شد بلکه در اقدامی جنجالی، ستاره لوگوی باشگاه پرسپولیس که پیش‌تر به مناسبت رسیدن به ۱۰ قهرمانی در فوتبال ایران، نصیبش شده بود را حذف کرد.این موضوعات، روز گذشته سوژه برنامه ورزش و مردم شد تا از محمدرضا ساکت، مدیرعامل باشگاه سپاهان، پرس و جو کند که چرا چنین اقدامی را انجام داده اند. مدیرعامل سپاهان در واکنش به این مورد گفت که ستاره پرسپولیس در آیین نامه فدراسیون فوتبال نیامده و دلیلی ندارد که باشگاهش بخواهد آن ستاره را روی لوگو حفظ کند. «در کشور ما برای ستاره متاسفانه هنوز هیچ آئین نامه‌ای تعریف نشده است. در دنیا تعریف شده؛ اینکه چه کسی می‌تواند و بر چه اساسی ستاره داشته باشد. من به بچه‌ها گفتم، آیا آئین نامه‌ای هست و شما خلاف آئین نامه عمل کرده اید؟ گفتند آئین نامه‌ای نیست». سوال بعدی از ساکت این بود که چرا برخلاف وجود آئین نامه ستاره‌های پرچم استقلال را حذف نمی‌کنند، گفت: «چون آسیایی بود. توصیه ما این است که، چون نماینده ایران هستند ستاره آن باشگاه حفظ شود».


اظهارات جنجالی مدیرعامل سپاهان درباره ستاره لوگو باشگاه پرسپولیس
واکنش تند باشگاه پرسپولیس نسبت به صحبت‌های مدیرعامل سپاهان

طولی نکشید که بعد از این اظهارات، باشگاه پرسپولیس بیانیه‌ای تندوتیز علیه مدیریت سپاهان نوشت و اظهارات او را حاصل کینه توصیف کرد. باشگاه پرسپولیس در اولین بیانیه رسمی خود پس از استقرار تیم مدیریتی جدید، به صحبت‌های محمدرضا ساکت واکنش نشان داده و ادعا کرده که او نسبت به پرسپولیس «کینه» دارد. پرسپولیس با اشاره به خبر منتشره در برخی رسانه‌ها مبنی بر اعتراض سروش رفیعی، شهریار مغانلو و فرشاد احمدزاده بابت قرار دادن عکسشان در پوستر لوگوی سپاهان، در این بیانیه نوشتند: قبل از هر چیز درباره سوالی که از ایشان درباره استفاده از تصاویر بازیکنان خاص با سابقه بازی در پرسپولیس مطرح شد یادآوری می‌کنیم اعتراض جدی به این مساله بنابر آن‌چه در اخبار خبرگزاری‌ها آمده بود از سوی خود اعضای تیم فوتبال سپاهان صورت گرفت و باز هم عوامل این تیم بودند که آن اقدام را غیرحرفه‌ای و نادرست خواندند.

سرخ‌ها در مورد صحبت‌های ساکت ادامه دادند: درباره اظهارنظر خلاف واقع آقای ساکت در دفاع از اقدام غیرحرفه‌ای، غیراخلاقی و غیر قانونی حذف ستاره از لوگوی باشگاه پرسپولیس باید به استحضار وی برسانیم که آن باشگاه نسبت به تغییر لوگوی رسمی یک باشگاه اقدام کرده است که این موضوع قابل پیگیری است.

پرسپولیس با «کینه توزانه» خواندن اظهارات ساکت تصریح کرد: مدیرعامل سپاهان در دفاع از اقدامی که می‌توانیم آن را رفتاری کینه‌توزانه نسبت به پرسپولیس بنامیم به نبود آیین‌نامه برای درج ستاره روی لوگوی پرسپولیس اشاره کرد حال آن که این نشان با ستاره در ثبت شرکت‌ها و ثبت علائم تجاری به ثبت رسمی رسیده است.
قرمز‌ها با تایید بر تغییرات روی لوگوی خود نوشتند: این نشان با تمام اجزای آن توسط فدراسیون، سازمان لیگ و کنفدراسیون آسیا به رسمیت شناخته شده است.

باشگاه پرسپولیس با طرح پرسش از مدیرعامل سپاهان نوشته: چگونه است که آقای ساکت ادعا می‌کند باشگاه متبوعش حرفه‌ای است، اما اصل ساده و ابتدایی حرفه‌ای‌گری که احترام به لوگوی باشگاه دیگر که نماد اصلی هویت آن است، را رعایت نمی‌کند؟! آیا دنباله‌روی از کری‌های سخیف هواداری که در این چند سال علیه باشگاه پرسپولیس باب شده، نشان دهنده حرفه‌ای بودن است؟! باشگاه پرسپولیس همچنان منتظر عذرخواهی رسمی آن باشگاه و مدیرعامل آن به صورت جداگانه است.در پایان این بیانیه با کنایه نسبت به اوج‌گیری درخشش سپاهان از دهه ۱۳۸۰ آمده است: امیدواریم فوتبال ایران به فضای احترام متقابل بدل شود و رویه‌ای که از اوایل دهه ۸۰ با ظهور بعضی افراد و اقدامات‌شان رواج یافت، از سر این فوتبال برچیده شود. در پایان تاکید می‌شود باشگاه پرسپولیس به طور جدی پیگیر صیانت از حقوق معنوی باشگاه، اعضای تیم و هواداران محترم خواهد بود و در این راستا قدمی کوتاه نخواهیم آمد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار