کد خبر: ۳۱۳۹۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۲ - ۰۶:۴۵
مخاطب24 بررسی میکند
از جمله روش‌هایی که برای بارداری دختران جوان بالای بالاتر از سی سال مطرح شده است فریز کردن تخمک آنان است تا زمانی که تمایل به ازدواج پیدا کردند و به دلایل مختلف به شکل طبیعی قادر به فرزند آوری نبودند بتوانند از این تخمک‌ها جهت باروری استفاده کنند

مخاطب ۲۴ - فریز تخمک مشمول بیمه پایه می‌شود- از جمله روش‌هایی که برای بارداری دختران جوان بالای بالاتر از سی سال مطرح شده است فریز کردن تخمک آنان است تا زمانی که تمایل به ازدواج پیدا کردند و به دلایل مختلف اعم از افزایش سن و یا بیماری‌های گوناگون و به شکل طبیعی قادر به فرزند آوری نبودند بتوانند از این تخمک‌ها جهت باروری استفاده کنند و حس زیبا و شیرین مادر شدن را تجربه کنند. رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی چند روز پیش اعلام کرد: با مصوبه مجلس امکان فریز تخمک و بهره‌مندی از بیمه پایه مربوط به آن شامل دختران مجرد بالای ۳۰ سال نیز می‌شود.
به همین بهانه در رابطه با فریز کردن تخمک دختران و به تعویق افتادن سن ازدواج با سمیه پورهاشم زوج درمانگر و مشاور خانواده و ازدواج گفت و گویی انجام دادیم که به شرح ذیل است.
وی با بیان این مطلب که با افزایش آگاهی و آموزش به جوانان می‌توان پایه‌های خانواده‌ای مستحکم را بنا نهاد گفت: با آگاهی و آموزش به جوانان در خصوص ازدواج در سنین مناسب ازدواج می‌توان یک خانواده مستحکم را نهادینه کرد.
وی افزود: فریز کردن تخمک‌های دختران مجرد بالای ۳۰ سال و بیمه کردن و پرداخت هزینه‌های چنین عمل‌هایی هزینه‌های زیادی به شخص و سیستم اقتصادی کشور تحمیل می‌کند.
پور هاشم ادامه داد: ترویج و تبلیغ راهکار‌های اینچنینی راه حل مناسب برای ترویج یک ازدواج سالم و پایدار و تشکیل خانواده و فرزند آوری نیست، بلکه به چنین موضوع مهمی باید نگاهی همه جانبه داشت.
این مشاور خانواده در ادامه گفت:
باید عوامل موثر در بالا رفتن سن ازدواج، دلایل دیر ازدواج کردن جوانان و به جای آن روی آوردن به روابط ناپایدار و ناسالم و خارج از ازدواج را بررسی کرد.
وی ادامه داد: دلایلی را که جوانان در محدوه سن ازدواج برای عدم ازدواج و در واقع فرار از ازدواج خود ذکر می‌کنند را جمع آوری و سپس با در نظر گرفتن جمیع موارد لایحه‌ای تنظیم و ارایه شود.
وی با اشاره به خبر فریز تخمک برای دختران مجرد بالای ۳۰ سال که مشمول بیمه پایه می‌شود ادامه داد: این دقیقا حکم این را دارد که با دادن این لایحه به مجلس صورت مسئله را پاک کنیم چرا که با مطرح کردن مطالب اینچنینی ذهن‌ها را از موضوعات و دلایل به تاخیر افتادن ازدواج دختران و پسران جوان را کنار می‌گذاریم.
پور هاشم افزود:چطور می‌شود به فریز کردن تخمک فکر کرد و راهی برای نگهداری آن پیدا کرد، ولی به فکر مشکلات اقتصادی و تورم موجود در جامعه نبود درحالیکه اکثر جوانان بخاطر همین مخارج سنگین و هزینه‌های مسکن و درمان و ... از شنیدن اسم ازدواج هم وحشت دارند چه برسد به اینکه بخواهند اقدامی در این جهت انجام دهند.
وی اشاره‌ای به عدم مسولیت پذیری جوانان در زمینه ازدواج کرد و گفت:
نسلی که با فضای مجازی اهدافش رو اولویت بندی می‌کند و از فضای مجازی الگو می‌گیرد و در رقابتی بیمارگونه گرفتار می‌شود و تمام هدفش دیده شدن و گرفتن فالور و رویا‌هایی بلندپروازانه و ... باشد.
صد البته که از امر خطیر و مسولیت پذیر ازدواج شانه خالی می‌کند و راه حل آسان و ساده‌تر را در روابط بی قید و بند می‌یابد.
این مشاور ازدواج در جمع بندی مطالب خود عنوان کرد که؛ بهتر است بجای تصویب و مطرح کردن چنین مطالبی مسوولین جهت برطرف کردن مشکلات اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی دخیل در ازدواج، تلاش بیشتری کنند و برنامه‌های بهتری ارایه کنند.
پور هاشم در رابطه با افزایش سن خانم‌ها جهت باروری هم گفت: باید زیر نظر پزشکان و متخصصان مشخص شود که چه بدنی و در چه سنی مناسب فرزند آوری است و بعد از آن دقت بیشتری داشته باشیم در خصوص این که آیا مادران با سنین زیر سی سال توان و روحیه تربیت و پرورش بهتر فرزندان خود را دارند و یا مادرانی که در ۴۰ یا ۵۰ سالگی مادری را برای اولین بار تجربه می‌کنند؟!

مهری صادقی پزشک و محقق طب ایرانی در خصوص انتشار خبر فریز تخمک بعد از سی سالگی گفت: به عقیده بنده بحث فعال بودن تخمدان زنان تا ۳۵ سالگی و نهایتا تا ۴۰ سالگی امکان باروری وجود دارد و بنده هم با اینچنین مبحثی موافق هستم، ولی بهتر است از ۳۵ به بالا این اقدام صورت بگیرد.
این محقق ایرانی ادامه داد: با توجه به این که در طب ایرانی تحقیق و مطالعه می‌کنم آموخته ام که.
داشتن سبک زندگی سالم و رعایت برنامه ورزشی و تحرک مناسب، خواب کافی و عمیق، کنترل حالات روحی و روانی، پرهیز از آلودگی هوا، تغذیه درست و مفید و پاکسازی بدن و رفع یبوست، از جمله عوامل موثر در باروری هستند
وی افزود: برای داشتن یک فرزند سالم با رویکرد طب ایرانی باید تدابیر پیش از بارداری در جهت حفظ سلامتی زوجین را در نظر گرفت.
وی ادامه داد: برای باروری سالم باید تدابیر تغذیه‌ای خاص را لحاظ کرد و در صورت تشخیص علل خاص از منظر طب ایرانی به درمان آن‌ها پرداخت.

برچسب ها: بیمه  سلامت
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
نتایج نهایی شمارش آرا انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور title
ستاد انتخابات کشور از صبح روز شنبه نتایج شمارش آرا انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را برای اطلاع ملت شریف ایران اسلامی منتشر می‌کند که براساس آخرین اطلاعات دریافتی، این گزارش به روز رسانی می‌شود.
اعلام نتایج رسمی انتخابات مجلس title
نتایج انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چند حوزه انتخابیه به صورت رسمی اعلام شد.
فیلم کامل مبارزه امیر علی‌اکبری برابر آرجالان بولار هندی-کانادایی title
رویداد یکصد و شصت و ششم سازمان وان چمپیونشیپ، امروز در استادیوم "لوسیل" برگزار شد و امیر علی‌اکبری در ششمین مبارزه خود در این سازمان در مقابل آرجالان بولار فایتر هندی - کانادایی به دلیل کارت قرمز و دیسکاله به پیروزی دست یافت.
ایجاد فرصت مخاطب ۲۴ برای تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس title
مخاطب ۲۴ با هدف ایجاد بستر مناسب برای «انتخاب اصلح» و آشنایی مردم با داوطلبان انتخابات‌های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نظرات، دیدگاه‌ها و برنامه‌های آنها، آمادگی خود را برای میزبانی از شخصیت‌ها، گروه‌ها و احزاب سیاسی فعال در انتخابات و انعکاس دیدگاه‌های آنان اعلام می‌کند.
میزان افزایش نرخ دستمزد کارگران، وزیر کار پاسخ داد + فیلم title
شورای عالی کار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است هر سال پیش از شروع سال جدید، حداقل دستمزد کارگران را مشخص و به واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ کند تا کارفرمایان بر اساس تصمیمات مربوطه به اجرای حقوق و مزایا بپردازند.
اسامی نماینده های تهران که فعلا در هیچ لیست انتخاباتی قرار نگرفتند title
نکته قابل توجه در فهرست انتخاباتی اصولگرایان برای تهران، پوست‌اندازی شورای ائتلاف در نمایندگان فعلی و جایگزین ساختن چهره‌های جدید بوده است.
وراث متوفیان سهام عدالت؛ سریعتر اقدام کنند title
تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در ۴ بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.
برگزیده
نتانیاهو چه قولی داده بود به بایدن؟ title
اسکای نیوز عربی در گزارشی امروز از عدم تمایل جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای گفتگو با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خبر داد.
حال قهرمان سنگین وزن اردبیلی چطوره؟ title
قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان و المپیک هفته جاری از بیمارستان مرخص می‌شود و بیماری دیابت او تحت کنترل است.
پاسخ صریح آذری جهرمی به ادعای عبدالله گنجی درباره آراء باطله title
آذری جهرمی در پاسخ به عبدالله گنجی نوشت: معنای رای ۸۰۰ هزار نفری اولین نفر خبرگان (که در هر دو لیست حضور داشته اند) از مجموع ۱/۸ میلیون رای ماخوذه چیست؟
نظر دولت درمورد تعطیلی پنجشنبه و جمعه title
​بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت تعطیلی‌های پایان هفته توضیح داد.
آخرین خبر از تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ title
​شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ما بین سه تعطیلی قرار گرفته است و احتمال تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ وجود دارد.
حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم، افزایش پیدا کند title
آصفری: مجلس دولت را موظف کرده است که در برنامه هفتم نسبت به پرداخت بدهی خود به صندوق‌های تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی اقدام کند. به نظر من دیگر راه فراری وجود ندارد.