کد خبر: ۳۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
محققان موفق به ساخت نمونه اولیه یک مدل تلفن همراه شدند که با فناوری پیشرفته بدون باتری کار می کند.

محققان موفق به ساخت نمونه اولیه یک مدل گوشی تلفن همراه شدند که با فناوری پیشرفته بدون باتری کار می‌کند.

تولید گوشی جدید بدون باتری!

مخاطب ۲۴- به نقل از dnnar؛ گروهی از محققان دانشگاه واشنگتن در آمریکا نمونه اولیه تلفن همراهی را ساخته اند که بدون باتری و با استفاده از فناوری مدرن کار می‌کند و انتظار می‌رود در محصولات گسترده مورد استفاده قرار گیرد.

فامیسی طلا، یکی از اعضای تیم سازنده گفت: "فناوری مورد استفاده برای توسعه این تلفن، مقادیر کمی انرژی را از سیگنال‌های رادیویی معروف به امواج RF که در اطراف ما هستند، جمع آوری می‌کند. به عنوان مثال، ایستگاه‌های FM؛ امواج رادیویی و ایستگاه‌های AM را پخش می‌کنند. ایستگاه‌های تلویزیونی و دکل‌های تلفن همراه همگی امواج RF را ارسال می‌کنند. " وی افزود: "گوشی با اضافه شدن چند قطعه کمی پیشرفته‌تر از برد مدار به نظر می‌رسد. "

تولید گوشی جدید بدون باتری!
محققان تأیید کردند که این تلفن توسط شرکت سیاتل تولید شده و برنامه‌هایی برای توسعه نمونه‌های اولیه بیشتر وجود دارد که شامل صفحه نمایش کم مصرف برای نوشتن متون و حتی دوربین اصلی می‌شود. محققان قصد دارند نسخه‌ای از این گوشی را توسعه دهند که بدون باتری کار کرده و از یک سلول خورشیدی کوچک برای تامین انرژی استفاده می‌کند. این محصول قرار است تا ۸ یا ۹ ماه دیگر به بازار عرضه شود.

 منبع باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها: تلفن همراه
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار