کد خبر: ۳۰۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۵
در حالی که برخی معامله گران انتظار دارند که دلار در روز آخر هفته به مسیر صعودی باز گردد،‌ دسته دیگری معتقدند که ایران با توافق جدید با آژانس بین المللی انرژی اتمی،‌ زمینه ساز تغییر انتظارات بازیگران ارزی شده است.

در حالی که برخی معامله گران انتظار دارند که دلار در روز آخر هفته به مسیر صعودی باز گردد، دسته دیگری معتقدند که ایران با توافق جدید با آژانس بین المللی انرژی اتمی، زمینه ساز تغییر انتظارات بازیگران ارزی شده است.

افزایش دوباره قیمت دلار راه است؟
مخاطب ۲۴- بازار ارز دیشب با دو سیگنال متناقض به کار خود پایان داد. در یک سو، اسکناس آمریکایی نتوانست محدوده حمایتی ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان را حفظ کند و تا نقطه ۳۰ هزار و ۱۳۰ تومان پایین رفت و در سوی دیگر، در بازار موازی دلار، حباب سکه امامی بالای ۵ درصد باقی ماند. با اینکه از دست رفتن حمایت ۳۰  هزار و ۲۰۰ تومانی انتظارات نزولی را در بازار ارز برجسته می‌کرد، بالا ماندن حباب سکه، احتمال افزایش قیمت دلار را بالا نشان می‌داد. دیشب حباب سکه بالای ۵ درصد بود و این موضوع نشان می‌داد که سکه بازان انتظار دارند که طی روز‌های آتی، بهای دلار در بازار داخلی افزایش پیدا کند.

در قدرت پیش بینی سکه برای دلار می‌توان به یک مثال عجیب در هفته جاری اشاره کرد، جایی که بهای اسکناس آمریکایی در بازار داخلی به سرعت پایین می‌رفت و در بازار موازی، سکه امامی حتی حاضر نبود که مرز ۱۳ میلیون تومانی را از دست بدهد. یک روز پس از این اتفاق بود که دلار با سرعت خیره کننده‌ای در مسیر صعودی قرار گرفت و طی یک نصفه روز معاملاتی، کانال ۳۰ هزار تومانی را پس گرفت. به این ترتیب، شاید طبیعی باشد که حفظ حباب ۵ درصدی در بازار سکه برای برخی از معامله گران دلار، به عنوان یک علامت  تعبیر شود.  

در حالی که برخی معامله گران انتظار دارند که دلار در روز آخر هفته به مسیر صعودی باز گردد، دسته دیگری معتقدند که ایران با توافق جدید با آژانس بین المللی انرژی اتمی، زمینه ساز تغییر انتظارات بازیگران ارزی شده است. از نگاه آن‌ها این اتفاق به معنای آن است که ایران برای لغو تحریم ها، برخلاف ادعای طرف‌های غربی، انعطاف پذیری‌هایی را از خود نشان می‌دهد. لغو تحریم‌ها گزینه‌ای است که همواره مد نظر کاهشی‌های بازار داخلی بوده است و در ابتدای هفته با جوسازی پیرامون احتمال این اتفاق توانستند اسکناس آمریکایی را تا محدوده ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومانی پایین ببرند.

 منبع: گسترش نیوز

برچسب ها: قیمت دلار ، بازار ارز
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار