کد خبر: ۲۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۵
ایسنا گزارش داده اگر فرونشست زمین با همین سرعت پیشروی کند و آبخوان دشت اصفهان - برخوار خالی شود، تا ۱۵ سال آینده، عاقبتی همانند شهرک نیروی هوایی ارتش در انتظار دیگر مناطق مسکونی اصفهان است

بر اساس این گزارش کارشناسان، از رسیدن زبانه‌های فرونشست به داخل شهر اصفهان و بخش‌های مرکزی و حتی بافت تاریخی این شهر خبر می‌دهند. نرخ سالیانه فرونشست در منطقه شمالی اصفهان حدود ۱۵ سانتیمتر است.

وضعیت 'بحرانی' فرونشست زمین در اصفهان
ایسنا می‌گوید یکی از نمونه‌های اثرات فرونشست زمین، وضعیت شهرک نیروی هوایی ارتش در منطقه "خانه اصفهان" است. در این شهرک که احداث آن به قبل از انقلاب بهمن ۵۷ برمی‌گردد، حدود شش هزار نفر از افسران و خلبانان نیروی هوایی و خانواده‌های آن‌ها زندگی می‌کردند.

در سال‌های گذشته، ساختمان‌های این شهرک درگیر آثار فرونشست زمین شده‌اند؛ به حدی که ساکنان آن در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند و هم‌اکنون تعداد انگشت‌شماری در این شهرک زندگی می‌کنند.

به نوشته ایسنا، برداشت از سفره‌های آب زیرزمینی، تاثیر خود را بر روی ساختمان‌های اطراف گذاشته است و شاهد کج شدگی ساختمان‌ها در منطقه شمال اصفهان هستیم و بعضا برخی ساختمان‌ها از یکدیگر جدا شده اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار