کد خبر: ۱۸۵۲۰
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
رئیس کمیته ایرانی اتاق بازرگانی جهان و دبیر کل ICC با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از ۳۰ درصد مردم جهان از کمبود غذایی رنج می‌برند، گفت: یکی از تهدیدات جدی جامعه بشری کمبود آب و منابع غذایی است.

۳۰ درصد مردم جهان از کمبود غذایی رنج می‌برند

مخاطب24:محمد خزایی در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری توت فرنگی که در سالن مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار داشت: مثلث اتاق بازرگانی بین‌المللی نهادی است مانند سازمان ملل متحد، اما با وجه خصوصی و با همان کمیسیون‌ها که وظیفه تنظیم قوانین و مقررات تجارت دنیا و حل و فصل اختلافات حقوقی بر عهده ICC است.

 


عضو شورای اجرایی فدراسیون بازرگانی جهان افزود:مشخص کردن کلان پروژه‌های کشاورزی استان بر اساس سند آمایش، توجه به تولید سند صادرات محور با کشور‌های هدف، برنامه‌ریزی برای صادرات بر اساس الگوها، زنجیره ارزش در بخش کشاورزی و کیفیت محصولات، کشاورزی هوشمند، بهره‌وری محصولات مکانیزاسیون در حوزه کشاورزی استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی یادآورشد: ایران جزو معدود کشور‌هایی است که در همسایگی ۱۵ کشور قرار داشته و انواع خطوط مواصلاتی در اختیار دارد و از شمال و جنوب به آب دسترسی داشته و ظرفیت ریلی در شمال و جنوب و شرق به غرب از ویژگی خاصی برخوردار است. کشور‌های cis نیز در شمال ایران دارای زمین‌های کشاورزی هستند.

خزایی شناسایی ظرفیت‌ها و محدودیت‌های استان، توجه و توسعه بهره‌وری از منابع آب، توجه به استاندارد‌های صادرات محور در تولید و توجه به پایانه‌های صادراتی را از الزامات سرمایه‌گذاری دانست و گفت: وجود ۱۲ گذرگاه با کشور عراق و ۲ پایانه مرزی پایانه‌های صادراتی بسیار مهم و توجه به آن‌ها ضروری است.

وی مقوله بازاریابی را بسیار ضعیف توصیف کرد و بیان داشت: ورود اقتصاد دیجیتال و تامین منابع مالی برای سرمایه‌گذاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گفته رئیس کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی؛ تامین منابع مالی برای سرمایه‌گذاری به صورت مختلف از جمله تامین منابع خارجی استفاده از منابع ارزان قیمت و کمک‌های توسعه‌ای بازاریابی صادراتی صورت می‌گیرد.

وی تامین منابع مالی درست برای پروژه درست از مشکلات سرمایه‌گذاری دانست و گفت: مشارکت بخش خصوصی و دولتی برای تامین منابع به‌طوری‌که بخش خصوصی و دولتی به تنهایی نمی‌توانند منابع لازم را تامین کنند بلکه نیازمند تکیه‌گاه بزرگ فناوری است.

خزایی خواستار تمرکز جدی استانداری بر موضوع مشارکت عمومی و خصوصی شد و اجرایی شدن نقطه نطرات همایش را مرهون تشکیل کارگروهی متشکل از استانداری، اتاق بازرگانی، نمایندگی وزارت امور خارجه در کردستان، جهاد کشاورزی و وزارت اقتصاد و وزارت راه دانست.

وی اضافه کرد: این کمیته کارشناسی می‌تواند نقشه راه توسعه استان براساس سند آمایش در اختیار داشته باشد.

به گفته دبیر کل ICC؛ اتاق ایران، اتاق تهران، بانک‌های کشور، شرکت‌ها بیمه‌ها عضو ICC هستند. ۴۵ میلیون نهاد حقوقی در دنیا عضو اتاق بین‌المللی است.

وی با اشاره به اینکه کمیته ICC برای مقابله با مشکل غذا در دنیا و رفع کمبود آب و غذا که از مشکلات جهانی است، تصمیم گرفته‌اند چرا که نزدیک یک میلیارد نفر در جهان از سوء تغذیه رنج می‌برند.

خزایی با اساره به اینکه بیش از ۳۰ درصد جمعیت جهان از کمبود مولد غذایی رنج می‌برند، افزود: در این راستا فیفا، فائو و برنامه غذایی جهانی و ICC که عضو ناظر سازمان ملل است، ستادی به‌منظور تاسیس مرکز جهانی غذا و کشاورزی در رم تشکیل داده و بخش خصوصی را وارد کردند. همچنین Icc به ۱۰۰ کمیته ملی اعلام کرده تا برنامه اداره یک مرکز جهانی به پاریس ارسال کند.

وی اضافه کرد: در این میان برنامه پیشنهادی ایران پذیرفته شده و سه کشور به عنوان مراکز جهانی غدا ایران، ایتالیا و آرژانتین تعیین و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شد.

رئیس کمیته اتاق بازرگانی ظرفیت‌های کشاورزی کشور را بالا دانست و افزود: افزون بر این ظرفیت‌ها، فرصت‌های سرمایه‌گذاری متعددی در استان وجود دارد. امید است این همایش زمینه و بستری برای برنامه‌های اجرایی آینده باشد.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برخورد مرگبار صاعقه به اعضای یک خانواده/ پیداشدن پسربچه ۶ ساله در کنار پدر مرده!+ فیلم و عکس title
پسربچه ۶ ساله پس از برخورد صاعقه در کنار پدر مرده در حالی که هنوز نفس می کشید پیدا شد.
برگزیده
معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! را می‌خوانید.
زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی را می‌خوانید.
میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان / آموزش و پرورش باید تلاش کند |قابلیت‌های جدید در اینستاگرام معرفی شد |فوق‌العاده ویژه معلمان و پاسخ به ابهامات آن title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان / آموزش و پرورش باید تلاش کند |قابلیت‌های جدید در اینستاگرام معرفی شد |فوق‌العاده ویژه معلمان و پاسخ به ابهامات آن را می‌خوانید.
این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار