کد خبر: ۱۸۲۱
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۶
عبدی و نوراللهی کار گلات قهرمانی پرسپولیس را تمام کردند! پرسپولیس به پنجمین قهرمانی پی در پی در لیگ برتر یا همان گلات قهرمانی دست پیدا کرد. حداقل تا 6 سال آینده تیمی نمیتواند به این رکورد دست پیدا کند

گلات قهرمانی پرسپولیس، رکورد منحصر به فرد پرسپولیس، پرسپولیس با برتری قاطع برابر پیکان به اختلاف دو امتیازی‌اش در صدر تداوم بخشید تا حتی برد سپاهان در استادیوم آزادی برابر استقلال نیز نتواند خطری در این هفته برای پنجمین قهرمانی پیاپی پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال ایران داشته باشد.

به گزارش مخاطب ۲۴ در هفته سی ام و پایانی بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال تیم پیکان در ورزشگاه شهدای شهر قدس و با قضاوت موعود بنیادی فر میزبان تیم پرسپولیس است.
ترکیب پیکان:
علیرضا رضایی، امیرحسین رنگرز، نادر محمدی، محمد خدا بنده‌لو، ابراهیم صالحی، حسین پورامینی، آرمان قاسمی، محمدامین درویشی، محمد ستاری، سامان فلاح، اسماعیل بابایی
سرمربی: مهدی تارتار
ترکیب پرسپولیس:
حامد لک، کنعانی زادگان، فرشاد فرجی، مهدی شیری، وحید امیری، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، امید عالیشاه، مهدی ترابی، مهدی عبدی، شهریار مغانلو
سرمربی: یحیی گل‌محمدی
پرسپولیس که برای پنجمین قهرمانی پیاپی تلاش می‌کند بازی را هجومی آغاز کرد و خیلی زود در دقیقه ۹ توسط مهدی عبدی دروازه پیکان را باز کرد.


سرخپوشان به حملات خود ادامه دادند و در دقیقه ۲۲ توسط احمد نوراللهی برای دومین بار دروازه شاگردان تارتار را باز کردند.

در ادامه باز هم پرسپولیسی‌ها اشتیاق بیشتری برای گلزنی نسبت به حریف داشتند، اما نیمه نخست با برتری ۲ صفر شاگردان یحیی گل‌محمدی به پایان رسید.


گلات قهرمانی پرسپولیس، رکورد منحصر به فرد پرسپولیس

دقایق حساس:

 

دقیقه 25: ارسال رنگرز از سمت راست به تیرک عمودی دروازه پرسپولیس خورد و در ادامه کنعانی زادگان با شیری قاطی کرد تا توپ به کرنر برود.

دقیقه 35: پاس مهدی ترابی در محوطه جریمه به مهدی عبدی رسید و او در حالت نامتعادل ضربه را زد که دروازه بان پیکان موفق به سیو توپ شد.

دقیقه40: ارسال امید عالیشاه با ضربه سر مهدی ترابی با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.

دقیقه 47: ارسال رنگرز به دهانه دروازه باعث شد تا مهاجم پیکان در موقعیت گلزنی قرار بگیرد اما نتوانستند دروازه را باز کنند.

دقیقه 71: امیر روستایی از سمت چپ دروازه پرسپولیس را نشانه گرفت و اما شوتش با اختلاف کم به بیرون رفت.

90+5: توپ از کنار دروازه حامد لک به بیرون رفت و او آخرین توپ بازی را کاشت و پس از زدن ضربه با سوت داور، قهرمانی تاریخی پرسپولیس قطعی و جشن پایکوبی در شهر قدس قطعی شد.

گلات قهرمانی پرسپولیس، رکورد منحصر به فرد پرسپولیس

پرسپولیس برای پنجمین بار متوالی قهرمان لیگ برتر ایران شد. یک اتفاق تکراری که اگر روزی با برانکو و طارمی و مسلمان رخ می‌داد امروز با یحیی و عبدی و میلاد سرلک هم رخ می‌دهد. انگار که دیگر مهم نیست چه کسی سرمربی و کاپیتان و بازیکن است مهم این جایگاهی است که پرسپولیس به بازیکن و مربی می‌دهد و از آنها قهرمان می‌سازد.

نام:
ایمیل:
* نظر: