کد خبر: ۱۶۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰
پنجمین و آخرین روز از ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ امروز آغاز شد و تا ساعت ۱۸ ادامه می‌یابد.

گزارش آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان ریاست‌جمهوری، پنجمین و آخرین روز از ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ امروز آغاز شد و تا ساعت ۱۸ ادامه می‌یابد.

به گزارش مخاطب24 به نقل از روزنامه جهان صنعت : امیدوار بودن به اینکه در انتخابات ریاست‌جمهوری در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ شمار و درصد رای‌دهندگان بالاتر از انتخابات مجلس یازدهم باشد از سوی چهره‌های سیاسی تراز نخست نشان می‌دهد نگرانی‌هایی وجود دارد. واقعیت این است که شهروندان ایرانی با توجه به مجموعه شرایط سیاست داخلی و خارجی و نیز بررسی روندها و فرآیندهای اقتصاد ایران در سطح کلان و نیز بررسی سفره خود در پویش زمان به این نتیجه رسیده‌اند که دولت‌های ایران از دوره جنگ به این طرف با ناکارآمدی اداره شده‌اند. به این معنی که آیت‌الله ‌هاشمی‌رفسنجانی نفر دوم ایران در دهه نخست سال‌های بلافاصله پس از پیروزی در دوران ریاست خود بر دو دولت پنجم و ششم با آن همه تجربه و مقبولیت نزد اکثریت تکنوکرات‌های ایرانی و نیز بخش قابل اعتنایی از روحانیون بلندپایه و حتی بدنه اجتماعی انقلابیون در پایان دولت دوم خود از اداره اقتصاد ناتوان شده بود.

دولت‌های محمود احمدی‌نژاد که همه قوای کشور با او همراه بودند و راه‌های ناگشوده را برایش باز می‌کردند و نیز حسن روحانی که بالاترین مقام امنیتی ایران بوده است در این ۱۶ سال تازه‌سپری‌شده کاری برای رفاه مادی شهروندان انجام نداده و با نارضایتی روبه‌رو هستند. به این ترتیب بوده و هست که شهروندان ایرانی دست‌کم تا این جای کار درباره حضور جدی در انتخابات تردید دارند. با این همه و با وجودی که کساد و رکود مشتری برای رییس‌جمهور تازه در بازار سیاست به دلیل اینکه هیچ‌کدام از روسای‌جمهوری کالای به درد بخوری عرضه نکرده‌اند اما عرضه رییس‌جمهور با رونق عرضه‌کنندگان به ویژه عرضه‌کنندگان دست دوم روبه‌رو است. واقعیت این است که هنوز و در حالی که فرصت چندانی برای ثبت‌نام باقی نمانده، به نظر می‌رسد باید منتظر عرضه بیشتر باشیم. به نظر می‌رسد در شرایط رکود تقاضا برای رای دادن البته تا امروز کار شورای نگهبان بسیار دشوار است. حذف ده‌ها ثبت‌نام‌کننده می‌تواند یک علامت بد به رای‌دهندگان باشد و قبول کردن همه ثبت‌نام‌کنندگان نیز یک فاجعه است.

در حالی که روسای‌جمهوری قبلی با آرای بالا به این منصب رسیده و در عمل با دشواری‌های ناشناس روبه‌رو شده‌اند اگر رییس‌جمهوری با رای کم به این منصب برسد در داخل و در خارج با اقبال مواجه نخواهد شد.

۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۷:۲۴

محمدجواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران ثبت‌نام کرد.

رسول منتجب‌نیا دبیر کل حزب جمهوریت برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.

۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۷:۱۸

محسن رهامی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرد.

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی ثبت‌نام کرد.

جلیلی پس از ثبت نام گفت :بهترین کسی که می‌تواند فضای انتخابات را مدیریت کند خود مردم هستند و نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خود را در معرض آزمون مردم قرار دهند.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد.

محسن رضایی  در جمع خبرنگاران علت اصلی مشکلات کشور را افتادن کشور در دست نااهلان و نامحرمان عنوان کرد و گفت: اگر امروز معیشت مردم، اقتصاد کشور و فرهنگ ما دچار آسیب هایی شده است به تغییر ریل مربوط است که به دست نامحرمان و نا اهلان در ارکان کشور به وجود آمده است.

این داوطلب ریاست جمهوری با اشاره افزایش قیمت های هر روزه، درباره مشکلات کشاورزان گفت: کشاورزان مشکل زیادی دارند . محصولشان را ارزان می خرند و به مشتریان و مصرف کنندگان گران می فروشند‌.

وی افزود: علاوه بر این آلودگی های امنیتی، آسمان ما را بردند مسافربری ترکیه و امارات مزیت نسبی و منافع آسمان ما را برد بنادر چند صد میلیون تنی عمان و امارات سواحل ما را از منافع بندری خالی کرده است نباید اینگوته باشد.

رضایی اظهار کرد: به دقت به اظهارات آقایانی که در این چند روز آمده اند گوش کرده ام و بسیاری از آنها از فساد و از تبعیض ناکارآمدی گفتند که درست است اما چرا علل اینها را نگفتند و چرا سهم خود را در این تبعیض‌ها بیان نکرده‌اند

وی ادامه داد: امروز روز شعار دادن نیست روز برنامه است روز وعده دادن نیست عمل کردن است.

وی اضافه کرد: امروز باید هر چیزی سر جای خود قرار بگیرد و آخرین ریالی که از بیت‌المال ایران خارج شده است سر جای خود برگردد.

این داوطلب ریاست جمهوری با اشاره به وضعیت بورس کشور گفت: اینکه اقتصاد پادگان و دادگاه یست درست است اما محل فلسفه بافی نیست. اقتصاد علم است که با دخالت دولتمردان ما آسیب جدی دیده است. اقتصاد ایران دانش اقتصادی می‌خواهد. نه علم اقتصاد دارند و نه از نظر اقتصاددانان استفاده می‌کنند و هشدار اقتصاددانان را هم جدی نمی‌گیرند

زهرا شجاعی ریاست مرکز امور مشارکت زنان ثبت‌نام کرد.

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ثبت‌نام کرد.

۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۴:۵۶

محمد شریعتمداری، (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد.

گزارش آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان ریاست‌جمهوری

محمد خوش‌چهره نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره هفتم مجلس ثبت‌نام کرد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ثبت‌نام کرد. بعد از اعلام کاندیداتوری برای ریاست دولت سیزدهم اعلام کرد که قصد ورود به این انتخابات را نداشتم و امیدوار بودم نیازی به حضورم نشود. اما با توجه به نیامدن برادر عزیزم دکتر جواد ظریف و عدم امکان ثبت نام تعدادی دیگر از کسانی که می‌توانستند این مسئولیت را بپذیرند، و این‌که جبههٔ ‌اصلاحات ایران، رهبران و شخصیت‌های دلسوز اصلاح‌طلب و بسیاری از جوانان و فعالان سیاسی و مدنی ‌تشخیص داده‌اند که باید به صحنه بیایم، به رغم میل و مصلحت شخصی و با توکل به خدا از قبول مسئولیت شانه خالی نمی‌کنم. آبرو و تجربه‌ام را که متعلق به ملت است تقدیم ملت می‌کنم.

مسعود زریبافان در انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

مقارن ظهر امروز اما سید ابراهیم رئیسی رییس قوه قضاییه برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد وثبت نام کرد؛ چهره ای که بسیاری او را یکی از کاندیداهای اصلی انتخابات خرداد ماه سال جاری می دانند.

داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری گفت: آرایش جدیدی در صحنه رقابت شکل گرفته است و تمام نمادهای فساد، اشرافیت سیاسی و ناکارآمدی به صحنه آمده‌اند.

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران با برشمردن مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور، اظهار کرد: این شرایط امید را در دل مردم به ویژه جوانان آینده‌ساز کشور کم‌رنگ کرده و انتظار از دولت آینده برای سامان دادن و کارآمد ساختن حکومت در ارائه خدمت به مردم و تسریع پیشرفت کشور در گام دوم انقلاب اسلامی را بالا برده است.

وی افزود: تصمیمم تا دیروز نیامدن بود و همه تلاش خود را معطوف به تبیین شرایط سخت کشور و انسجام جبهه انقلاب نمودم، اما آرایش جدیدی در صحنه رقابت شکل گرفته است. تمام نمادهای فساد، اشرافیت سیاسی و ناکارآمدی به صحنه آمده‌اند.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه مسببان وضع فعلی سودای دولت سوم روحانی را در سر می‌پرورانند، اظهار کرد: در پاسخ به نیاز جبهه انقلاب و با اهتمام به منطق وحدت، پذیرفتم به میدان بیایم تا ان‌شاءالله با زمین زدن شبکه فساد و نفوذ، ایرانی قوی و پیشرفته محقق شود.

داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه جبهه انقلاب به سطحی از بلوغ و عقلانیت و هوشمندی رسیده است که هیچ نگرانی بابت تصمیم‌گیری جمعی در رسیدن به نامزد واحد نخواهیم داشت، ادامه داد: باید به خدا توکل کرد و به مردم اعتماد و تکیه نمود، اهل قلم و شایستگان را محول تحول قرار داد و از همه فرصت‌های جهانی و منطقه‌ای برای پیشبرد مصالح انقلاب و منفعت ملت بهره برد.

عزت الله ضرغامی رییس اسبق صداوسیما هم پیش از ظهر شنبه با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات نام‌نویسی کرد.

یک داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه رشد نقدینگی یکی از مشکلات کشور است، گفت: من برای حل این مشکل اختصاص کارت رفاهی به جای پرداخت مستقیم یارانه را در برنامه دارم.

به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وظیفه شرعی خود دانستم که در این عرصه حاضر شوم و بر این باور هستم اگر کسی دیگری را بالاتر بداند و خود را عرصه کند، خیانت کرده است. حضور در انتخابات را وظیفه ملی خود دانستم تا باری از دوش ملت بردارم. حضور را وظیفه انقلابی خود دانستم تا از دستاورد انقلاب حراست کنم. حضور من  در انتخابات هم یک تکلیف حزبی از سوی حزب مردم سالاری بود.

وی ادامه داد: سه مشکل اساسی در کشور می بینم و برای حل این سه مشکل برنامه دارم. مشکل اساسی مردم، مشکلات معیشتی و اقتصادی است. باورم این است که بزرگترین ضربه ای که خورده ایم، کاهش ارزش پول ملی است که برای حل این مشکل برنامه دارم و معتقدم باید با استقلال بانک مرکزی بیندیشیم تا بانک مرکزی تابع رئیس جمهور نباشد. رشد نقدینگی مشکل دیگری است که اختصاص کارت رفاهی به جای پرداخت مستقیم یارانه را در برنامه دارم.  15 برنامه تفصیلی اقتصادی  دیگری هم دارم که بزودی رونمایی می شود.

دبیرکل حزب مردم سالاری با اشاره به اینکه مشکلات ساختاری و بن بست های قانونی وجود دارد، تصریح کرد: صادقانه به مردم بگوییم برخی مشکلات حاصل بن بست های ساختاری و موازی کاری است و برای حل این مشکل، جمهوریت سوم را مطرح کرده ام. رئیس جمهور به صورت مستقیم مسئول بازنگری در قانون اساسی نیست اما می تواند این مطالبه را نمایندگی کند.

کواکبیان در پایان گفت: باید مسائلی مثل داوطلبی زنان در انتخابات ریاست جمهوری، حضور نظامیان در انتخابات، جوان گرایی، شرایط اضطراری کشور، اختیارات رئیس جمهور، پاسخگویی نهادهای زیرمجموعه رهبری و  ایجاد رادیو و تلویزیون خصوصی حل شود.

سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌ نام کرد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه طی بیانیه‌ای درخصوص سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت:

بیانیه آیت الله رئیسی برای انتخابات ۱۴۰۰: مستقل آمده‌ام

سید «شمس الدین حسینی» وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت احمدی نژاد و نماینده فعلی مجلس که هم اکنون ریاست کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی را بر عهده دارد، برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد و ثبت نام کرد.

«عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی دولت تدبیر و امید که پس از دوره وزارتش در دولت روحانی به کنش گری سیاسی مشغول بود نیز امروز وارد ستاد انتخابات کشور شد و برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کرد.

«مسعود پزشکیان» سیاستمدار اصلاح طلب و نماینده‌ی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو که چند وقتی است موضوع کاندیداتوری اش در انتخابات را علنی کرده نیز امروز در آخرین مهلت ثبت نام های انتخابات ریاست جمهوری همراه با دخترش به ستاد انتخابات آمد و برای کاندیداتوری در انتخابات ثبت نام کرد.

گزارش آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان ریاست‌جمهوری

وی در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی بود و در دوره‌های هشتم و نهم و دهم و یازدهم نمایندهٔ تبریز و همچنین در دولت هشتم (دولت اصلاحات) وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود. پزشکیان در انتخابات مجلس یازدهم، رأی اول حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو را به خود اختصاص داد.

مصاحبه دکتر پزشکیان را اینجا بخوانید

علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری ثبت نام کرد.

علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری ثبت نام کرد.

علی لاریجانی رییس سابق مجلس شورای اسلامی روز شنبه در پنجمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات 1400 بعد از ثبت نام جمع خبرنگاران افزود: سوال مهم در کشور این است که مساله امروز ایران چیست؟ قبل از این که پاسخ این سوال را بدهم باید بگویم بدلیل پیچیدگی موضوع و چند بعدی بودن ان ساده لوحی است که فکر شود با چند اقدام نمایشی پوپولیستی مساله قابل حل است و یا کلید جادویی وجود دارد و یا با سوپر من بازی می توان به راه حل رسید. سعدی شیرازی می گوید سه چیز پایدار نماند مال بی تجارت، علم بی بحث و ملک بی سیاست.

وی گفت: امام خمینی (ره) یک حکیم بود و رهبران صدر انقلاب اسلامی با عقلانیت پایه های انقلاب اسلامی را سامان دادند. پس چرا امروز وضع چنین است چون عده ای اداره کشور از مسیر حکمت و عقل خارج کرده اند و با سوار شدن بر موج احساسات و با پناه بردن به مسیر های انحرافی و یا فراموشی از ارمان های امام هزینه های گزافی را برای زندگی مردم ایجاد کرده اند. و با صدای بلند همبستگی ملت را مخدوش کردند و به تعبیر شهید مطهری فرصت طلبان انقدر تند و افراطی شعار می دهند تا انقلابیون را کنار بزنند.

لاریجانی گفت: به نظر من تعبیر علم بی بحث که سعدی گفت در عدم گفت و گوی داخلی و تبدیل شدن اختلاف ها به دشمنی ها ظهور پیدا کرد.عده ای فقط به دنبال تجزیه مردم هستند این نهایت بی هنری است. هنر آن است که گامها در طریق وحدت بیشتر و تحمل و مدارا در جهت ایجاد اراده قوی تر در بعد ملی برای طرح مسایل کشور باشد بنابراین یک مساله مهم ایجاد وفاق و وحدت و همبستگی ملی در کشور است که در نبود آن توسعه فراهم نمی شود. ثبات و آرامش برای زندگی مردم ایجاد نمی گردد.

موضوع دیگر حل مسال پیچیده بین المللی و منطقه ای است که طولانی آن به زندگی مردم لطمه می زند. سیاست خارجی کشور هدف اصلی آن باید تسهیل روابط خارجی در جهت توسعه اقتصادی کشور باشد.

تجربه کشورهایی که در 20 سال اخیر جهش اقتصادی داشتند نشان می دهد که سیاست خارجی و اقتصاد آنها یک هدف را دنبال کردند و سیاست خارجی در خدمت توسعه کشور بوده است لذا خیلی روشن است که جهش تولید و پرش اقتصادی داخلی نیازمند باثبات سازی و تعادل در صحنه بین المللی است. نه هرروز با اقدامی مساله جدید ایجاد کنیم که هزینه آن را مردم در زندگی خود بدهند.

برای گذر از صفت ملک بی سیاست اداره کشور نباید در دست افراطیون و سازشکاران قرار بگیرد. ملت و افراد رای می دهند که هر نوع مشکلات نظیر مسایل پیچیده بین المللی را حل کند. نه آن که درباره آن روضه خوانی سیاسی کنند و نه این که با طرح مسایل فرعی افزایش مشکلات ملت نردبانی برای هوسهای سیاسی پوپولیستی خود کنند. ضمن آن که صحنه بین المللی با شعارهای تند غریزی آرام نمی گیرد.

رونق مدیریت صحنه بین المللی و انقلابی عمل کردن در این مقطع آن است که وجوه بلوکه شده ملت ایران را از دست کشورها در بیاوریم و نه این که در داخل شعار دهند و ما نفت را با زحمت بفروشیم ولی پول آن در حساب های خارجی بلوکه شود.این چه نفعی برای ملت ایران دارد و چه تاثیری در زندگی آنها می گذارد. حکمرانی مطلوب در گرو شعار کمتر و قدرت اجرایی قوی است. با بی ارادگی در حل مشکلات کشور و توهمات نابجا نمی توان آرامش مورد نیاز اقتصادی کشور را در صحنه بین المللی حل کرد

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران با حضور در ستاد انتخابات کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری ثبت نام کرد.

محسن هاشمی در جمع خبرنگاران با محکوم کردن حملات اسرائیل به فلسطین اظهار کرد: جامعه ایران در وضعیت دشواری قرار دارد و وضعیت بسیاری از مردم مختل شده است و این در حالی است که ایران از نعمت های بسیاری برخوردار است و ما باید پیشرفت بیشتری داشته باشیم.وی افزود: متاسفانه ملت ایران جنگ اقتصادی سختی را تحمل کردند اما با تمام فشارها امیدهای برای پایان این تحریم ها ایجاده شده زیرا تحریم کنندگان به شکست فشار حداکثری اعتراف کردند و باید گفت این وضعیت به اتمام جنگ تحمیلی شباهت دارد با این تفاوت که ما در حوزه های دیگر وضعیت بهتری داریم.هاشمی تصریح کرد: در دوران آیت الله هاشمی با شعار سازندگی بسیاری از مشکلات حل شد و این روند در مقطع فعلی نیز امکانپذیر است و برنامه ما با عنوان دولت رفاه و عدالت طراحی شده است و من فکر می کنم ما باید به فکر حل مشکلات معیشیتی مردم باشیم تا بتوانیم در کوتاه مدت مشکلات را برطرف کنیم و به رشد لازم برسیم و در این راستا رانت زدایی و برقراری عدالت را اولویت خود قرار دهیم.وی خاطرنشان کرد: ما در دولت رفاه و عدالت به دنبال ارتقای جایگاه ایران در عرصه بین الملل هستیم.هاشمی در پاسخ به سوالی پیرامون ائتلاف اصلاح طلبان و ثبت نام علی لاریجانی در انتخابات گفت: ما نسبت به انتخاب گزینه اصلح بعد از تایید صلاحیت ها اقدام می کنیم.وی خاطرنشان درباره کناره گیری به نفع جهانگیری اظهارکرد: من با وی رایزنی داشتم و به من گفتند ثبت نام کنید. هاشمی با بیان اینکه از نظر شورای نگهبان در مورد تایید صلاحیت ها تبعیت خواهیم کرد تصریح کرد: بنده به عنوان یک اصلاح طلب میانه رو فعالیت سیاسی خود را انجام دهیم. وی با بیان اینکه درباره نامزدهای دیگر اظهار نطر نمی کنم تاکید کرد: بعد از اعلام اسامی نامزدهای نهایی درباره گزینه ها صحیت خواهیم کرد.وی با ابیان اینکه برای رشد کشور طبق برنامه ششم تصریح کرد: ما برای تحقق این وضعیت نیازمند ارتباط با همسایگان هستیم از این رو منش آیت الله هاشمی یعنی تنش زدایی را در دستور کار خود قرار خواهم داد.وی درباره توافق برجام تاکید کرد: این ترامپ بود که توافق برجام را برهم زد اما ما برای حل برخی از مشکلات به مذاکرات نیاز داریم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار