کد خبر: ۱۳۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۰
یک برنامه مسابقه محور استعدادیابی در شبکه سه سیما با اجرای یوسف تیموری (بازیگر) و ایمان قیاسی ایام نوروز روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.

نوروز امسال قیاسی به جای علیخانی مثل میثاقی به جای فردوسی‌پور

مخاطب۲۴ : در ایام نوروز ۱۴۰۲ قرار است برنامه‌ای به اسم قهرمان از شبکه سه پخش شود. برنامه‌ای که در قالب مسابقه‌ای بزرگ، برای استعدادیابی جدید در حوزه رشته‌های مختلف ورزشی طراحی شده و شامل مراحل هیجان‌انگیزی می‌شود که شرکت‌کنندگان خود را با چالش‌های متفاوتی مواجه می‌کند.

مسابقه جدید شبکه سه سیما با اجرای یوسف تیموری (بازیگر) و ایمان قیاسی ایام نوروز روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت. ایمان قیاسی همواره در برنامه‌های احسان علیخانی به عنوان یک گزارشگر یا مجری دوم و هماهنگ کننده شرکت کنندگان حضور داشته است و بیشتر معروفیت او به این دلیل است.

حال خود احسان علیخانی کنار گذاشته شده و ایمان قیاسی در یک برنامه مسابقه محور استعداد یابی یکی از مجریان اصلی شده است. این سناریو برای هر کسی که کمی تلویزیون و اتفاقات آن را دنبال کند بسیار آشناست.

نوروز امسال قیاسی به جای علیخانی مثل میثاقی به جای فردوسی‌پور

عین همان اتفاقی است که در برنامه ۹۰ عادل فردوسی پور رخ داد، برنامه ۹۰ که تهیه کننده و مجری اصلی آن عادل فردوسی پور بود را تعطیل کردند و به جای آن برنامه فوتبال برتر را بر روی آنتن فرستادند با اجرای محمد حسین میثاقی و تهیه کنندگی شخصی دیگر.

حال دیگر از عصر جدید خبری نیست که احسان علیخانی مجری اصلی و تهیه کننده آن بود و به جای آن برنامه قهرمان آمده است که ۲ مجری دارد و تهیه کننده آن هم محمدحسین سعادتی است.

آری شبکه‌ای که علی فروغی مدیر آن است از این استراتژی بهره می‌برد که نفر دوم یا سوم برنامه‌های معروف خود را در قالب یک برنامه جدید می‌سازد.

غافل از این که هر دیده شدن و معروفیت یا حضور چند ساله در یک برنامه معروف هیچ گاه دلیل بر این نیست که برنامه جدید با حضور این شخص جدید هم موفق شود. باز نمونه بارز آن برنامه فوتبال برتر محمدحسین میثاقی است که هیچ گاه نتوانست در میان مخاطب جایگاه و پایگاه ۹۰ را پیدا کند.

میثاقی به عنوان کسی که در برنامه ۹۰ به نقاط مختلف سفر می‌کرد و گزارش تهیه می‌کرد عالی بود، اما این که مجری اصلی برنامه‌ای مانند ۹۰ شود واقعا مقوله دیگری است، همچنین ایمان قیاسی به عنوان همان وظیفه‌ای که در کنار احسان علیخانی در برنامه‌های او داشت خوب بود، اما اینکه بتواند جایگزینی برای علیخانی شود بسیار بعید است.

نوروز امسال قیاسی به جای علیخانی مثل میثاقی به جای فردوسی‌پور

آقای فروغی! قیاسی به جای علیخانی جواب نمی‌دهد مثل میثاقی به جای فردوسی‌پور، باز خود دانید
برای ساختن برنامه‌ای مانند ۹۰ یا عصر جدید شخص اول، ایده پرداز اصلی و سازنده آن بسیار مهم است، قطعا او یک توانایی‌هایی دارد که باعث شده جذب مخاطب حداکثری داشته باشد. این قضیه مانند یک فرمول ریاضی نیست که هر شخصی آن را یاد بگیرد بتواند جواب آن را هم پیدا کند.

برنامه سازی برای مخاطب و مقبولیت یافتن در مقابل مخاطب یک اتفاق چند لایه و چند وجهی است که به این سادگی‌ها قابل تکرار نیست.

در ۲ هفته گذشته گری لینه‌کر مجری اصلی برنامه تلویزیونی معروف «مسابقه روز» (Match of the Day) بی بی سی - که درباره فوتبال است - به دلیل انتقاد از سیاست‌های جدید دولت بریتانیا در قبال پناهندگان، از سوی شبکه BBC تعلیق شد.

اما حمایت همه جانبه همکاران و اهالی فوتبال از او نشان داد که چنین جایگاهی را به سادگی به دست نیاورده و اساسا قابل جایگزین کردن نیست و سرانجام شبکه بی بی سی عذر خواهی کرد و قرار است لینه‌کر از همین شنبه شب دوباره اجرای برنامه‌اش را از سر بگیرد.

عادل فردوسی پور در سایت ۳۶۰ یک آیتمی برای لینه‌کر ساخته است و در انتهای آن به درستی اشاره کرده که برگشتن لینه‌کر به برنامه و اتحاد فوتبالی‌ها در تحقق چنین امری، نشان داد که اعتبار یک برنامه نه به شبکه پخش کننده بلکه به مجری سرشناس و محبوبش است.‌ای کاش مدیران تلویزیون این نکته را درک می‌کردند که به این سادگی افراد محبوب مخاطب را نمی‌توان تولید کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مهارت دیدنی پلنگ برفی در تعقیب و شکار طعمه در صخره شیب دار!+ فیلم title
ویدئویی از مهارت تماشایی پلنگ در تعقیب طعمه در صخره شیب دار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.
لحظه احساسی آزادی مردی که ۳۴ سال به اشتباه در زندان بود! + فیلم title
مرد فلوریدایی که به اشتباه به جرم سرقت محکوم شده بود پس از ۳۴ سال از زندان آزاد شد.
کوسه یک دختر نوجوان استرالیایی را کشت title
دختر نوجوان استرالیایی که با دیدن دلفین ها به داخل یک رودخانه پریده بود مورد حمله کوسه قرار گرفت.
لحظه وحشتناک سقوط دانشجو از طبقه ششم خوابگاه + فیلم (۱۶+) title
در این مطلب ویدئوی سقوط دانشجوی هندوستانی از طبقه ششم یک خوابگاه را ببینید.
حرکت زیبای خبرنگار ترک حین وقوع پس لرزه در گزارش زنده تلویزیون + فیلم title
خبرنگار تلویزیون ترکیه در حین گزارش زنده تلاش کرد تا یک دختربچه را که با وقوع پس لرزه دچار وحشت شده بود آرام کند.
برگزیده
بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند را می‌خوانید.
نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر را می‌خوانید.
قیمت سکه ۳۰۰ هزار تومان افت کرد | پرداخت دو یارانه معیشتی در آستانه نوروز+ جزئیات | افزایش دستمزد کارگران در سال آینده title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند دونگا، جدیدترین گزینه سرمربیگری تیم ملی | قیمت سکه ۳۰۰ هزار تومان افت کرد را می‌خوانید.
غفلت استقلال برایش گران تمام می‌شود | سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند غفلت استقلال برایش گران تمام می‌شود | سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد! | ناراحتی شدید دلالان مسکن از قانون جدید را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار