کد خبر: ۱۳۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۰
مرد فلوریدایی که به اشتباه به جرم سرقت محکوم شده بود پس از ۳۴ سال از زندان آزاد شد.

مخاطب24 -  سیدنی هولمز، یک مرد اهل فلوریدا، در سال ۱۹۸۸ به اشتباه متهم به سرقت مسلحانه شده بود. با این حال، هولمز سرانجام پس از اینکه او تقریباً ۳۴ سال از زندگی خود را به دلیل جنایتی که مرتکب نشده بود در زندان گذراند، تبرئه شد. هولمز به عنوان راننده فرار در جریان سرقت مسلحانه ژوئن ۱۹۸۸ متهم و به حبس ابد محکوم شده بود.

 هولمز در بیانیه‌ای به پروژه غیرانتفاعی بی گناهی فلوریدا گفت: "من همیشه معتقد بودم که این روز خواهد آمد و هرگز امیدم را از دست ندادم. " او در مورد خانواده اش نیز صحبت کرد و افزود: من مشتاقانه منتظرم که برای اولین بار در بیش از ۳۴ سال مادرم را در دنیای بیرون در آغوش بگیرم.»

این سازمان غیردولتی به اثبات بیگناهی هولمز و رهایی او از زندان کمک کرد. هولمز در تمام این مدت بر بی گناه خود را اصرار کرد و حتی در سال ۲۰۲۰ با واحد بررسی محکومیت دادستانی ایالت (CRU) تماس گرفت. با بررسی پرونده او، CRU به زودی متوجه شد که شناسایی شاهد عینی احتمالاً نادرست انجام شده است.

برادر مقتول سرقت نیز به این پرونده رسیدگی کمک کرد. او متوجه شد که ماشین هولمز نیز احتمالاً در آن زمان اشتباها شناسایی شده است.  

در جریان بررسی پرونده وی در دادگاه، پنج نفر از شش عضو هیئت داوری به آزادی این مرد رای دادند. علاوه بر این، حتی قربانیان این پرونده نیز در کنار هولمز بودند و معتقد بودند که او باید آزاد شود.  

روز دوشنبه، این مرد ۵۷ ساله هوای تازه را بدون محدودیت تنفس کرد. او از زندان فورت لادردیل در فلوریدا آزاد شد. ویدئویی از ملاقات مجدد هلمز با خانواده اش در یکی از شبکه های اجتماعی دست به دست می‌شود. در این کلیپ، او دیده می‌شود که با پیراهن سفیدی که بر تن دارد در آغوش مادر و سایر اعضای خانواده اش آرام می‌شود.

انتهای پیام/

آخرین اخبار
پربازدید ها
اخبار داغ
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
فیلم فرود هواپیما در جزیره کیش از دید خلبان title
در این فیلم لحظه فرود هواپیما در فرودگاه کیش از دید خلبان نشان داده می‌شود
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برگزیده
اطلاعیه مهم برای مشمولان رتبه بندی | حمایت حمید محمدی مجری و گوینده خبر صداوسیما از علی دایی | طرح رتبه‌ بندی و وعده وزیر برای اصلاح نظام حقوقی معلمان title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند اطلاعیه مهم برای مشمولان رتبه بندی | حمایت حمید محمدی مجری و گوینده خبر صداوسیما از علی دایی | طرح رتبه‌ بندی و وعده وزیر برای اصلاح نظام حقوقی معلمان را می‌خوانید.
حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است را می‌خوانید.
خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش را می‌خوانید.
معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! را می‌خوانید.