کد خبر: ۱۱۳۱۹
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
اقدام عجیب یک مرد برزیلی در جعل مرگش به سوژه های این کشور تبدیل شده است.

مخاطب ۲۴- یک مرد برزیلی پس از آنکه از روی کنجکاوی محض مرگ خود را جعل کرد تا ببیند چه کسی در مراسم تشییع جنازه او شرکت خواهد کرد خشم دوستان و خانواده‌اش را برانگیخت.

بالتازار لموس ۶۰ ساله، به عنوان یک "تشریف پرداز" باتجربه، به نوعی استاد تشریفات برای انواع مختلف رویدادها، صد‌ها مراسم تشییع جنازه برگزار کرده بود که در برخی از آن‌ها حداقل ۲ نفر و برخی دیگر به تعداد زیاد ۵۰۰ نفر شرکت کرده بودند. اخیراً او به این فکر می‌کرد که چند نفر از دوستان و خانواده اش برای ادای احترام و خداحافظی با او در هنگام مرگش در مراسم خود او شرکت خواهند کرد. این مرد برای فهمیدن این موضوع تصمیم گرفت با جعل مرگش ببیند چند نفر در تشییع جنازه او حاضر می‌شوند.

جعل مرگ

در ۱۰ ژانویه، شخصی پیام شومی را در رسانه‌های اجتماعی بالتازار لموس منتشر کرد که در آن اعلام کرد: «در آغاز این بعد از ظهر غم انگیز، بالتازار لموس ما را ترک کرد. اطلاعات بیشتر به زودی”. یک روز قبل، عکسی که در مقابل بیمارستان آلبرت انیشتین در سائوپائولو گرفته شده بود، منتشر شده بود که نشان می‌داد این مجری مراسم در آنجا بستری شده است، بنابراین همه بدترین را فرض کردند.

خانواده لموس از اعلام مرگ وی شگفت زده شدند، زیرا حتی هیچ کس نمی‌دانست که او در بیمارستان بوده است. یکی از برادرزاده‌هایش سریع به بیمارستان آلبرت انیشتین برزیل رفت تا در مورد او بپرسد، اما کارکنان هیچ سابقه‌ای از بستری شدن یک بالتازار لمو در چند روز گذشته نداشتند.

در حالی که دوستان آنلاین بالتازار شروع به اشتراک گذاری خبر غم انگیز درگذشت او کردند، مردم شروع به ادای احترام کردند و علت مرگ را جویا شدند. توضیحی زیادی در این باره داده نشد، اما در عوض، زمان و مکان مراسم تشییع و تشییع جنازه در حساب فیسبوک این مجری مراسم درج شد.

جعل مرگ

در ۱۸ ژانویه، دوستان و خانواده بالتازار لموس در یک کلیسای کوچک در شهر زادگاهش کوریتیبا برای مراسم خاکسپاری جمع شدند. در یک لحظه، صدای بالتازار شروع به بازگویی زندگی او کرد و برخی از حاضران به این فکر افتادند که این صدای ضبط شده از مرده است. سپس در‌های محراب باز شد و او جلوی همه بیرون آمد.

همانطور که می‌توانید تصور کنید، بهترین راه برای توصیف واکنش مردم به دیدن بالتازار "شوک" بود. برخی از مردم شروع به گریه کردند و برخی دیگر با دهانی باز به او نگاه کردند. اما به محض اینکه او توضیح داد که مرگ خود را جعل کرده است تا ببیند چه کسی در مراسم تشییع جنازه او شرکت می‌کند، شرکت کنندگان شروع به متهم کردن او کردند.

یکی از حاضران به او گفت: «بالتازار تو آنچه را که می‌خواستی، برای جلب توجه، به دست آوردی.» نفر دیگر گفت: «چه شوخی مسخره ای! من فکر می‌کنم باید با همه کسانی که در مرگ فرضی شما عزادار شدند عکس بگیرید. من شخصاً شما را نمی‌شناسم و امیدوارم هرگز شما را ملاقات نکنم.»

داستان بالتازار لموس بلافاصله در رسانه‌های اجتماعی پخش شد و به زودی خبرگزاری‌ها با او تماس گرفتند تا درباره انگیزه او بیشتر بدانند. او توضیح داد که هرگز نمی‌خواسته مردم را غمگین کند، اما این تنها راهی است که می‌توان فهمید چه کسی پس از مرگ حتمی او سوگوار او خواهد شد.

بالتازار در این باره گفت: «من این ایده را پنج ماه پیش داشتم. می‌خواستم طوری جلوه کنم که واقعاً مرده ام. مردم آن را به شیوه خود تفسیر کردند. حقیقت این است که می‌خواستم بدانم چه کسی به دنبال من خواهد آمد.» "من به کسی نگفتم. من هیچ قصدی نداشتم که به کسی صدمه بزنم، توهین کنم یا به کسی آسیب برسانم. من واقعا از این افراد عذرخواهی می‌کنم.»

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مهارت دیدنی پلنگ برفی در تعقیب و شکار طعمه در صخره شیب دار!+ فیلم title
ویدئویی از مهارت تماشایی پلنگ در تعقیب طعمه در صخره شیب دار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.
لحظه احساسی آزادی مردی که ۳۴ سال به اشتباه در زندان بود! + فیلم title
مرد فلوریدایی که به اشتباه به جرم سرقت محکوم شده بود پس از ۳۴ سال از زندان آزاد شد.
کوسه یک دختر نوجوان استرالیایی را کشت title
دختر نوجوان استرالیایی که با دیدن دلفین ها به داخل یک رودخانه پریده بود مورد حمله کوسه قرار گرفت.
لحظه وحشتناک سقوط دانشجو از طبقه ششم خوابگاه + فیلم (۱۶+) title
در این مطلب ویدئوی سقوط دانشجوی هندوستانی از طبقه ششم یک خوابگاه را ببینید.
حرکت زیبای خبرنگار ترک حین وقوع پس لرزه در گزارش زنده تلویزیون + فیلم title
خبرنگار تلویزیون ترکیه در حین گزارش زنده تلاش کرد تا یک دختربچه را که با وقوع پس لرزه دچار وحشت شده بود آرام کند.
برگزیده
عین‌الله، پدر رامین رضاییان کیست؟ | معرفی و اطلاعات کامل سریال آکتور | اعطای بیش از ۲۰ هزار فقره تسهیلات مسکن روستایی در سال جاری title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند عین‌الله، پدر رامین رضاییان کیست؟ | معرفی و اطلاعات کامل سریال آکتور | اعطای بیش از ۲۰ هزار فقره تسهیلات مسکن روستایی در سال جاری را می‌خوانید.
شرایط فروش ارز در نوروز اعلام شد | مرگ ناگهانی داماد وسط جشن عروسی! + فیلم | اکبرپور: استقلال بهترین تیم لیگ برتر است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند شرایط فروش ارز در نوروز اعلام شد | مرگ ناگهانی داماد وسط جشن عروسی! + فیلم | اکبرپور: استقلال بهترین تیم لیگ برتر است را می‌خوانید.
از دو کیلومتری این خوراکی‌ها رد نشوید | ویدئویی حیرت انگیز از یک دره گل شگفت انگیز در ژاپن! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند از دو کیلومتری این خوراکی‌ها رد نشوید | ویدئویی حیرت انگیز از یک دره گل شگفت انگیز در ژاپن! | مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ است را می‌خوانید.
بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار