کد خبر: ۱۱۱۴۷
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱
شرکت گسترش صنایع ریلی ایران (ایرید)  در سال ۱۳۷۶ با تعریف طرح سوزن بنیان گذاری شد در حال حاضر به عنوان شرکت زیر مجموعه صندوق صندوق پس انداز کارکنان راه آهن جمهوری اسلامی ایران در زمینه تولید سوزن برای اهالی صنعت ریلی، نام آشنایی است  که اعتبار این شرکت، گواه کتمان ناپذیر آن است.

شرکت ایرید اولین تولید کننده سوزن ریلی در ایران

مخاطب24- شرکت دانش بنیان گسترش صنایع ریلی ایران (ایرید)  در سال ۱۳۷۶ با تعریف طرح سوزن بنیان گذاری شد در حال حاضر به عنوان شرکت زیر مجموعه صندوق صندوق پس انداز کارکنان راه آهن جمهوری اسلامی ایران در زمینه تولید سوزن برای اهالی صنعت ریلی، نام آشنایی است  که اعتبار این شرکت، گواه کتمان ناپذیر آن است.

در ابتدا این شرکت با انتقال تکنولوژی و همکاری شرکت فرانسوی «وُسلو کوجیفر» که یکی از بزرگ­ترین و توانمندترین تولیدکنندگان سوزن در دنیا می‌باشد شروع به کار نمود. لیکن پس از تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان در سالیان اخیر،  صنعت ریلی هم از این جفا‌ها در امان نماند و در حوزه توسعه خطوط ریلی دچار خسران شد. اما در این بین شرکت گسترش صنایع ریلی ایران با تجربه بیش از ۲۰ ساله در حوزه تولید سوزن با تکیه بر ظرفیت و توان داخل سعی کرد این حلقه مفقوده را پر کند و در زمانی که ذینفعان واردات و سوزانندگان ریشه‌های صنعت کشور شادمانه بر طبل حذف این محصول مهم در ایران می‌کوبیدند این شرکت ایرید بود که گوش و چشم به این بد دلی‌ها بست و با تلاش و همیت، بیش از ۳ سال است که این اتفاق مهم را در کشور رقم زده است.

 سال ۹۵ با امضای تفاهم نامه و سال ۹۶ با تولید اولین تکه مرکزی اولین قدم‌ها در این مسیر برداشته شد و سال ۹۸ اولین تکه مرکزی ایرید در ایستگاه سرچم زنجان نصب شد که تاکنون ۳۲۰۰۰ رام قطار مسافری و باری از آن عبور کرده است، به فاصله دوماه در محور یزد تکه مرکزی نصب شد که آن نیز تاکنون ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ تن بار عبوری را تحمل کرده است و با نصب سومین تکه مرکزی در شاهرود مجوز سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت را کسب کرد. در نهایت نیز ایرید همچون سایر زمینه‌ها که پیشتاز بوده، وارد زمینه فورج ریل زبانه مورد نیاز در سوزن شده و کشور را در این زمینه نیز بی نیاز کرد.

شرکت ایرید اولین تولید کننده سوزن ریلی در ایران

توجه به این نکات که کشور در زمینه تولیده سوزن ریل دیگر محتاج واردات نیست و این محصول در زمره محصولات دانش بنیان قرار گرفته و از آن مهمتر اینکه با نگاه دقیق مسئولان امر دو سال است واردات این محصول از خارج کشور ممنوع شده، و این چیزی جز توجه به پیام‌ها و رهنمود‌های داهیانه مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان نیست.

ایرید همواره تلاش کرده با جلب اعتماد مسئولان و برحسب نیاز مشتریان، پاسخگو باشد و توانسته در سال گذشته با فروش بیش از ۳۰۰ قطعه سوزن ضمن بر طرف نمودن نیاز کشور، سهم عمده‌ای از توسعه خطوط ریلی در کشور را داشته باشد و با جلوگیری از خروج ارز از کشور، دین خود را به اعتماد از سوی مسئولان پاسخ دهد.

اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که ایرید با سرمایه گذاری فعلی، در صورت وجود تفاضا توان تولید ۷۰۰ عدد سوزن را دارد و با اندک حمایت می‌توان این عدد را به ۱۰۰۰ برساند که بیش از نیاز کشور است و برای این امر اقداماتی جهت صادرات را در دست دارد.

با تمام نکات ذکر شده بنظر می‌رسد می‌توان با پرهیز از ارائه اطلاعات نادرست و شعارگونه و اندک حمایت از این نهال صنعت ریلی، درختی تنومند، بی نیاز از بیگانگان ساخت و به زیر سایه آن آسایش گرفت.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
چگونه دختران کار دچار سو استفاده می شوند title
دختران کار سرزمین مان نیازمند حمایت بیشتر به لحاظ مالی و فرهنگی هستند و در این خصوص فرد یا افرادی که به آن ها نمی توان لقب انسان را داد از آن ها سو استفاده جنسی و یا جسمی می کنند و این دخترکان را وارد بازی های بزرگتر ها می کنند
تدارک برای اعدام امیر تتلو+ فیلم title
خبرگزاری دانشجو در مصاحبه‌ای با یک حقوق دان از احتمال اعدام تتلو به واسطه اتهامات کنونی‌اش -احتمالاً افساد فی الارض- سخن به میان آورد. مقصودلو یک محکومیت ده سال و ۷۳ ضربه شلاق دارد که هنوز اجرا نشده است. این اظهارات را می‌بینید و می‌شنوید.
سرنوشت «سووشون» چه شد؟ title
تولید سریال نرگس آبیار بر اساس رمان سیمین دانشور از سال گذشته در سکوت خبری آغاز شد، اما مدتی است که زمزمه‌های اختلاف میان سازندگان این سریال با پلتفرم شنیده می‌شود
استرداد امیر تتلو به ایران؛ چه چیزی در انتظار خواننده بدنام است؟ + تصویر title
امیر تتلو پیش از این به ده سال حبس و ۷۳ ضربه شلاق محکوم شده بود که پنج سال از این ده سال، حبس تعلیقی است. معمولاً در پرونده‌های اینچنینی، وقتی شخصی برای جرم تازه‌ای دستگیر می‌شود، محکوم تعلیقی به اجرا گذاشته می‌شود؛ بنابراین، بعید است حتی اگر او برای اتهامات سنگینی که در چند سال اخیر متوجه اش شده، محکومیت سنگینی نگیرد و بدون اجرای محکومیت قبلی‌اش آزاد شود.
تقویت طالبان در افغانستان به نفع ایران نیست title
ایران باید سیاست‌های مهاجر پذیری روشنی داشته باشد تا بتواند از ظرفیت مهاجران افغان استفاده کند و تهدیدات را دفع نماید.
نحوه استعلام دهک‌بندی یارانه با کد ملی+ جزئیات کامل title
استعلام یارانه با کد ملی تا حدودی امکان اطلاع شما از دهک درآمدی‌تان را فراهم می‌کند.
قرعه کشی جام ملت‌های اروپا برگزار شد/ گروه مرگ مشخص شد title
قرعه کشی یورو ۲۰۲۴ انجام شد و تیم ملی ایتالیا، مدافع عنوان قهرمانی در گروه مرگ قرار گرفت.
برگزیده
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.
کاوشگر ناسا برای رصد برخورد سیارک ۲۰۲۹ نزدیک زمین شده است title
ستاره شناسان پیش‌بینی می‌کنند که حدود ۵ و نیم سال آینده، سیارکی به وسعت ساختمان امپایر استیت در فاصله ۲۰۰۰۰ مایلی (۳۲۲۰۰ کیلومتری) از زمین در فضا خواهد گذشت، که نزدیک‌ترین جرم آسمانی به سیاره ما به این اندازه در تاریخ مدرن است.
امیر غفارمنش ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره را فاش کرد +ویدئو title
امیر غفارمنش بازیگر شناخته شده‌ی تلویزیون در مصاحبه‌ جدیدی از ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره گفت، بازیگر مشهور تلویزیون که پس از به کما رفتن به دنبال یک سانحه‌ رانندگی، در سال ۸۵ از دنیا رفت.
اختلالات روانی را به زبان نقاشی بشناسید + تصاویر title
هنرمندان صرفا برای بیان احساسات از هنر خود استفاده نمی‌کنند بلکه برای انتقال ایده، به تصویر کشیدن تاریخ، تجسم ارزش‌های اجتماعی و اظهارنظر درباره رویداد‌های اجتماعی و سیاسی نیز از هنر بهره می‌گیرند؛ اما یکی از کاربرد‌های مهم هنر بیان احساسات است.
کدام نمایندگان مجلس ردصلاحیت شدند؟ title
گفته می شود صلاحیت نمایندگان بستان آباد، تربت جام، مهاباد، تاکستان، فیروزکوه، الیگودرز، ۳ نماینده تبریز و ۳ نماینده استان اصفهان از سوی هیئت اجرایی شهرستان های حوزه انتخابیه شان رد شده است.