اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۹۲۳۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۶

مخاطب ۲۴- به نقل از ذوب آهن اصفهان؛ پیرو درخواست صنفی همکاران در خصوص افزایش حقوق و دستمزد، آخرین اقدامات انجام شده در این مورد را از محمد امین سعیدی بازرس ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جویا شدیم که در ادامه می‌خوانید: وی با بیان این که کارکنان ذوب آهن با رکورد‌های تولیدی و افزایش تولید به وظیفه خود عمل کرده اند و حق دارند ثمره تلاش خود را ببینند و از مزایای آن برخوردار باشند، گفت: در جلسه قبلی ضمن ابلاغ سلام وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خواسته‌ها و دغدغه‌های همکاران ذوب آهنی را شنیدم و در تهران پیگیر حل مشکلات این عزیزان بودم.

بازنگری حقوق و دستمزد براساس طرح طبقه بندی مشاغل

سعیدی افزود: مشکل شرایط مالی و سایر عوامل تاثیر گذار در کمبود نقدینگی شرکت مواردی است که مجموعه مدیریتی ذوب آهن اصفهان باید آن را حل کنند تا کارکنان بدون نگرانی و با برخورداری از نتایج تلاش خود به امر تولید بپردازند.

وی با اشاره به برگزاری چندین جلسه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین و مدیران ذوب آهن اصفهان جهت پیگیری مطالبات تلاشگران این شرکت، افزود: درخواست و مطالبات صنفی کارکنان به حق است، اما زمان این درخواست مناسب نبود واین نگرانی وجود داشت که مورد سوء استفاده دشمنان و معاندین قرار گیرد؛ در حالی که ذوب آهن و ذوب آهنی‌ها ازدیر باز وفادارترین قشر کارگری به انقلاب، نظام، امنیت و استقلال کشوربوده و هستند و صدام با پشتیبانی شرق و غرب نتوانست بر اراده ذوب آهنی‌ها در حفظ تولید و پشتیبانی از جبهه‌های دفاع مقدس غلبه کند چه برسد به معاندین و منافقین مزدور که فلسفه وجودیشان بر اساس ترور و دروغ و تزویر و خیانت است.

سعیدی با بیان این که بر اساس قوانین کار و تأمین اجتماعی هرگونه افزایش حقوق باید از طریق بازنگری در آیتم‌های طرح طبقه بندی مشاغل اجرایی شود، تأکید کرد: بنا بر اعلام مسئولین ذوب آهن اصفهان با برگزاری نشست‌های متعدد، فرایند این باز نگری آغاز شده و با همکاری مدیران و روابط صنعتی بخش‌ها بازنگری آیتم‌های طرح طبقه بندی مشاغل و همچنین ضرایب سختی کار، بیماری زایی، زیان آور و ... در دست تهیه است و با قید فوریت در کمیته طبقه بندی مشاغل با حضور نمایندگان کارگران و سرپرستان و نماینده مدیریت، بررسی و پس از طی مراحل قانونی تصویب و اجرا خواهد شد تا کارکنان از مزایای آن برخوردار باشند. در این راستا همه مسئولین به ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با جدیت تمام به دنبال حل مشکل تلاشگران ذوب آهن هستند و انشاءا... در مدت کوتاهی، این مشکلات حل خواهد شد. همچنین از طریق وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیر مطرح شدن مشکل تامین مواد اولیه ذوب آهن و ۱۰ برابر شدن نرخ گاز و افزایش عوارض گمرکی واردات زغالسنگ و کک که چندین هزار میلیارد تومان هزینه برای این شرکت ایجاد کرده در هیئت دولت خواهیم بود.

وی با بیان این که بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل، دریافتی‌های گروه‌های پایین با سطوح بالا را متوازن خواهد ساخت، از تصمیم برای پرداخت آیتمی تحت عنوان کمک معیشت نیز خبر داد و تصریح کرد: مطالبات بر حق کارکنان در شرایط سخت اقتصادی پاسخ داده خواهد شد و مطمئن هستم کارکنان ذوب آهن اصفهان که همواره جلودار ایثارگری و پایبندی به آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده و هستند اجازه نخواهند داد مطالبات برحق آن‌ها موجب سواستفاده بدخواهان کشورمان شود و با هم افزایی و همدلی مسیر توسعه و تعالی شرکت را ادامه خواهند داد.

سعیدی گفت: در روز‌های پایانی هفته جاری در ذوب آهن حضور خواهم یافت و در کنار شما عزیزان خواهم بود و در دیدار چهره به چهره با کارکنان بخش‌های مختلف در کارگاه‌ها آخرین اقدامات در خصوص درخواست‌های شما را تشریح، پیگیری و اطلاع رسانی خواهم کرد؛ لذا با توجه به مصوب شدن افزایش حقوق در قالب بازنگری طبقه بندی مشاغل با توجه ویژه به زحمت کشان خطوط تولید و پرداخت آیتم کمک معیشتی، نیازی به تجمع و پیگیری جمعی شما عزیزان نیست و ان شاا... در کنار هم شاهد احقاق حقوق قشر زحمتکش ذوب آهن و اجرای مصوبات خواهیم بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربحث ترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار