کد خبر: ۹۲۲۵
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۲
تفنگ ضدپهپاد استیوپر سلاحی است که سربازان روس برای مقابله با ریز پهپادهای اوکراینی به آن مجهز شده‌اند.

تفنگ ضدپهپاد استیوپر سلاحی انفرادی در دست سربازان روس است که برای از کار انداختن پهپاد‌ها طراحی شده است.

سلاحی عجیب برای از کار انداختن پهپادها! + عکس

مخاطب ۲۴- این سلاح با قیافه جالبی که دارد جنگ‌افزاری الکترونیکی است که با ایجاد اختلال در کار امواج رادیویی و سیستم هدایت الکترونیکی پهپاد را از کار می‌اندازد.
استیوپر نخستین بار سال ۲۰۱۷ در یک نمایشگاه جنگ‌افزار به نمایش درآمد و نخستین استفاده عملیاتی‌اش به تابستان سال ۲۰۲۲ در جنگ اوکراین برمی‌گردد.

بر اساس ادعای سازنده استیوپر این سلاح از فاصله ۵۰۰ متری در فرکانس‌های ۲.۴ تا ۵.۸ گیگاهرتز اختلال ایجاد می‌کند که بر اثر آن با از کار افتادن سیستم هدایت، پهپاد فرود آمده یا به خانه برمی‌گردد.

در این میان در حالی که نیرو‌های اوکراینی مدعی ناکارآمد بودن این سلاح هستند، روس‌ها به تازگی از موفقیتش در میدان نبرد خبر داده‌اند.

 

منبع: خبرآنلاین

برچسب ها
ارسال نظرا‌ت
نام:
ایمیل:
* نظر:
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
0
0
سران الاغ اروپا اشتباه فکر کرده اند که با کمک تسلیحاتی به زلنسکی جلو پیشرفت اتش جنگ وناامنی را از اوکراین به اروپا خواهند گرفت واشتباه فکر کرده اند ، جنگ اوکراین توسط اسرائیل وزلنسکی یهودی برای سوزاندن باغ سرسبز اروپا طراحی وساخته شده است و جنگ اوکراین دامی پهن شده برای اروپا توسط اسرائیل است، اسرائیل سودای انتقام نسل کسی شش میلیون یهودی از اروپائیان را در سر می پروراند .اروپا با این کمک ها تسلیحاتی به اوکراین در حقیقت قبر خودش را با دست خودش می کند و زلنسکی اروپا را باج تسلیحاتی می کند واروپا را خر کرده که اگر اروپا به اوکراین کمک تسلیحاتی کند اوکراین نخواهد گذاشت اتش جنگ از اوکراین به اروپا پیشروی کند . اتفاقا برعکس زلنسکی واسرائیل می خواهند اتش جنگ به اروپا سرایت کند وهمین سلاح هایی که اروپایی های دراز گوش به اوکراین می دهند به زودی همین سلاح ها مثل صدام توسط داعشی های اردوغان وسربازان اسرائیل که در اوکراین می جنگند برعلیه اروپا استفاده خواهند کرد. سران اروپا در عین زیرکی در خریت وخیانت هم نمره بیست دارند.