اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۹۱۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۵
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از اوایل امشب از میزان آلودگی هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت مرکز کشور و دامنه جنوبی البرز موقتا کاسته می‌شود، اما از بعدازظهر پنج‌شنبه تا ظهر شنبه افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در تهران و البرز خواهیم داشت.

مخاطب ۲۴- به نقل از فارس؛ صادق ضیائیان، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز جوی آرام و پایدار در اغلب نقاط کشور داشتیم که در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت موجب افزایش آلودگی هوا شد.

پیش بینی هواشناسی در ساعات آینده

وی اظهار داشت: از اوایل امشب از میزان آلودگی هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت مرکز کشور و دامنه جنوبی البرز موقتا کاسته می‌شود، اما از بعدازظهر پنج‌شنبه تا ظهر شنبه افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در تهران و البرز خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز آینده در غرب و شمال‌غرب کشور افزایش ابر، پیش‌بینی می‌شود و در ساعات بعدازظهر در شهر‌های مرکزی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت.

ضیائیان افزود: روز جمعه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در استان‌های واقع در غرب و شمال‌غرب ابرناکی، بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود، بعدازظهر جمعه این شرایط جوی در خوزستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران، البرز و قزوین پیش‌بنی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز جمعه شدت بارش‌ها در غرب کردستان، شمال ایلام، غرب کرمانشاه و جنوب آذربایجان غربی خواهد بود.

وی افزود: روز شنبه ۵ آذر در مناطقی که ذکر شد بارش‌ها ادامه دارد و روز یکشنبه ۶ آذر گستره بارش‌ها در شمال‌غرب کشور است و سپس بارش باران، وزش باد و کاهش نسبی دما در شرق اردبیل و همچنین استان‌های گیلان و مازندران است و روز دوشنبه بارش در کل سواحل شمالی کشور ادامه دارد که در ارتفاعات البرز بارش به صورت برف است.

ضیائیان درباره وضعیت جوی پایتخت بیان کرد: آسمان تهران روز آینده صاف تا کمی ابری و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۸ و ۷ درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۳۱ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۲ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربحث ترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار