اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۹۰۶۰
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
تنش‌های اخیر تهران و لندن بر سر مسائلی همچون برجام، جنگ اوکراین و ناآرامی‌های اخیر ایران بر حساسیت هر چه بیشتر این بازی افزوده است. هر چند ماهیت ورزش فوتبال می‌بایست عاری از سیاست‌زدگی باشد، اما به نظر می‌رسد طب سیاست، رو دوشنبه دمای ورزشگاه خلیفه الریان را بالا می‌برد، تا جذابیت‌های این بازی دو چنان شود

مخاطب ۲۴- به نقل از فرارو؛ ورزشگاه بین‌المللی خلیفه الریان ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه روز دوشنبه (سی‌ام آبان) میزبان اولین بازی تیم ملی ایران در جام جهانی قطر است. ایران و انگلستان دومین بازی جام جهانی قطر را در گروه بی (b) این دوره از جام جهانی فوتبال برگزار می‌کنند. گروهی که علاوه داشتن بالاترین میانگین رتبه‌بندی، در رده‌بندی فیفا، سیاسی‌ترین گروه مسابقات هم می‌باشد.

بازی ایران و انگلیس؛ اولین و جنجالی ترین بازی؟ + فیلم

ایران در جام جهانی قطر با قرعه‌ای عجیب مواجه شد؛ قرعه‌ای که باید با سه کشور انگلیسی زبان انگلستان، آمریکا و ولز بازی کند. تقابل‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران با دو کشور آمریکا و انگلستان طی بیش از چهار دهه گذشته بر کسی پوشیده نیست. طی سال‌های متمادی این دو کشور از سوی حکومت ایران، نماد استکبار و در خیابان‌ها علیه‌شان شعار «مرگ» سر داده شده، اما حالا ایران در گروهی قرار گرفته که هم آمریکای مسکتبر حضور دارد و هم بریتانیای استعمارگر.


بیشتر بخوانید: اخبار لحظه به لحظه بازی تیم ملی فوتبال ایران با انگلیس جام جهانی ۲۰۲۲ قطر


به ویژه تنش‌های اخیر تهران و لندن بر سر مسائلی همچون برجام، جنگ اوکراین و ناآرامی‌های اخیر ایران بر حساسیت هر چه بیشتر این بازی افزوده است. هر چند ماهیت ورزش فوتبال می‌بایست عاری از سیاست‌زدگی باشد، اما به نظر می‌رسد تب سیاست، رو دوشنبه دمای ورزشگاه خلیفه الریان را بالا می‌برد، تا جذابیت‌های این بازی دو چنان شود.

 

فیلم گل های بازی انگلیس ایران در جام جهانی قطر


ویدیو : گل‌های بازی ایران انگلیس در جام جهانی ۲۰۲۲


 

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار