اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۸۷۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲
مدیر هنری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی مسابقه کارتون و کاریکاتور جام جهانی فوتبال را رویدادی بین المللی با محوریت ایران عنوان کرد.

مخاطب ۲۴- به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش؛ علی فروزان فر مدیر هنری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در نشست خبری مسابقه بین المللی کارتن و کاریکاتور جام جهانی فوتبال که عصر یکشنبه ۲۲ آبان در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد، با بیان این که در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هستیم اظهار داشت: جام جهانی در حوزه زمانی مختلف و در بحرانی‌ترین شرایط تاریخی در هر زمان نقطه همگرایی ملت‌ها و صلح جامعه جهانی است و به سمت امید و نشاط حرکت می‌کند و امیدواریم این شرایط در سطح بین الملل تداوم داشته باشد.

جام جهانی فوتبال نقطه همگرایی ملت ها و صلح جامعه جهانی

وی با اشاره به این که رویکردی تمدنی و فرهنگی، کشور ایران را از سایر نقاط جهان متمایز کرده است افزود: ایران نیز به عنوان یکی کانون آرامش، نشاط و امید در سطح منطقه و دنیا محسوب می‌شود.

فروزانفر با بیان این که از آغاز سال جاری رویداد مسابقه بین المللی کارتون و کاریکاتور با محوریت فوتبال تعریف شده است، گفت: با اعلام فراخوان این مسابقه از ابتدای تابستان امسال آثار ارسالی به دبیرخانه جمع آوری شد.

مدیر هنری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی نگاه ملی به رویداد‌های هنری را یکی از چالش‌های فعالیت‌های فرهنگی و هنری عنوان کرد و افزود: این مسابقه با محوریت ایران شکل گرفته است و رویدادی بین المللی و نقطه عطفی در حوزه کارتون و کاریکاتور به شمار می‌رود.

 

وی با بیان این که جمع آوری آثار از ۷۲ کشور یک کار خاصی است که تنها از یک تیم حرفه‌ای انتظار می‌رود، اظهار داشت: تلاش بر این شده تا اکران آثار تنها محدود به جزیره کیش و شهر تهران نباشد و در تمام کلان شهر‌ها و مراکز استان‌ها آثار در قالب گالری‌ها و بیلبورد‌های شهری به نمایش گذاشته شود.

علی فروزانفر افزود: این رویداد تنها محدود به کشور‌های حاضر در جام جهانی نبوده و شرکت کنندگانی از ۵ قاره جهان در این مسابقه حضور دارند.

مدیر هنری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی نگاه سرگرمی به موضوع جام جهانی را یک اپیدمی در دنیا عنوان کرد و گفت: کشور‌هایی که به صورت جدی در موضوع جام جهانی سرمایه گذاری می‌کنند نگاهی اقتصادی و یا فرهنگی دارند.

وی تصریح کرد آثار ارسالی از ۷۲ کشور، یک هزار و ۷۳۶ نگاه عمیق فرهنگی داشته و نگاه سطحی در این آثار کمتر به چشم خورده و شاهد آثار فاخری از هنرمندان هستیم.

لازم به ذکر است در نشست خبری مسابقه بین المللی کارتن و کاریکاتور جام جهانی فوتبال رضا شجیع مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، مسعود شجاعی طباطبایی دبیر این جشنوارهو محمد نیکجو سرپرست مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، عزیزاله فرضی پور رئیس مرکز ورزش و تفریحات سالم و رضا اردلان مدیر امور فرهنگی و آموزشی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان حضور داشتند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار