کد خبر: ۷۲۹۳
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷
نمایندگان تشکل‌های خصوصی حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر لزوم اصلاح تعرفه‌های تلفن ثابت در شرکت مخابرات ایران، اظهار داشتند که اصلاح تعرفه‌ها گام کوچک تاثیرگذاری است که با تاخیر برداشته شده است، اما منجر به افزایش درامد شرکت مخابرات ایران می‌شود و سرمایه‌گذاری‌های خوبی را به دنبال خواهد داشت.

روسای تشکل‌های خصوصی حوزه‌ی ارتباطات: اصلاح تعرفه‌های مخابرات، سرمایه راکد را به جریان می‌اندازد/ شرکت‌های تولید کننده تجهیزات مخابرات رونق می‌گیرند.نمایندگان تشکل‌های خصوصی حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر لزوم اصلاح تعرفه‌های تلفن ثابت در شرکت مخابرات ایران، اظهار داشتند که اصلاح تعرفه‌ها گام کوچک تاثیرگذاری است که با تاخیر برداشته شده است، اما منجر به افزایش درامد شرکت مخابرات ایران می‌شود و سرمایه‌گذاری‌های خوبی را به دنبال خواهد داشت.

اصلاح تعرفه‌های مخابرات، سرمایه راکد را به جریان می اندازد


به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از سیتنا، فرامرز رستگار، دبیر و عضو هیات مدیره سندیکای صنعت مخابرات در میزگرد تخصصی چالش‌ها و راهکار‌ها در مسیر توسعه شبکه مخابرات،  گفت: اصلاح تعرفه‌ها گام کوچک تاثیرگذاری است که با تاخیر برداشته شده است، اما منجر به افزایش درامد شرکت مخابرات ایران می‌شود و سرمایه‌گذاری‌های خوبی را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: اتفاق اصلی زمانی رخ می‌دهد که شخصی آشنا با فناوری اطلاعات بگوید چه کنیم تا سرمایه‌گذار پای کار بیاید و زمانی که کارفرما‌های بزرگ امکان توسعه نداشته باشند زنجیره تامین هم دچار مشکل می‌شود.

اصلاح تعرفه‌های مخابرات، سرمایه راکد را به جریان می اندازد


رستگار گفت: به طور کلی اصلاح تعرفه‌ها سرمایه راکد را به جریان می‌اندازد و سلامت مردم را تامین می‌کند.
اصلاح تعرفه‌ها می‌تواند وضعیت موجود را بهبود بخشد

دکتر داوود ادیب، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران در بخشی از سخنانش پیرامون اصلاح تعرفه‌های مخابرات در این نشست گفت: تعداد زیادی تولید کننده در کشور به خاطر شعار‌های سال بر روی تولید و تحقیق و توسعه و دانش بنیان شدن سرمایه گذاری کرده اند و برای برنامه‌های اتی کشور گام برداشته اند، اما در ادامه ویزا‌های طلایی و ویزا‌های استارتاپی را داریم که باعث شده است اطلاعات و نخبگان از کشور خارج شده و فضای کاری در این حوزه با مخاطره مواجه شود.

اصلاح تعرفه‌های مخابرات، سرمایه راکد را به جریان می اندازد
ادیب ادامه داد: شرکت‌های مخابراتی در دنیا به عنوان موتور محرکه هستند و توانسته اند صنایع مختلف را به کار گیرند، اما در کشور ما شرکت مخابرات مورد ظلم قرار گرفته و باید تلاش کنیم تا از این فرصت استفاده کرده و وضعیت موجود را بهبود بخشیم.

وی با انتقاد از مواجهه‌ی مدیران ارشد وزارت ارتباطات در دولت‌های گذشته با موضوع اصلاح تعرفه‌های شرکت مخابرات ایران، تاکید کرد که صنعت ICT که در همه دنیا به عنوان صنعتی پیشرو تلقی می‌شود در کشور ما با کم توجهی مورد ظلم واقع شده و نتوانسته در جایگاه اصلی اش قرار گیرد.

ادیب پیرامون جبران عقب ماندگی صنعت ICT گفت: در حوزه‌ی فناوری‌های نوین دنیا پتانسیل خوبی در کشور وجود دارد که شرکت‌های با لبه تکنولوژی حرکت کردند و کنفرانس‌های ظرفیت نیز باعث شده است تا شرکت‌های تولیدی با امید به آینده تلاش‌های مضاعف خود را بکار گیرند.

اگر شبکه ثابت درستی نداشته باشیم نمی‌توانیم وارد نسل پنجم ارتباطی شویم

دکتر داوود زارعیان، معاون تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات ایران هم گفت: در حوزه تجاری سازی نیاز به تولیدکننده واقعی در حوزه نرم افزار و سخت افزار داریم و از طرفی اپراتوری قوی در کشور باید وجود داشته باشد تا از این دستاورد‌ها استفاده کند.

دکترزارعیان گفت: تلفن ثابت بستر سایر اپراتور‌های ارتباطی است و اگر شبکه ثابت درستی نداشته باشیم نمی‌توانیم وارد نسل پنجم ارتباطی شویم و اپرتور‌های همراه و FCP‌ها اگر زیرساخت مناسبی نداشته باشند به جایگاه مناسبی هم نخواهند رسید.

اوخاطرنشان کرد: برای رسیدن به وضعیت مطلوب در حوزه سرویس‌های ارزش افزوده نیازمند شرکت‌های پشتیبان قوی هستیم تا به اهداف اصلی این حوزه دست یابیم.
وضعیت مالی شرکت مخابرات بحرانی است

نادر صابری وند، معاون تنظیم مقررات شرکت مخابرات ایران هم در این نشست گفت: وضعیت مالی شرکت مخابرات بحرانی است و ورود هر سرمایه‌ای هر چند اندک به این شرکت می‌تواند بخشی از مشکلات را حل کند. همه باید کمک کنند تا توسعه در سطح کلی در کشور اتفاق بیافتد.

وی ادامه داد: اگر دولت با عددی چشمگیر به صنعت کمک نکند اپراتور‌ها و شرکت‌ها با رغبت به سمتی نمی‌آیند و این توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

با ترمیم تعرفه‌های مخابراتی، مطالبات قانونی همه ذینفعان پرداخت می‌شود

در ادامه، محمدرضا بیدخام، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ضمن تشریح مزایای طرح اخذ حداقل هزینه نگهداری از مشتریان، گفت: در این طرح برای مشتریان تهرانی با پرداخت مبلغ ۲۰ هزار تومان، ۴ هزار و۴۴۴ دقیقه مکالمه رایگان شهری بالغ بر ۷۲ ساعت در طول یک ماه، مشتریان مراکز استان‌ها با پرداخت مبلغ ۱۵ هزار تومان، ۳هزار و ۳۳۳ دقیقه مکالمه رایگان و برای مشتریان دیگر شهرستان ها، با پرداخت مبلغ ۱۰ هزار تومان، ۲هزار و۶۶۶ دقیقه مکالمه رایگان اختصاص می‌یابد.

وی افزود: هدف اصلی از این طرح، اخذ حداقل نگهداری برای تلفن‌های بدون کارکرد است که با عدالت ارتباطی نیز همخوانی دارد، یعنی به صورت میانگین ماهانه ۲۵ هزار تومان هزینه نگهداری خط است و اکثریت مشتریان با استفاده از این طرح قبوض ماهانه زیر ۲۰ هزار تومان خواهند داشت.

بر اساس این گزارش طبق گفته مهندس بیدخام هزینه نگهداری یک خط تلفن ثابت برای مخابرات حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان است؛ در صورتی که مشترکان ماهانه ۶ هزار و ۴۰۰ تومان پرداخت می‌کنند و این تفاوت با توجه به تعداد مشترکان ضرر زیادی را به مخابرات تحمیل می‌کند. امسال باتوجه به افزایش حقوق، حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰میلیارد تومان به هزینه‌های مخابرات اضافه شده است.

بیدخام در همین مورد خاطرنشان کرد: با ترمیم تعرفه‌های مخابراتی، مطالبات قانونی همه ذینفعان با یک فرایند منطقی قابل انجام است.

وی گفت: ثابت ماندن تعرفه‌ها در ۱۲ سال گذشته علی رغم تورم‌های چندصددرصدی در تمام بخش ها، از چالش ها‌ی اصلی مخابرات است که سبب شده تا منابع مورد نیاز برای توسعه این بخش به سختی صورت گیرد؛ بنابراین منتظر ابلاغ مصوبه جدید تلفن ثابت توسط وزارت ارتباطات هستیم تا بخشی از مشکلات حوزه مخابراتی کشور مرتفع شود.

گفتنی است این نشست با حضور فرامرز رستگار، دبیر و عضو هیات مدیره سندیکای صنعت مخابرات، دکتر داوود ادیب، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران، دکتر داوود زارعیان، معاون تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات ایران، نادر صابری وند، معاون تنظیم مقررات شرکت مخابرات ایران و محمدرضا بیدخام، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، امروز یکشنبه ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۱ در محل ساختمان قدیری شرکت مخابرات ایران برگزار شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
فیلم فرود هواپیما در جزیره کیش از دید خلبان title
در این فیلم لحظه فرود هواپیما در فرودگاه کیش از دید خلبان نشان داده می‌شود
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برخورد مرگبار صاعقه به اعضای یک خانواده/ پیداشدن پسربچه ۶ ساله در کنار پدر مرده!+ فیلم و عکس title
پسربچه ۶ ساله پس از برخورد صاعقه در کنار پدر مرده در حالی که هنوز نفس می کشید پیدا شد.
برگزیده
حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است را می‌خوانید.
خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش را می‌خوانید.
معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! را می‌خوانید.
زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار