کد خبر: ۷۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۶
ثابت ماندن ۱۲ساله ی تعرفه های مخابراتی موجب کاهش درآمد شرکت مخابرات ایران و در نهایت ورشکستگی این شرکت خواهد شد .

مخاطب ۲۴ به نقل از شرکت مخابرات، علی رغم پیشرفت تکنولوژی و نسل‌های جدید شبکه‌های مخابراتی متاسفانه بیش از یک دهه است که این شرکت هیچگونه افزایش تعرفه‌ای نداشته و همین امر سبب روند کاهشی سیاست‌های توسعه‌ای فناوری و ارتباطی شده است.

منطقی سازی تعرفه ها راهگشای توسعه شبکه مخابرات

در همین خصوص مدیر مخابرات منطقه لرستان از منطقی سازی تعرفه‌ها به عنوان امری اجتناب ناپذیر در راستای ارایه خدمات مطلوب و کیفی بخشی این خدمات به مشترکین خبر داد.

مهندس نبی اله شمسی فر با بیان این مطلب که بهبود خدمات مخابراتی مستلزم منطقی سازی تعرفه هاست، گفت: اصلاح تعرفه‌های تلفن ثابت علاوه بر آنکه موجب افزایش کیفیت سرویس دهی به مشترکین خواهد شد زمینه‌های رشد و تعالی این صنعت را فراهم می‌سازد.

وی با اشاره به اثرات منفی ثابت ماندن تعرفه‌های مخابراتی طی ۱۲ سال گذشته و نمودار معکوس آن نسبت به افزایش تورم‌های صعودی در بخش‌های مختلف، گفت: ارتقا سطح کیفی خدمات و نوسازی و پشتیبانی مطلوب شبکه‌های مخابراتی با منطقی سازی تعرفه‌ها می‌تواند علاوه بر جلب رضایت مشتریان و پیاده سازی سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در امر توسعه فناوری و ارتباطی جهش قابل توجهی را در این حوزه ایجاد نماید.

مهندس شمسی فر توزیع عادلانه توسعه شبکه مخابراتی و ارتباط دهی را از شعار‌های مهم دولت عنوان کرد و افزود: بدون منطقی سازی درآمد‌ها و مخارج شرکت مخابرات ایران قادر به پیاده سازی این شعار نخواهد بود.

وی حذف رفاهیات کارکنان، عدم جذب نیرو‌های کارآمد، عدم پرداخت به موقع مطالبات پیمانکاران، و بازنشستگان و حق بیمه و مالیات را از تبعات ناشی از ثابت ماندن تعرفه‌ها عنوان کرد.

مدیر مخابرات منطقه لرستان تصریح کرد: با منطقی سازی تعرفه‌ها علاوه بر رفع مشکلات ذکر شده می‌توان زمینه تولید و اشتغال، رفع توقیف کارخانجات انحصاری مرتبط با شرکت، عدم مهاجرات نخبگان صنعت ارتباطات و جلوگیری از واردات و تجهیزات مستعمل و ارزان قیمت خارجی را در کشور فراهم ساخت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار