کد خبر: ۷۰۹۲
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد: فروش بلیت های اربعین به مقصد نجف و بغداد از ۱۲ شهریور ساعت ۸ صبح با قیمت ۶ میلیون تومان آغاز می شود.

قیمت بلیت پرواز اربعین- مخاطب24- طبق پیش بینی وزیر راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل ریلی حدود ۳۰۰ هزار نفر، در بخش هوایی حدود ۶۰ هزار نفر و در بخش جاده‌ای نیز بیشترین حجم یعنی حدود ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار مسافر جابه‌جا خواهند شد.

زمان فروش و قیمت بلیت پرواز اربعین اعلام شد

میر اکبر رضوی در گفتگو با همشهری آنلاین گفت: برای فرودگاه‌ نجف و فرودگاه‌ بغداد متناسب با بازار و میزان بلیت فروخته شده، هواپیما در نظر گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: پرواز‌ها از چند فرودگاه مختلف انجام می‌شود. درخواست‌ها آمده و ظرف چند روز آینده نهایی خواهد شد و از ۱۰ شهریور به عنوان برنامه عملیات جابه جایی زائران اربعین حسینی تعیین می‌شود و می‌توانیم قطعی اعلام کنیم.

 سخنگوی سازمان هواپیمایی با اشاره به نرخ بلیت ۶ میلیون تومانی گفت: این قیمت با نزدیک شدن به روز‌های اربعین تغییری نخواهد کرد و این نرخ قطعی است و هر گونه هزینه اضافی که آژانس‌های هواپیمایی دریافت کنند تخلف خواهد بود و با آن برخورد می‌شود. فروش بلیت‌ها از ساعت ۸ صبح ۱۲ شهریور آغاز خواهد شد. مقطع زمانی سرویس دهی به زائران اربعین امسال از ۱۵ تا ۳۰ شهریورماه است. این بازه زمانی سال گذشته از ۲۰ تا ۳۰ شهریور ماه بود.

 

رضوی در پاسخ به این پرسش همشهری آنلاین که آیا این نرخ مصوب آشفتگی‌های سال‌های گذشته را کاهش خواهد داد، اظهار کرد: قطعا امسال آشفتگی‌های سال گذشته را نخواهیم داشت چرا که سال گذشته قرار بود پرواز تعداد محدودی مسافر از طریق ۳ فرودگاه انجام شود که این اتفاق نیفتاد و برخلاف پیش بینی‌ها و برنامه ریزی‌ها این آمار چندین برابر شد و مسافران بدون هماهنگی و بدون ویزا به فرودگاه‌ها حضرت امام (ره) آمدند، اما امسال ویزا نیست و مشکلات سال گذشته مطرح نیست و همچنین ترمینال «سلام» فرودگاه امام راه اندازی شده است و پیش بینی می‌کنیم مشکلات سال گذشته تکرار نشود. بحث چارتر در بخش فروش بلیت‌های اربعین به طور کامل حذف شده است و این موضوع به مدیریت و نظم دهی در بخش فروش بلیت قطعا کمک خواهد کرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی در خصوص به حداقل رساندن تاخیر در پرواز‌های اربعین که موجب نارضایتی مسافران می‌شود، گفت: تاخیر در پرواز‌ها غیرقابل پیش بینی است و وضعیت در عراق به گونه‌ای است که به هر حال ممکن است کاهش دید پروازی در فرودگاه این کشور منجر به لغو و یا تاخیر در پرواز‌ها شود که از دسترس ما خارج است. ولی روند را مثبت را پیش بینی می‌کنیم، چون مشکلات سال گذشته را نخواهیم داشت.

وی اعلام کرد: تعداد پرواز‌ها به بغداد و نجف ظرف چند روز آینده اعلام خواهد شد و همکاران سازمان هواپیمایی کشوری در فرودگاه بغداد و نجف مستقر خواهند شد و از فرودگاه‌های امام خمینی، مشهد و اصفهان که بیشترین تعداد مسافر را دارند نماینده‌ای در فرودگاه نجف و بغداد حضور خواهند داشت.

رضوی افزود: در جلسه با مدیران عامل شرکت‌ها تکلیف شرکت‌های هواپیمایی مشخص شده و هماهنگی در حال حاضر انجام شده و مننتظر نهایی شدن برنامه‌ها هستیم. هر زمان شورای عالی هواپیمایی تشکیل شود و پاسخ ایرلاین‌ها به دست ما برسد اخبار تکمیلی در خصوص پرواز اربعین در اختیار مردم گذاشته می‌شود.

منبع: همشهری آنلاین

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار