کد خبر: ۶۹۵۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۶
سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از آغاز فعالیت سامانه هوشمند سازی مراکز گردشگری کیش و ایجاد پنجره‌ی واحد در جهت الکترونیکی شدن فضای کسب و کار‌های خدمات گردشگری در کیش خبر داد.

به گزارش مخاطب ۲۴-به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مرتضی رمضانی گالشی در آیین رونمایی از پنل کاربردی ورود اطلاعات گردشگری مراکز پذیرایی در سامانه "مدیریت هوشمند جزیره کیش" گفت: همه رستوران ها، مراکز پذیرایی، اقامتی و هتل‌ها باید پیوست هوشمند سازی داشته باشند چرا که بازاریابی و تبلیغات درست و مناسب در حوزه‌ی گردشگری، هزینه‌ی تمام شده‌ی محصولات را کاهش خواهد داد.
هوشمند سازی مراکز گردشگری کیش
رمضانی اظهار داشت: سهم اقتصاد گردشگری در تولید ناخالص ملی در سایر کشور‌ها مشخص شده است، ولی متاسفانه در کشور ما به علت نبود ساز و کار مناسب و مشخص نبودن این سهم، جایگاه جوامع و اصناف گردشگری به خوبی تعریف نشده که این امر موجب بروز مشکلاتی برای آن‌ها شده است.

وی با بیان این که در صدد مشخص کردن سهم اقتصاد گردشگری در رونق جزیره هستیم، افزود: به غیر از صادرات محصولات تولیدی از منطقه که از اهداف ذاتی تأسیس مناطق آزاد بوده است، اعتقاد داریم که ورود هر گردشگر خارجی به جزیره بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار آورده ارزی برای کشور و جزیره دارد که خود به نوعی، صادرات خدمات گردشگری محسوب شده و بر تراز اقتصادی منطقه‌ی آزاد تأثیر گذار خواهد بود.

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، گفت: سازمان منطقه‌ی آزاد کیش برای تحقق هدف رونق گردشگری و اقتصادی منطقه، جوامع و اصناف گردشگری جزیره را همراه و در کنار خود می‌داند و از فعالان عرصه‌ی گردشگری خواسته است تا برنامه‌ها و ایده‌های تحول گرایانه‌ی خود را اعلام نمایند.

مرتضی رمضانی تأکید کرد: هدف از طراحی این سامانه، پرداختن به مسائل مالیاتی و استفاده به عنوان اهرم فشار نیست بلکه طی حدود دو ماه شاهد تسهیل گری در صدور مجوز‌ها در حوزه‌ی کسب و کار‌های گردشگری خواهیم بود.

رمضانی خاطر نشان کرد: چنین اقدام ارزشمندی مقدمه‌ی آن است که بتوانیم آمار و ارقام عرضه‌ی محصولات و خدمات همراه با نتایج بررسی رضایتمندی مشتریان را ارائه دهیم تا زمینه برای استاندارد سازی، درجه بندی و نرخ گذاری توسط جوامع گردشگری بیشتر فراهم شود.

وی با بیان این که در حوزه گردشگری برنامه‌های منسجم و مدونی در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: مطالعات آسیب شناسی در رابطه با مشکلات موجود در ایر لاین‌ها انجام شده است و تا دو هفته آینده جلساتی را با هدف رفع مشکلات پیش راه با شرکت‌های هواپیمایی برگزار خواهیم کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار