کد خبر: ۶۷۰۰
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱
شهردار خوانسار گفت: تحویل اشتباهی جنازه به خانواده های متوفی در خوانسار و خاکسپاری یکی از اجساد از روی عمد نبوده است.

به گزارش مخاطب۲۴ _ مهدی احمدی روز سه شنبه افزود: ما یک روز قبل از عید قربان ۲ متوفی خانم داشتیم که غسال خانم برای شست وشوی این ۲میت اقدام کرد که اتفاقا درحین شست و شو از اقوام و بستگان آن‌ها نیز به کمک خانم غسال آمده و در امر غسل دادن حضور داشته اند.

خاکسپاری اشتباهی جنازه در خوانسار عمدی نبود

وی گفت: بعد از اتمام کار، میت به سردخانه منتقل می‌شود تا وقت کفن و دفن برسد.

شهردار خوانسار ادامه داد: وقتی خانواده یکی از متوفی‌ها برای تحویل جنازه و برگزاری مراسم تشییع مراجعه می‌کند به دلیل کوچک بودن منطقه و کم بودن حجم فوتی‌ها بدون توجه به شناسایی، میت را تحویل می‌گیرد.

 

احمدی افزود: در هنگام دفن و تلقین هم توجهی به این موضوع که میت به آن‌ها تعلق دارد یاخیر نمی‌شود و اقدام به خاکسپاری می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: خانواده بعدی که بعداز ۲ساعت اختلاف مراجعه می‌کنند متوجه می‌شوند میت به آن‌ها تعلق ندارد و میت آن‌ها جا به جا و به اشتباه خاکسپاری شده است.

شهردار خوانسار گفت: با کسب رضایت طرفین مشکل حل شده و هیچ گونه اختلافی پیش نیامد و ما از طرفین بخاطر این اشتباه عذرخواهی هم کردیم؛ اما در فضای مجازی شیطنت‌هایی صورت گرفته و موضوع را برجسته و حساسیت ایجاد کردند که مطمئنا کار شخصی غیر از اقوام متوفی‌ها بوده است.

احمدی تصریح کرد: بعد از این اتفاق جلسه‌ای گرفته شد اخطار به افراد خاطی داده شد و برای غسالخانه کاور مخصوص میت و برچسب شناسایی تهیه شد که در آینده شاهد تکرار این موضوع نباشیم.

شهردار خوانسار توصیه کرد: اگر چه مطالبه گری یکی از کارکرد‌های رسانه است، ولی توجه کردن به حیثیت و آبروی افراد و خانواده‌ها از الزامات اخلاقی و اصول حرفه‌ای رسانه‌های خبری است.

در روز عید قربان در اتفاقی عجیب جسد یک متوفی تحویل خانواده دیگری شد و بعد از خاکسپاری، هنگامی که خانواده دوم میخواستند متوفی خود را به خاک بسپارند برخی از اعضای خانواده درخواست دیدن چهره متوفی را می‌کنند که متوجه می‌شوند جنازه فردی غیر از مادرشان است و بعد از آن به شهرداری مراجعه می‌کنند و متوجه می‌شوند جنازه مادرشان به اشتباه تحویل خانواده دیگری شده است و به خاک سپرده شده است.

بعد از آن خانواده اول هم متوجه می‌شوند جنازه فردی غیر از متوفی خودشان را ساعاتی قبل به خاک سپرده اند.

منبع: ایرنا 

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار