کد خبر: ۶۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲
رئیس‌جمهوری پیشین روسیه بر این اعتقاد است که اجرای ایده سقف قیمتی برای روسیه قیمت‌های جهانی نفت خام را به ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار برای هر بشکه می‌رساند.

به گزارش مخاطب۲۴ _ دیمیتری مدودف گفت: پیشنهاد ژاپن برای محدود کردن قیمت نفت روسیه در حدود نصف سطح کنونی سبب کاهش قابل‌توجه عرضه نفت در بازار می‌شود و می‌تواند قیمت‌ها را به بالای ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار برای هر بشکه برساند.

پیش بینی افزایش بهای نفت به ۴۰۰ دلار

وی درباره این پیشنهاد که بنابر گزارش‌ها ازسوی فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن ارائه شده بود، گفت: روسیه نه نفت خام و نه گاز به ژاپن صادر نمی‌کند و شرکت‌های این کشور در پروژه گازی ساخالین-۲ هم نمی‌تواند مشارکتی داشته باشند.

 

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه هفته گذشته فرمانی را امضا کرد که کنترل کامل پروژه گازی و نفتی ساخالین-۲ در شرق دور روسیه را به دست می‌گیرد، اقدامی که می‌تواند شل و شرکت‌های ژاپنی میتسوئی و میتسوبیشی را مجبور به کناره‌گیری کند، سهامداران خارجی به‌منظور ماندن در شرکت تازه تأسیس با عنوان شرکت سرمایه‌گذاری انرژی ساخالین که قرار است جایگزین شرکت عامل کنونی شود، باید طی یک ماه از دولت روسیه تقاضای سهام کنند.

رهبران گروه هفت طی هفته گذشته توافق کردند که اعمال سقف قیمت نفت برای خرید نفت از روسیه را در تلاش برای محدود کردن منابع مالی روسیه امکان‌سنجی کنند.

مدودف در شبکه‌های اجتماعی نوشت: به‌طور قابل‌توجهی عرضه نفت کاهش می‌یابد و قیمتش بسیار بالاتر تا ۳۰۰ یا ۴۰۰ دلار به ازای هر بشکه می‌رود.

منبع: شانا 

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار