کد خبر: ۵۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۷
"ایاد کوسا" با هدف بررسی ظرفیت های تجاری، صنعتی و گردشگری کیش برای ایجاد همکاری های دو سویه سرمایه گذاران سوری و ایرانی به این منطقه آزاد سفر کرد.

به گزارش مخاطب۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، "ایاد کوسا" دبیرکل مناطق آزاد سوریه در این سفر از فاز ۶ صنعتی، بندرگاه تجاری و پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش بازدید کرد.

سفر دبیرکل مناطق آزاد سوریه به کیش
"ایاد کوسا" هدف از این سفر را آشنایی با ظرفیت‌های منطقه آزاد کیش و آگاهی از زمینه‌های مناسب همکاری سرمایه گذاران سوری و ایرانی عنوان کرد و افزود: امیدوارم تفاهمنامه همکاری بین مناطق آزاد دو کشور به امضا برسد و همکاری‌ها بین سرمایه گذاران ایران و سوریه به زودی آغاز شود.

دبیرکل مناطق آزاد سوریه تصریح کرد: همانطور که ایران در بسیاری از صنایع و تولیدات فعالیت دارد سوریه نیز در صنایع به ویژه نساجی تبحر خاصی دارد و مشهور است؛ امیدوارم در زمینه‌های صنعتی، تجاری و بازرگانی دو طرف تعاملات و همکاری‌های قابل قبولی شکل گیرد.

"ایاد کوسا" در ادامه این مطلب بیان داشت: همزمان با بحث‌های تجاری و سرمایه گذاری موضوع گردشگری نیز برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و علاقمندیم مردم سوریه سهمی از گردشگری کیش داشته باشند و تبادل گردشگر نیز از دیگر برنامه‌های مناطق آزاد دو کشور باشد.

وی در خصوص اجرای برخی برنامه‌ها گفت: روند همکاری بین دولت‌ها همیشه به صورت قانونگذاری بوده و برای اجرای آن باید سرمایه گذاران بخش خصوصی این قوانین را پیاده سازی کنند.

دبیرکل مناطق آزاد سوریه همچنین خواستار بررسی زمینه‌های افتتاح یک رستوران عربی و نمایشگاه دائمی ارائه محصولات سوری در کیش شد و برای معرفی ظرفیت‌های این منطقه آزاد به سرمایه گذاران سوری اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است محمد چالویی سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این بازدید حضور داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار