کد خبر: ۵۷۴۴
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۸
وریا غفوری سرانجام جام قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران را بالای سر برد. این لحظه‌ای بود که میلیون‌ها استقلالی سال‌ها برایش لحظه شماری می‌کردند، استقلال حالا قهرمانی رکورددار و بدون باخت فوتبال ایران است

مخاطب۲۴- استقلال پس از ۹ سال توانست قهرمانی در لیگ برتر فوتبال کشور را تجربه کند. تیم فوتبال استقلال با تساوی بدون گل مقابل نفت مسجد سلیمان در هفته پایانی لیگ برتر سه رکورد تاریخی به دست آورد. شاگردان فرهاد مجیدی به اولین تیم تاریخ فوتبال کشورمان در لیگ برتر تبدیل شدند که لیگ را بدون باخت به اتمام می‌رسانند. آبی پوشان در مجموع ۳۰ بازی، ۱۹ برد و ۱۱ تساوی ثبت کردند که این تساوی سبب شد استقلال ۶۸ امتیازی شود و بیشترین امتیاز را در طول یک فصل لیگ به دست آورد. پیش از این پرسپولیس در دو مقطع و سپاهان در یک مقطع، ۶۷ امتیاز کسب کردند.

جشن قهرمانی استقلال پس از ۹ سال

استقلال در سایه اینکه صاحب بهترین خط دفاعی بود ارائه‌گر بازی تهاجمی هم بود. ۱۹ برد بدین معنی است که استقلال بیشترین پیروزی را در فصل جاری بازی‌ها به‌دست آورد. بیشترین برد خارج از خانه هم متعلق به آبی‌هاست. استقلال در ۱۵ بازی خارج از خانه ۹ پیروزی به‌دست آورد. این کارنامه کمک زیادی به استقلال برای قهرمانی در این فصل از بازی‌ها کرد.

جشن قهرمانی استقلال پس از ۹ سال

بیشترین تفاضل گل هم برای آبی‌هاست. تعداد گل زده و خورده استقلال این قدر توازن خوبی دارد که تفاضل مثبت ۲۹ را برای آبی‌ها ثبت کرده است. بیشترین برد پیاپی را استقلال رقم زده است. این تیم ۶ هفته به‌صورت متوالی در فصل جاری حریفان خود را شکست داد و یک رکورد جالب توجه دیگر که قابل پیش بینی است برای ثبت دوباره آن باید سال‌ها منتظر بمانیم. ۲۱ کلین شیت در ۳۰ بازی. این یعنی دروازه استقلال تنها در ۹ بازی باز شده است. آماری که سبب دعوت دوباره سید حسین حسینی به اردوی تیم ملی شد و از همه مهم‌تر دستکش طلایی این فصل از بازی‌های لیگ برتر به او رسید.

جشن قهرمانی استقلال پس از ۹ سال

 

جشن قهرمانی استقلال پس از ۹ سال + عکس

 

جشن قهرمانی استقلال پس از ۹ سال + عکس

*تیم های قهرمان لیگ برتر در بیست و یک دوره اخیر به شرح زیر است:

لیگ اول: پرسپولیس

لیگ دوم: سپاهان

لیگ سوم: پاس

لیگ چهارم: فولاد

لیگ پنجم: استقلال

لیگ ششم: سایپا

لیگ هفتم: پرسپولیس

لیگ هشتم: استقلال

لیگ نهم: سپاهان

لیگ دهم: سپاهان

لیگ یازدهم: سپاهان

لیگ دوازدهم: استقلال

لیگ سیزدهم: فولاد

لیگ چهاردهم: سپاهان

لیگ پانزدهم: استقلال خوزستان

لیگ شانزدهم: پرسپولیس

لیگ هفدهم: پرسپولیس

لیگ هجدهم: پرسپولیس

لیگ نوزدهم: پرسپولیس

لیگ بیستم: پرسپولیس

لیگ بیست و یکم: استقلال

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار