کد خبر: ۵۷۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵
مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در این‌باره اظهار کرد: حوالی ساعت ۱۲:۵۰ امروز متروپل ساختمان ۱۰ طبقه تجاری - اداری در آبادان در معرض ریزش قرار گرفته بود که مدتی بعد بخشی از آن دچار ریزش شد.

برج تجاری، پزشکی، اداری متروپل در فضایی با بیش از ۶۰۰۰ مترمربع در ۹ طبقه توسط هلدینگ عبدالباقی در سال در سال ۱۳۹۸ ساخته و توسط استاندار وقت خوزستان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده بود.

به دلیل ریزش بخش‌هایی از ساختمان ۹ طبقه اداری-تجاری متروپل، برای ایمن‌سازی، خیابان اصلی امیری آبادان مسدود شد.

به گفته اهالی این منطقه، در این حادثه شماری مجروح شدند و به تعدادی خودرو هم آسیب وارد شده است و طبق مشاهدات ساختمان به‌صورت کامل تخلیه شده است.  

طبق گفته اهالی، شدت ریزش ساختمان متروپل، به قدری بود که ساختمان‌های اطراف به شدت لرزیدند.

 

آخرین تصاویر و خبرهای ریزش ناگهانی ساختمان متروپل آبادان آخرین تصاویر و خبرهای ریزش ناگهانی ساختمان متروپل آبادان

نجات 16 مصدوم از زیر آوار

‌مدیر عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبادان درباره میزان مصدومان گفت: تاکنون 16 مصدوم از زیر آوار نجات یافتند اما احتمال افزایش تعداد مجروحان زیاد است چرا که 100 الی 150 نفر در ساختمان حضور داشتند.

وی با اشاره به وضعیت خطرناک ساحتمان و احتمال ریزهای بعدی از مردم خواست در محل حادثه تجمع نکنند.

دستور ویژه وزیر کشور به استاندار خوزستان در پی ریزش  ساختمان متروپل آبادان

 

وزیر کشور به دنبال حادثه دلخراش ریزش ساختمان متروپل در شهرستان آبادان، در تماس تلفنی با استاندار خوزستان خواستار به کارگیری همه امکانات برای رسیدگی فوری به حادثه دیدگان و نجات محبوسان احتمالی زیر آوار شد.

احمد وحیدی در این تماس تلفنی از صادق خلیلیان خواست، با به کارگیری همه ظرفیت ها و امکانات، برای نجات افرادی که احتمالا در پارکینگ و طبقه همکف این ساختمان گرفتار شده اند، تسریع شود.

وی همچنین به سازمان مدیریت بحران و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور دستور دارد همه امکانات خود را در این زمینه به کار گیرند و در اسرع وقت نسبت به بررسی کارشناسانه این حادثه اقدام کنند.

علاوه بر این، وزیر کشور خواستار معرفی مسببان و متخلفان این حادثه به دستگاه قضایی شد.

آخرین تصاویر و خبرهای ریزش ناگهانی ساختمان متروپل آبادان

اعزام تیم حرفه‌ای امداد و نجات آتش نشانی تهران به آبادان

علیرضا زاکانی شهردار تهران نیز اعلام کرد: ‌اخبار حادثه ساختمان متروپل شهر آبادان سبب نگرانی افکار عمومی و به خصوص مردم عزیز خوزستان شده است، تیم زبده و حرفه‌ای امداد و نجات آتش نشانی شهرداری تهران با همراهی اعضای شورا آماده کمک و اعزام به آبادان است. برای این عزیزان دعا می‌کنیم.

تخریب 40 درصدی برج "متروپل"

فرماندار آبادان درباره تازه ترین وضعیت ریزش ساختمان ده طبقه متروپل در این شهر گفت‌: تعداد فوتی‌های حادثه ریزش متروپل 5 نفر و مصدومان آن 27 نفر است؛ حدود 30 تا 40 درصد ساختمان تخریب شده است.

دستور معاون اول رئیس جمهور برای رسیدگی فوری به مصدومان حادثه آبادان

معاون اول رییس جمهور بر لزوم رسیدگی فوری به حادثه ریزش ساختمان ده طبقه در مرکز شهر آبادان و خارج کردن سریع مصدومان از زیر آوار تاکید کرد.

محمد مخبر بلافاصله پس از اطلاع از وقوع ریزش ساختمان متروپل در شهر آبادان، در تماس های تلفنی جداگانه با استاندار خوزستان و فرماندار آبادان، دستورات لازم برای بسیج امکانات جهت کمک به مصدومان و مجروحان این حادثه را صادر کرد و ضمن تسلیت به خانواده‌های جانباختگان این حادثه و ابراز همدردی با مصدومان، خواستار بررسی دقیق علل وقوع این اتفاق شد.

فیلمی که از ضرب و شتم شهردار آبادان در زمان حضور در محل ریزش ساختمان متروپل در فضای مجازی درحال پخش شدن است

ادعای جنجالی درباره اخطاریه ساخت متروپل آبادان+ سند (پارسینه)

آخرین تصاویر و خبرهای ریزش ناگهانی ساختمان متروپل آبادان

 

اسامی کشته‌شدگان و حادثه‌دیدگان ریزش ساختمان متروپل در آبادان

سخنگوی اورژانس کشور آخرین وضعیت حادثه‌دیدگان ریزش ساختمان در آبادان را تشریح کرد و گفت: تااین لحظه 28 مصدوم و 5 فوتی در حادثه ثبت شده است.
 مجتبی خالدی در خصوص وضعیت کشته‌شدگان و حادثه‌دیدگان حادثه ریزش ساختمان در آبادان اظهار کرد: تاکنون امیر لفطوی، مهدی اسماعیلی، مهدی کشکی، علی نیک پور قنواتی و یک فردی که هویت وی مشخص نیست در این حادثه دلخراش جان خود را از دست داده‌اند و همچنین تا به این لحظه 28 مصدوم در بیمارستان‌های منطقه بستری هستند.


بیشتر بخوانیم:آخرین تصاویر و خبرهای ریزش ناگهانی ساختمان متروپل آبادان


وی همچنین در خصوص وضعیت مصدومین حادثه در بیمارستا‌های آبادان اظهار داشت: در بیمارستان 17 شهریور 2 نفر تحت مراقبت و درمان قرار دارند:

1. سید محبوبه پورشرف هاشمی 25 ساله بستری
2. عبدالرسول محجوب فر42 ساله

وی افزود: در بیمارستان امام خمینی 18 نفر تحت درمان هستند
1.نگار درآباد 28ساله
2. سید مرتضی طهوری 57ساله
3. منصور توسلی 61ساله
4. نوید مزرعاوی26 ساله
5. عبدا... باوی پور
6. حسین عسکراوی 21ساله
8.علیرضا اسدی سامانی53ساله
9. محمدعلی کرمزاده36 ساله
10. علی بحرامیان24 ساله ترخیص شد
11. میثم عرفی 31ساله
12. حدیث هاشم مطوری
13. دانیال دریس 21 ساله ترخیص شد
14. حسین رسولی 44 ساله
15. فاطمه آل ناصر31ساله
16.کامران سامانی نژاد56 ساله با رضایت شخصی مرخص شد
17.عباس بچاری 34ساله
18.مجید توسلی42ساله

وی افزود: همچنین در بیمارستان شهید بهشتی نیز 6 تن از حادثه‌دیدگان زیر تحت درمان هستند.
1. طارق قیم 35 سال
2. معصومه کوشیکی56 ساله
3. عبدا... بحرانی پور 24 ساله
4. مسیح صادقی 7ساله
5. حمیدصادقی
6. علیرضافرحانیان 33 ساله

وی خاطرنشان کرد: جستجو برای آوار‌برداری و نجات سایر افراد زیر آوار مانده ادامه دارد و احتمال افزایش این آمار بسیار وجود دارد.

 

دستور ویژه رئیس جمهور برای رسیدگی فوری به سانحه ریزش ساختمان در آبادان

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی که برای دیدار و گفتگو با پادشاه عمان به مسقط پایتخت این کشور سفر کرده، به محض اطلاع از بروز این حادثه در آبادان به معاون اول رئیس‌جمهور ماموریت داد ضمن به کارگیری تمامی امکانات محلی و ملی، شخصا این موضوع را با اختیارات کامل به منظور تسریع در آواربرداری و نجات جان افراد زیر آوار مانده و رسیدگی به مصدومان حادثه، مدیریت و پیگیری کند.


رئیس جمهور دستور داد با توجه به اعلام نیاز استاندار خوزستان، نیروهای امدادی و امکانات لازم برای آواربرداری و امداد، از سازمان آتش نشانی تهران به صورت فوری به آبادان اعزام شوند و همچنین برای شناسایی تخلفات منجر به این حادثه نیز، به صورت عاجل اقدام شود و برخورد شدید و غیرقابل اغماض با متخلفان در دستور کار قرار بگیرد.
رئیس جمهور ضمن ابراز همدردی صمیمانه با خانواده‌های جان‌باختگان که طبق گزارش‌ها غالبا از کارگران زحمتکش بوده‌اند، دستور داد رسیدگی به وضعیت این خانواده‌ها در اولویت قرار بگیرد و گزارش روند امداد رسانی برای وی ارسال شود.

 

به احترام داغدیدگان آبادان؛ جشن‌های سالگرد آزادسازی خرمشهر لغو شد

ستاد مردمی سالگرد گرامیداشت آزادسازی خرمشهر«شهری در آسمان»، به احترام داغدیدگان حادثه متروپل آبادان، جشن بزرگ چهل‌امین سالگرد آزادسازی خرمشهر را لغو کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، فردا سوم خردادماه، سالروز آزادسازی خرمشهر است. در این ایام که مردم آبادان و خرمشهر مشغول شادی بابت ایثار همشهریان خود در ابتدای جنگ بودند متاسفانه امروز دوم خردادماه اتفاقی رخ داد که کام همه ایران را تلخ کرد. این فاجعه همزمان با جشن‌های آزادسازی خرمشهر پیش آمد.

بر اساس این خبر؛ قرار بود فردا سوم خرداد در محوطه بیرونی مسجد جامع خرمشهر شاهد جشن بزرگ چهلمین سالگرد آزادسازی خرمشهر باشیم، ولی ستاد مردمی این برنامه تصمیم گرفت به احترام درگذشتگان این حادثه تلخ، جشن فردا تعطیل شود.

گفتنی‌ست، ظهر امروز دوم خردادماه ساختمان بزرگ «متروپل» واقع در خیابان امیری آبادان فرو ریخت. این ساختمان تجاری، پزشکی و اداری در فضای بیش از ۶۰۰۰ متر در ۹ طبقه سال ۹۸ افتتاح شد. متاسفانه در این اتفاق چندین تن از هموطنانمان جان خود را از دست دادند.

خبر در حال تکمیل است ..

برچسب ها: متروپل آبادان
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار