کد خبر: ۵۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶
مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می تواند نقش مهمی در اجراي ابر پروژه های فرهنگي ایفا کند.

نقش مهم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اجراي ابر پروژه های فرهنگيبه گزارش مخاطب۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مهدی کشاورز در جلسه‌ای با مهدی علی اکبر زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که عصر دوشنبه ٢٦ اردیبهشت در سازمان برگزار شد، با اشاره به رهنمود‌های مقام معظم رهبری "مدظله العالی" در رابطه با ارتقاء سطح علمی جامعه، گفت: هم اکنون حدود ۹ هزار و ۷۰۰ دانش آموز در تمام مقاطع در کیش مشغول تحصیل هستند که باید مشکلات موجود در علوم انسانی و مغزی شناسایی و بر طرف شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه این مطلب افزود: جزیره کیش در حوزه فرهنگ نیازمند به اجرای ابر پروژه‌های فرهنگی است و این مهم باید عملیاتی شود.

کشاورز تصریح کرد: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و بهره مندی از فضا‌های موجود و ظرفیت فعالان حوزه فرهنگی اجتماعی در جزیره کیش، باید نسبت به تولید محتوا اقدام کرد.

وی اظهار داشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حوزه‌های پیشگیری و بر طرف کردن مشکلات پیش رو نقش بسزایی ایفا می‌کند، بنابراین با تدوین یک برنامه مشترک و اثرگذار و اجرای طرح‌های کوتاه مدت و بلند مدت؛ چالش‌ها را به حداقل خواهیم رساند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: فرزندان ما باید دغدغه مند، پرسشگر، مطالبه گر و پاسخگو تربیت شوند و در حوزه علوم انسانی با بهره مندی از ظرفیت کانون، می‌توان فعالیت‌های مطلوبی در این زمینه انجام داد.

کشاورز: مطالعه، انجام امور اساسی با قابلیت اجرا و دستیابی به اهداف تعیین شده را مهم ارزیابی کرد.

مهدی علی اکبر زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این نشست گفت: یک مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کیش، که فضایی غیر از فضای مدرسه در زمینه پرورش استعداد‌ها و شکوفا شدن خلاقیت‌های آن‌ها باید ایجاد کرد که این امر از اهداف اصلی ما محسوب می‌شود.

علی اکبر زاده اظهار داشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جشنواره‌های بین المللی و زمینه‌های مختلف صاحب امتیاز و دارای حدود یک هزار و ۳۳ مرکز ثابت، پستی و موقتی است که در سراسر ایران فعالیت می‌کنند.

وی افزود: از ابتدای فعالیت کانون تا کنون حدود ۳ هزار عنوان کتاب برای کودکان و نوجوانان تولید و منتشر شده است.

همچنین بیش از ۴ هزار فیلم و انیمیشن در کانون ساخته و ارائه شده و سالانه تعداد چشمگیری از آثار برای شرکت در جشنواره‌های خارجی به دیگر کشور‌ها ارسال می‌شود.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید و نظارت بر واردات اسباب بازی را از دیگر فعالیت‌های کانون عنوان کرد و گفت: قوانین شورای نظارت بر اسباب بازی‌ها مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی در ادامه سخنان خود بیان داشت: کانون، فرزندان ما را دغدغه‌مند پرورش می‌دهد و تمام آموزه‌های زندگی را در قالب پیوست‌های فرهنگی برگرفته از زندگی اسلامی ارائه می‌کند.

علی اکبر زاده، افزود: ایمان و اتکا به خداوند کلید واژه‌ای است که در کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به خوبی مشهود است و معرفی هویت ایرانی اسلامی در کانون یکی از اساسی‌ترین نکات آموزشی می‌باشد.

علی اکبر زاده تصریح کرد: مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور مدرسان صاحب ایده و اندیشه، سالانه ۱۰۰ ساعت آموزش می‌بینند که این خود برگ زرینی در کارنامه کانون محسوب می‌شود.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پایان گفت: ما با تمام ظرفیت‌ها و توان برای خدمتگزاری به فرزندان این مرز و بوم آمادگی کامل خود را اعلام می‌کنیم.

پیشنهاد ایجاد کانون در جزیره کیش و تعمیم به دیگر مناطق، ایجاد گردشگری کودک و تدوین برنامه‌های کانون در قالب طرحی برای ارائه به سازمان، تولیدات مشترک محتوایی و تصویری و برپایی جشنواره‌های مرتبط با کودک و نوجوان مانند فیلم کودک، برگزاری جشنواره بین المللی قصه گویی و تعبیه دفتری در تهران برای پیگیری مطالبات و برنامه‌های مناطق آزاد ازجمله مسائل مطرح شده در این نشست بود.

گفتنی است رضا شجیع مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل، یاسر شاه پیری سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و افشین علاء از شاعران و نویسندگان بنام کشور نیز در این نشست حضور داشتند.

ارسال به دوست چاپ

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار