کد خبر: ۵۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
فرمانده یگان محیط زیست از توقف حکم قصاص محیط بان برومند نجفی خبر داد و گفت: درخواست اعاده‌ دادرسی وی توسط دیوان‌عالی کشور پذیرفته شده و این پرونده جهت رسیدگی‌ مجدد به شعبه‌ هم‌عرض، ارجاع می شود.

مخاطب۲۴ - سرهنگ جمشید محبت‌خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با اعلام این خبر گفت: از طریق دیوان عالی کشور اطلاع پیدا کردیم که درخواست اعاده دادرسی ما در مورد پرونده برومند نجفی، محیطبان کرمانشاهی که به قصاص محکوم شده بود پذیرفته شده است.

موافقت دیوان عالی کشور، تجدیدنظرخواهی حکم اعدام برومند نجفی محیط بان

وی با تأکید بر اینکه طبق این حکم، قصاص محیطبان برومند نجفی متوقف شده است، ابراز داشت: با ارائه ادله ما به دیوان عالی کشور حکم قصاص این محیطبان تغییر کرد و قرار است دوباره در یک شعبه هم عرض رسیدگی شود.

محبت‌خانی افزود: براساس ادله ارائه شده این قتل شبه‌عمد و براساس خطای محض محیطبان صورت گرفته است. فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با تأکید بر اینکه گرفتن رضایت از خانواده مقتول اولویت ما است، گفت: در این حادثه جوانی جان باخته و نیروی یگان ما در این موضوع مقصر بوده است، اما از آنجایی که این اتفاق عمدی نبوده، به‌دنبال این هستیم که از خانواده آن مرحوم رضایت بگیریم.

وی افزود: برای گرفتن رضایت از خانواده فلاحی همچنان موفق به دیدار حضوری نشده‌ام اما با بزرگان کرمانشاه تا به حال در سه سفر به این استان دیدار داشته‌ام. 

 

۱۴ مرداد سال ۱۳۹۹ در جریان درگیری نیرو‌های اجرایی یگان حفاظت محیط زیست با سرنشینان یک خودرو پراید در منطقه حفاظت شده بیستون و در حد فاصل روستای «سه‌چک» و پادگان حاجی آباد، یک نفر از سرنشینان به‌دلیل تیراندازی جان خود را از دست داد. برومند نجفی محیطبان، به اتهام این قتل زندانی و آبان سال گذشته به قصاص محکوم شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست درباره صدور رأی قاتل دو محیط‌بان زنجانی (شهید مهدی مجلل و مکائیل هاشمی)، بر اثر اصابت گلوله سلاح جنگی به فیض رفیع شهادت نایل آمدند.گفت: رأی قصاص این قاتل صادر شده و تصمیم‌گیری درباره آن در اختیار خانواده است که حکم را به اجرا بگذارند یا خیر.

وی از خرید 22 میلیارد تومان تجهیزات انفرادی محیط‌بانان طی یکماه آینده خبر داد و گفت: برای جلوگیری از آتش‌سوزی‌های احتمالی نیز دستورالعمل‌هایی به استان‌ها صادر شده تا محیط‌بانان در هوشیاری و آمادگی کامل باشند.

وی افزود: در این زمینه جلساتی با جنگلبانان و آتش‌نشانان استان‌های مختلف به خصوص استان‌هایی که در معرض آسیب هستند، برگزار شده و تأکید ما بر این است که با توجه به اینکه درصد بالای آتش‌سوزی‌های مناطق طبیعی به دلیل بی‌احتیاطی از طرف مردم است، آموزش و کارهای فرهنگی در این زمینه صورت گیرد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار