کد خبر: ۵۲۰۰
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۴
در نشست مشترک میان مدیرعامل بانک شهر و مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بر آغاز همکاری‌های مشترک میان دوطرف تاکید شد.

به گزارش سرویس اقتصادی مخاطب ۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک شهر، دکتر سید محمد مهدی احمدی مدیرعامل بانک شهر در این نشست با اشاره به ترکیب سهامداری این بانک از جمله شهرداری‌های کلان شهر‌های کشور به توفیقات بانک در تامین مالی مگاپروژه‌های شهری در سال‌های گذشته اشاره و تاکید کرد: فعالیت بانک شهر محدود به پروژه‌های شهری و شهرداری‌ها نیست و این بانک در صنعت نفت و سایر صنایع نیز حضوری موثر دارد.

 

همکاری مشترک میان گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس و بانک شهر آغاز می‌شود

 


بیشتر بخوانید: شتاب افزاینده سودآوری بانک شهردکتر احمدی ادامه داد: بانک شهر، دو سال پیاپی است رتبه اول حجم معاملات ارزی در سامانه نیما را به خود اختصاص داده و ۳۳ درصد معاملات این سامانه از آن بانک شهر است، همچنین این بانک سهامدار بزرگترین تامین سرمایه کشور یعنی تمدن است.

 


وی با اشاره به سابقه خوب بانک شهر همکاری با صنایع بالادستی صنعت نفت، تصریح کرد: ما مشتاق هستیم در حوزه صنعت پتروشیمی با توجه به تجربه موفق تامین مالی پروژه‌های متعدد ورود کنیم و خدماتی، چون انتشار اوراق صکوک از طریق صندوق یا از طریق ال سی داخلی را به این صنعت ارایه کنیم.
دکتر احمدی گفت: همچنین، آماده هستیم تامین مالی و یا فاینانسوری یک ابرپژوه را در مجموعه گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس برعهده بگیریم و امیدواریم این جلسه آغازی بر همکاری‌های بانک شهر با گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس باشد.
در ادامه این نشست، علی عسکری مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با تبریک اعیاد شعبانیه تصریح کرد: ده‌ها میلیون ایرانی سهامدار فارس هستند و این افتخاری است برای ما که چنین جمعیت آماری بزرگی از سهامداران عدالت و همچنین سهامداران بازار سرمایه، سهامدار شرکت بزرگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس هستند.
علی عسکری، تاکید کرد: ما در این گروه هرچقدر برای خلق ثروت، افزایش سودآوری و توسعه کار کنیم به جیب حدود پنجاه میلیون سهامدار می‌رود.
وی افزود: ما خود را خدمتگزار مردم می‌دانیم بسیاری از سهامداران ما از قشر متوسط و متوسط رو به پایین هستند و هر سودی که نصیب این سهامداران شود در معیشت آن‌ها تاثیر دارد و این کار به نوعی عبادت است، ما از خدا می‌خواهیم این توفیق را به ما بدهد که در افزایش سودآوری گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس که به نفع طیف گسترده‌ای از توده‌های مردم است، موفق باشیم و در این مسیر همکاری بانک‌ها برای اجرای پروژه‌های گروه و افزایش سودآوری بسیار مهم است.
علی عسکری همچنین به برنامه این گروه برای مشارکت در پروژه‌های بالادستی حفاری و تامین خوراک و اجرای پلنت‌های بزرگ پتروشیمی اشاره و خاطر نشان کرد: تکمیل زنجیره ارزش برای گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس یک اولویت است و در این زمینه مطالعاتی برای تعریف پروژه‌های متعدد را آغاز کردیم و از سوی دیگر در صنایع پایین دستی هم برنامه‌های ویژه‌ای داریم و اولویت ما این است که زمینه را برای سرمایه‌گذاری حداکثری مردم در این پروژه‌ها با استفاده از ابزارهایی، چون صندوق پروژه فراهم کنیم و امیدواریم بانک شهر هم بتواند با خلیج فارس همکاری خوبی را آغاز کند و محور تامین مالی حداقل یکی از ۱۳ پروژه بزرگ گروه شود.
در این جلسه همچنین معاون مالی و سرمایه‌گذاری گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، با اشاره به اینکه زمینه همکاری فارس با بانک شهر در گذشته فراهم نشده بود، گفت: البته ما با تامین سرمایه تمدن بیشترین همکاری را در زمینه انتشار اوراق و ارزش گذاری‌ها داشتیم و امیدواریم این رابطه با خود بانک هم برقرار شود.
سعید محبی‌فرد تصریح کرد: گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس از سال ۱۴۰۱ هیچ پولی در حساب‌های بانکی به عنوان سپرده نگهداری نخواهد کرد و اینکه از سود سپرده بانکی در تراز مالی استفاده کنیم افتخاری برای ما نیست بلکه افتخار برای ما این است که بگوییم این پروژه‌ها را با بهای تمام شده مناسب انجام دادیم.
وی ابراز امیدواری کرد بانک شهر در زمینه تامین مالی حدود ۱۵ میلیارد دلار پروژه در دست انجام گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، با این گروه همکاری خوبی داشته باشد.
در ادامه این نشست، بحث‌های کارشناسی و تخصصی در خصوص نحوه همکاری بانک شهر و گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس انجام شد و علی عسکری با ابراز رضایت از مباحث مطرح شده؛ از آغاز همکاری‌های گروه با بانک شهر خبر داد و بر بررسی راه‌های همکاری فی ما بین در کارگروه‌های تخصصی تاکید کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار