کد خبر: ۵۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
اگر این اتفاق در هر جای دیگری از دنیا رخ می‌داد حتما به محکومیت‌های جدی می‌انجامید.

به گزارش سرویس سیاسی مخاطب ۲۴ به نقل از فرارو سید حسن خمینی با اشاره به تناقض میان ادعای آزادیخواهی قدرت‌های غربی و بی تفاوتی آن‌ها نسبت به جنایات دولت عربستان، قطعه قطعه کردن روزنامه نگار عربستانی در سال‌های قبل توسط حکام سعودی را یادآور شد و تصریح کرد: اگر این اتفاق در هر جای دیگری از دنیا رخ می‌داد حتما به محکومیت‌های جدی می‌انجامید.

 

سید حسن خمینی به اعدام های عربستان واکنش نشان داد

 


بیشتر بخوانید: ایران خواهان بهسازی روابط با عربستان استسیدحسن خمینی صبح امروز در آغاز درس خارج فقه خود با اشاره به «جنایت هولناک» اخیر دولت عربستان نسبت به جمعی از مسلمانان عربستان و از جمله شیعیان قطیف و احساء، اظهار کرد: بی تردید اصل این عمل مذموم است و هر آزاده‌ای در جهان آن را محکوم می‌کند. اینکه در یک کشور اسلامی، عده‌ای که در میان آن‌ها کودک هم بوده است، به سبب مبارزات سیاسی با فجیع‌ترین و شدیدترین وضع مورد تنبیه و توهین قرار بگیرند و سرانجام به شهادت برسند، کاری بسیار زشت و غیرقابل قبول است.

 


به گزارش جماران، وی با اشاره به اینکه تاریخ شیعیان و آزادیخواهان در عربستان بسیار دردآور است، افزود: یک حکومت خاندان سالار و به تعبیر امام «لعنت الله علیهم»، از تمام قواعد مردمسالاری و آزادی خود را تهی و بری کرده اند و به یک نظام سلطنتی مطلقه برگشته اند که رأی مردم در آن هیچ اثری ندارد و اساسا مردم هیچ نقشی در سیاست و زندگی خودشان ندارند؛ این نظام یک نظام بدوی است که با درآمد‌های مفت نفتی در حال کار است.
سید حسن خمینی با اشاره به تناقض میان ادعای آزادیخواهی قدرت‌های غربی و بی تفاوتی آن‌ها نسبت به جنایات دولت عربستان، قطعه قطعه کردن روزنامه نگار عربستانی در سال‌های قبل توسط حکام سعودی را یادآور شد و تصریح کرد: اگر این اتفاق در هر جای دیگری از دنیا رخ می‌داد حتما به محکومیت‌های جدی می‌انجامید.
گویی در دنیا دفاع از ارزش‌ها را با می‌توان با پول از بین برد

وی ادامه داد: گویی در دنیا دفاع از ارزش‌ها را با می‌توان با پول از بین برد؛ چرا که وقتی کار به عربستان می‌رسد همه چشم‌ها بسته و ذهن‌ها شسته می‌شود، اما در مورد جا‌های دیگر فریاد «واویلا» سرداده می‌شود؛ و این رفتار مصداق «کَلِمَةُ حَقٍّ یُرَادُ بِهَا الْبَاطِلُ» است. این مدعیانی که همیشه فریاد می‌زنند، چرا در جای دیگر ساکتند؟!
با رفتار خود آبروی اسلام را می‌برند

یادگار امام همچنین با اشاره به «گردن زنی» به عنوان نوع اعمال به شهادت رساندن جنایت اخیر در عربستان، یادآور شد: بی دلیل نبود که داعش از همین خاستگاه آمده بود و در حالی که فقط اسم آن‌ها به بدی شهرت یافته بود، گویی همه آن‌ها یک مسیر را می‌روند و با رفتار خود آبروی اسلام را می‌برند؛ این رفتار‌های دین ستیزانه و حیثیتی که از اسلام می‌برند انسان را به یاد کار‌هایی می‌اندازند که از قدیم رایج بود.

وی در پایان گفت: این جنایت هولناک و شهادت حدود شهادت نفر از مسلمانان و شیعیان را محکوم می‌کنیم و لعن و نفرین عاملان این جنایت و مجازات آن‌ها را در این جهان از خداوند مسأله می‌کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار