کد خبر: ۵۱۲۱
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
تسهیلات مسکن پیش از این ۳۶۰ هزار میلیارد تومان بود که طبق مصوبه مجلس این تسهیلات به ۴۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده که دولت موظف است این تسهیلات را به سازندگان اختصاص دهد.

به گزارش سرویس اقتصادی مخاطب ۲۴ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان تهران گفت: افزایش تسهیلات ساخت مسکن می‌تواند بازار مسکن را به رونق برساند.

 

وام ساخت مسکن افزایش یافت

 


بیشتر بخوانید: قیمت رهن و اجاره در منطقه یک تهرانآقای حسن محتشم گفت: دولت مقرر کرده بود که یک میلیون واحد مسکونی را در مدت یک سال بسازد، اما تاکنون این وعده محقق نشده و بعید است که بتوانند با توجه به میزان تسهیلات سازندگان در این بخش اقدامی انجام دهند.

 


به گفته عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان تهران در سال ۱۴۰۱، ساخت تعداد قابل توجهی از این واحد‌ها با توجه به افزایش سقف اعتبارات بخش مسکن محقق می‌شود و افزایش تسهیلات به ۴۰۰ هزار میلیارد تومان نقش موثری در بهبود وضعیت بازار مسکن دارد.

افزایش اعتبارات بخش مسکن قدم موثری برای تزریق پول و نقدینگی به بخش مسکن است و عامل افزایش تولید در این بخش محسوب می‌شود.

یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت در حوزه مسکن اجرای ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی است.

پیش از این تسهیلات مسکن ۳۶۰ هزار میلیارد تومان بوده که طبق مصوبه مجلس این تسهیلات به ۴۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده که دولت موظف است این تسهیلات را به سازندگان اختصاص دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار