کد خبر: ۴۹۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به غرب کشور و بارش باران در نقاط مختلف کشور خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی مخاطب۲۴ به نقل از ایسنا؛ صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، درباره شرایط جوی کشور طی امروز (۱۵ اسفندماه) اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بعداز ظهر امروز (۱۵ اسفندماه) سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و در استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، همدان، ایلام، جنوب آذربایجان غربی، جنوب زنجان، چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان، غرب اصفهان، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی و سواحل دریای خزر سبب بارش برف و باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت می‌شود.

 

باران به کشور می آید

 


بیشتر بخوانید:باران و باد شدید در راه کشوروی افزود: بارندگی‌ها طی روز دوشنبه (۱۶ اسفندماه) به جز سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و هرمزگان در سایر مناطق کشور ادامه خواهد داشت؛ که این بارندگی در استان‌های کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی، جنوب فارس و بوشهر به صورت پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

 


رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: این سامانه بارشی سه‌شنبه (۱۷ اسفندماه) در شمال شرق فعال خواهد بود سپس از کشور خارج می‌شود و روزچهارشنبه (۱۸اسفندماه) با ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب به کشور، مجددا در غرب و شمال غرب کشور بارش رخ خواهد داد و پنجشنبه (۱۹ اسفندماه) بارش در مناطقی از زاگرس مرکزی، شمال غرب سواحل دریای خزر و شمال شرق ادامه دارد.

به گفته ضیاییان، امروز (۱۵ اسفندماه) در نوار مرکزی و طی دو روز آینده در استان‌های خوزستان، ایلام، بوشهر، فارس، یزد، کرمان و سه شنبه (۱۷ اسفندماه) در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. امروز (۱۵ اسفندماه) دریای خزر و دوشنبه (۱۶ اسفندماه) خلیج فارس مواج هستند.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۶ اسفندماه) ابری، در بعدازظهر بارش باران و وزش باد با احتمال رعد و برق با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۱ و برای روز سه‌شنبه (۱۷ اسفندماه) قسمتی ابری و وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۶و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ اسفند ماه) بندرعباس با دمای ۲۸ و ۲۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و زنجان و ارومیه با دمای ۳- و۲- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار